Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • galervin93

    őstag

    Üdv! Szűk két éve ajánlottatok nekem egy low-budget konfigot, e fölé szeretnék lépni egy picivel. Tényleg nem akarok nagyot ugrani, nincsenek extrém nagy igényeim.

    Jelenlegi:
    ASROCK H110M-HDS
    INTEL Pentium G4400
    GIGABYTE GV-N75TOC2-2GI GTX750Ti 2GB GDDR5
    HyperX 8GB Savage DDR4 2133MHz CL13 (2*4GB kit)
    ADATA 128GB Premier Pro SP920
    FSP Hexa+ 400W
    LG 22MP48D-P

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
    Alap netezés plusz egyetlen játék, a WoT. Ha 2-3 évig elketyeg a gépezet, mint a mostani, már elég nekem. (Ezt meg megkapja apám az ezeréves A8-5600K konfig helyett netezgetni.)

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    SSD, táp (? elég lesz-e a tervezett konfighoz, ld. lentebbm szerintem nem...) + perifériák

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged? (Mögé írom, mit néztem ki.)
    - lap - ASROCK H310M-G/M.2
    - proci - INTEL Core i3-8100 3.60GHz
    - VGA - 1060 6 Gb, konkrét típusban mindenképp szeretnék segítséget
    - HDD - best buy WD10EZEX 1TB 3.5" 7200 rpm 64 MB
    - táp - no itt kérdés, hogy elég-e a 400W-os kis Hexa, vagy legyen mondjuk egy 85+ 450W, netalántán ugyanez 500W-tal?
    - házikó - nincs nagy igényem, elől vagy felül legyen minimum egy USB3 csati, méretben viszont az alábbi a max lehetőségem: 24cm*42cm*50cm (SZÉ*MA*HO); amit kinéztem, az COOLERMASTER Elite 342 USB 3.0
    - hűtő - kell-e a procira, vagy elég a gyári? Házba mindenképpen kellene venti, mert szűk a helye, és csak hátrafelé van kivezetése, a fentebbi házikó mellett 3-3cm marad a két oldalon, ez nem túl sok egy alapos szellőzéshez, a jelenlegi konfignál is észreveszem így nyáridőben (panel...), hogy bizony felmelegszik a házikó a szűkös térben
    (- esetleg egy kényelmesebb egér a játékhoz, de ennek utánajárok majd a kisállatos topikban :) )

    4. Mennyi a kereted rá?
    A fentebbi dolgok VGA-tól függően olyan 220-230 körül megállnak. Mindössze annyi igényem van, hogy a WoT fusson el magasabb (nem extra-hiper-ultra) beállításokon fix 60fps-en (ezt a fenti konfig biztosan tudja), de ha azt mondjátok, kicsit többért (legyen 250) a fentinél érezhetően jobbat is össze lehet legózni, akkor hajlandó vagyok a fentinél többet is áldozni. Egyébként mindent újonnan szeretnék, PC-világban nem vagyok otthon a használt cuccokban (valszeg Ipon - remélem nem gond a "reklám").

    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
    1080p, HDMI, ha a jövőben tervezek is venni, az max nagyobb lesz, de ugyanígy FullHD.

    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
    Igazából nem vagyok elkötelezett, így abszolút nyitott lennék egy Ryzen konfigra, de ha jól tudom az kényes a RAM-okra, márpedig az eszetlen árak miatt azt most kihagynám az építkezésből (vagy adjam el a 2*4-et és legyen 2*8, és akkor nem gond a platformváltás? Mondjuk nem érzem a jelenlegit kevésnek). Ugyanakkor szívesen meghallgatok minden véleményt, ötletet.

    Bocsánat a hosszért! :B

    [ Szerkesztve ]

    Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

Új hozzászólás Aktív témák