Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bb0t

    senior tag

    1. Mire fogod használni a gépet?
    A céghez kellene "szervernek" de Win7 futna rajta. Belső hálózat futna onnan meg egy számlázó progi.
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    VGA - CPU - RAM - HDD
    4. Mennyi a kereted rá?
    Annyi a keret amennyiből össze lehet állítani a fenti célra egy erős gépet. ..

    Nem akarunk linux szervert, mert akkor külső tényezőknek nagy a kitettség. Nem akarunk Windows szervert mert az drága, éppen ezért nem akarunk szervert sem, csupán egy erős gépet ami kiszolgálja a firebird-ös számlázót.

    Ezen kívül meg kellene oldani a biztonsági mentést arra nem tudom milyen célhardvert érdemes. Napi egy mentés elég lenne.

    [ Szerkesztve ]

    Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

  • bb0t

    senior tag

    válasz Kristof9094 #78938 üzenetére

    Azért nem írtam mert alább felsoroltam, hogy melyek azok amik kellenének (az alaplap kimaradt de az is kellene). De akkor jó: táp, ház, monitor, billzet, egér nem kell.

    A keret nagyjából 250 vagy kicsit több, de leginkább attól függ mennyiből lehet kihozni. Ha indokolt a magasabb ár akkor beleférhet.

    Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

  • bb0t

    senior tag

    válasz Kristof9094 #78941 üzenetére

    Igazából teljesen mindegy, tápot, házat én is tudok nézni, olyat amelyik passzol ahhoz a konfighoz amit itt esetleg ajánlanátok. Mostanában nem igazán követtem a hardverpiacot, de gondolom valami i5-ös proci kellene bele, a GPU nem lényeg szerintem, az alaplap nyilván gigabites kell, hogy legyen, de nem tudom mi lehet még szempont ilyen felhasználásnál, mert ha otthonra raknék össze vagy egy irodai kéne akkor nem volna gond, csak nem tudom milyen szempontokat kellene figyelembe vennem pluszban így, hogy egy szervert kell helyettesítenie. Nyilván vinyóból is olyan kell ami bírja a nagyobb igénybevételt, melyik is a WD-nek az a szériája a RED NAS? Szóval igazából csak néhány támpontra lenne szükségem, (pl kell a 16 giga ram? ) főleg a felsorolt hardverekkel kapcsolatban a többi része megy.

    Milyen a ház? Milyen alaplapot képes fogadni? - Nyilván nem a ház típusa fogja meghatározni, hogy milyen alaplapot veszek, hanem éppen fordítva.

    Ha ennyi infó nem elég ahhoz, hogy ajánljatok pár dolgot az sem baj, de most jelenleg nem áll rendelkezésemre több adat.

    [ Szerkesztve ]

    Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

  • bb0t

    senior tag

    válasz membrandj #78948 üzenetére

    Köszönöm!
    A firebird-ös számlázó kb. 10-15 klienst gépet szolgál ki, van egy szinkronizációs modul ami folyamatosan fut, az szinkronizálja össze a számlázóból az árakat és a készletet a webshoppal, szóval ez a gép mindig menne. Egyéb igénybevétel nincs, csak, hogy a hálózatban lévő gépek használói a vinyójára mentenek.

    Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

Új hozzászólás Aktív témák