Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lEninpApA

    csendes tag

    Üdvözletem az uraknak!

    Én is már pár hónapja számítógép vásárláson töröm a fejem.
    Leginkább gamer célokra használnám.

    Jelenlegi config :

    Asus m4a77t alaplap
    2x2gb DDR3 Kingston HyperX 1333Mhz ram
    Asus HD 5770 1gb ddr5 vidkari
    Amd athlon II x4 640 proci

    6 éve használom ezt a konfigot. LoL,PES 2017,Heartstone zökkenőmentesen fut rajta,WoW nagy létszámú raideknél problémás kicsit és szaggat de nem vészesen,Overwatchnál pedig kb mindent be kell zárni a játék mellett,hogy legyen elég fps,bár így is néha mintha be lenne lassulva és nem reagál időben a cselekvésekre. For Honor is tetszik mint játék és amiatt is szeretnék beruházni kicsit igaz az csak februárban fog megjelenni és nemtudom mekkora jövője lesz. Fifa 17 nem megy win10 alatt mert a vidkarim nem támogatja már a dx12-őt ezért a win7et meg nem akarom visszarakni.

    Általában 5 éves intervallumokra rakok össze gépeket és ezt úgymond a 6 évvel túlteljesítettem,de a kérdésem mégis az lenne,hogy össze lehet-e 150k-ból nagyon max 175k-ból hozni egy olyan gépet ami ettől sokkal jobb konfig és elég lenne kb 3 évre? Páran azt tanácsolták,hogy vegyek simán csak ssd-t a gépbe és rakjam rá pl. azokat a gameket amivel játszom és érezhetően gyorsabb lesz minden,de nemtudom ez mennyit segítene a dolgokon.Valamint azért is vennék új gépet mert erre a gépre lenne vevő is és azt a pénzt is ráforditanám. ( Videókártyában a Sapphire r7 370-es 2gigás verziót néztem ki,nemtudom az mennyire számít jó kártyának jelenleg minden tekintetben valamint i3-at nem vennék a 2 mag miatt a jövőt szem előtt tartva )

    Előre is köszönöm a válaszokat!

  • lEninpApA

    csendes tag

    Üdv mindenkinek ujra!

    Sikerült összetákolnom pár konfigot!

    1. konfig: FX 8320e + 16gb ram + rx 460 2gb ~ 190k

    2. konfig: i5 4460 + 8gb ram + rx 460 2gb ~ 180k

    3. konfig: i5 6500 + 8gb ram + rx 460 2gb ~ 197k

    Melyikkel járnék a legjobban? Alapból szerettem volna 16 giga ramot mert az tuti elég lesz pár évre és ezért az amd konfig ilyen téren jobban megérné de kicsit túlmegy a keretemen aminek felső határa 180k. Valamint ez az rx 460as kártya mennyire jó a jelenlegi játékok futtatásához? Overwatch teszteket kb sehol se találok amihez kellene csak GTAV v. Witcher 3 meg ilyesmikhez viszonyítanak ami engem annyira nem érdekel. Meg sok helyen írják,nvidia kártya igényes játékokhoz már kell a 4gb-os vidkari de sokan azt mondják a 2 is bőven elég mert a 4-et meg nem használja ki az ember.Valamint az r7 370 nem jobb videokártya mint az rx 460? mindenki ezt javasolja,de nemtudom miért,a r7 370 256bites ez meg csak 128 és ez elvileg eléggé döntő a vidkariknál.

    Terveim közé tartozik,hogy a gép elbirjon 5 évet cserélgetés nélkül,bár szerintem videokártyát kell majd kapnia mert ez kevés lesz,de 3 évet ki kellene mindenképp birnia csere nélkül :) Várom a tanácsokat és véleményeket esetleg hol lehetne jobb kompromisszumot kötni :) Haverom Amd-re esküszik mert szerinte később több olyan játék jön majd ami több magot zabál és ezért egy 8 magos proci jobb választás nekem viszont a 2. konfig tetszik és nem tudom ezzel kihuznám-e 3 évig legalább :) Előre is köszönöm a segitségeket :)

  • lEninpApA

    csendes tag

    Sziasztok!

    Gépvásárlás előtt állok 200k lenne a max keretem rá.

    Jelenlegi konfig : Amd athlon II x4 640 , 4 gb ram és Asus hd 5770 vidkari .

    Leginkább játék ás átlagos otthoni felhasználásra kellene a gép , játékokat 1080p-ban futtatnám nem kell high-end graffal , elég ha low/medium beállitások mennek majd , cél , hogy folyamatosan szaggatás nélküli és játszható legyen .

    For Honor , Overwatch , Fifa szériák , Football Manager szériákkal , LoL , WoW-al játszom/játszanék leginkább és várom a Battalion 1944-et , valamint az elkövetkezendő 3-5 évben használható legyen új játékokra is akár . Battlefield 1 gépigényéből próbálok elsősorban kiindulni arra már 200-ból összehozható egy olyan gép amin menne simán .

    AMD párti vagyok , de kérdéses mikor jelenik meg a Ryzen 5 és milyen lesz , legkésőbb már május - június környékén szeretném megvenni a gépet , és számolgatva egy Ryzen config túllépi a 200k-s keretet kb. 30-40k-val is és talán június elején ha megjelenik.

    Intelből összedobtam egy i5-ös Kaby Lake-el egy configot ami tartalmaz 120gb-os ssd-t 8 giga rammal és egy gtx 1050-es vidkarival , de kérdés megéri-e inkább várni a Ryzen 5-re még ha drágábban is jön ki , vagy maradjak ennél a verziónál?

    Esetleg egy budget megoldáson is gondolkodtam még , fx6300 , rx 460-al ami még akár elég lehet 3 évig , bár ebben nem annyira bizok és azt kb. 150-ből meg tudnám úszni .

    Használtan pedig semmiképp sem vennék semmit , mindent újonnan.

    Előre is köszönöm a segitségeteket!

    [ Szerkesztve ]

  • lEninpApA

    csendes tag

    Sziasztok!

    Nekem olyan kérdésem lenne , hogy az Intel G4560 proci mennyire ajánlott 1080p gamingre akár low-med grafon is és ki tudna-e hajtani egy 1050ti vagy rx 470-est . Szemezgetek , hogy ilyen proci köré épitek gépet 2-3 évig remélhetőleg elég lenne amig nem cserélem le majd egy i5-re .

    Előre is köszi a válaszokat :)

  • lEninpApA

    csendes tag

    Sziasztok!

    Irtam már 1-2x a fórumba ( pár hónapja ) ,de most már időtálló lesz a gépcsere ,ezért szeretném még egyszer a segitségeteket kérni.

    Célom egy időtálló gép összerakása , amit nem lesz nehéz a jövőben sem fejleszteni , elsősorban gamer célokra , filmezésre , netezésre használnám. Már inkább csak haverokkal levő gamelés a cél , a versenyjátékozást már nem tudom komoly szinten űzni sajnos ( öregszik az ember :) ) . A játékok amiket szeretnék legalább med beállitások mellett futtatni fix 60fps-el FHD-ben a Star Wars : Battlefront 2 , Player Unknown's Battlegrounds , esetleg az új COD : WW II illetve még jövőbeli sportjátékok amik évente kijönnek , FIFA , Pro Evolution Soccer, Football Manager szériák.

    Jelenleg rendelkezem egy Asus VE228TR monitorral , de sokan irtátok , hogy régi monitorokhoz átalakitót kell venni , ezért gondolom ennél is ez a helyzet ( Igaz most lesz 3 éves ) .

    AMD platformban gondolkodom csak , mert ezt ha jól láttam a jövőben könyebb lesz fejleszteni , nem kell majd hozzá új alaplapot venni stb. mint esetleg az Intelhez , meg bevallom őszintén mindig is AMD párti voltam :)

    A keret 230-250e HUF lenne , ettől többet sajnos nem tudok rá szánni .

    Én az alábbi configot nyestem össze , de bárhonnan próbálok elvenni egy kicsit , hogy pl jobb videókártya kerüljön a gépezetbe mindig túlmegyek a kereten kicsit . ( az árak pcx-ről vannak ) :

    Ház táp nélkül | Zalman Z1 NEO fekete számítógép ház | 11.483 Ft

    Tápegység minőségi | Zalman 500W ZM500-LX tápegység | 13.112

    AMD AM4 processzor | AMD Ryzen 3 1200 YD1200BBAEBOX processzor | 32.807 Ft

    AMD AM4 alaplap | MSI B350M MORTAR alaplap | 27.377 Ft

    DDR4 memória | Corsair 2x8GB DDR4 3000MHz Vengeance LPX Black | 52.819 Ft

    Videokártya nVidia | Gigabyte GTX1050 Ti OC 4GB GDDR5 GV-N105TOC-4GD | 54.687 Ft

    SSD 2,5" | Kingston 120GB HyperX Fury SHFS37A/120G SSD | 20.454 Ft

    Merevlemez Asztali | Western Digital 1TB 64MB WD10EZEX | 12.960 Ft

    Ez gépösszerakással 230k HUF.

    Kérdéseim:

    1. lehet-e +20k HUF ráforditással még alakitani rajta valamit ami megdobná esetleg a konfigot?
    ( GTX 1060 3gb esetleg be tudna-e férni ,vagy prociból esetleg a Ryzen 5 1600 amit mindenki best buy procinak hiv jelenleg , M.2-es SSD-t is szerettem volna , de a Samsung 250gb 960 Evo túl drága sajnos ehhez a kerethez )
    2. ezzel az alaplappal felhúzható-e a proci legalább 3500MHz-re melegedés nélkül?
    3. kell-e a monitorhoz az átalakitó akkor?

    Azért tartom megfelelőnek ezt a konfigot , mert a jövőben csak procit és videókártyát kell benne cserélni reményeim szerint de ha bárkinek van hasznos ötlete változtatásokkal kapcsolatban szivesen meghallgatom :) A cél tényleg a fix 60fps az emlitett játékoknál , nem vágyom ultra-high beállitásokra ami esetleg zabálná az fps-t .

    Előre is köszönöm a válaszokat!

  • lEninpApA

    csendes tag

    Sziasztok! Nemtudom jo helyre irok-e de hatha itt nekem valaki tud segiteni. Az lenne a kerdesem , hogy vettem hasznaltan egy i7 4770s processzort es ez ugye 3.1ghz alap orajeles de 3.9ghz-es turbo boost orajele van. Kerdesem a kovetkezo: ezt a procit ezekben az itthon kaphato 81es v 85os chipsetes alaplapokban lehet huzni valamit vagy total eselytelen? Elore is koszi a valaszt :)

    [ Szerkesztve ]

  • lEninpApA

    csendes tag

    Hat koszi akkor ez nem lesz huzva 81es v 85os lapot akarok hozza venni gondolom 3.1en se lesz vele nagyon nagy baj :)

  • lEninpApA

    csendes tag

    Sziasztok!

    Gépvásárlás előtt állok.

    A meglévő alkatrészeim hozzá:

    i7 4770s
    16gb 1600mhz Kingston ddr3 ram
    asrock h81m-g
    500gb seagate barracuda 7200rpm

    Ezekhez még jön majd egy táp,ház,ssd,vidkari.

    Az volt az e havi célkitűzés,hogy a vidkarin kivül megveszek minden mást,és kövi hónapban meg egy videokártyát,de most megjelent a battalion 1944 és a többiek nyomják vele én meg 1 honapig nem akarok lesni,ezért azon gondolkodom,most veszek videokártyát és beledobom a jelenlegi gépembe amit majd el ekarok adni,ha az újat összedobom.

    Kérdésem az lenne,hogy megéri megkockáztatni egy Gtx 1050-es sima vidkarit belerakni egy 7 éves vasba ahol már semmire nincs gari?Elvileg a játszható szintet elérném vele ebben a játékban ha csak vidkarit cserélek.

    Jelenlegi config:

    Asus m4a77t alaplap
    Amd athlon II x4 640es proci
    Xilence sps 550w tápegység
    Asus hd 5770 1gb ddr5 vidkari

    Egyedül a táp miatt aggódok kicsit,nem-e nyirná ki a videokártyát az alatt az 1 hónap alatt vagy nyugodtan be lehetne próbálni,igy hogy felcserélem és videokártyát veszek előbb,vagy inkább ne kockáztassak? :)

    Előre is köszi a válaszokat :)

  • lEninpApA

    csendes tag

    Sziasztok!

    Ismerősömnek kellene egy csutka új gép.

    Fortnite-al szeret játszani és emellett streamelné is ill. gondolom pár jövőbeli játékot is kipróbálna még és fontos lenne a jövőbeli bővithetőség is , tehát ha lehetséges Intelt csak indokolt esetben venne :D

    Kb 300k-ja lenne erre a célra.

    Fortnite-hoz nem értek sajnos nem is játszok vele , az lenne a kérdésem , hogy ez ennyiből megoldható?

  • lEninpApA

    csendes tag

    válasz lEninpApA #147719 üzenetére

    Ja és azt nem irtam bele de cél a 144 fix fps a 144 hz-es monitorral , de a stream mellett nem hiszem , hogy ez már belefér :D

  • lEninpApA

    csendes tag

    válasz jokeph #147721 üzenetére

    Igen FHD mindenképp :) Feljebb nem is éri meg nagyon menni , az már extra is egy 14 éves srácnak :D

  • lEninpApA

    csendes tag

    válasz jokeph #147779 üzenetére

    Hát igen , én is casual gamer vagyok már , bőven elég az FHD 144hz-hez :D

    Srác meg kicsit komolyabban akarja venni a Fortnite-ot aztán megkért nézzek már utána ebből mit lehet összehozni .

    280-300k-s keret kb a gépre meg streamelné is FHD 144hz-en . Bár sztem a streamelés mellett nem lesz meg neki a 144fps fixen , tehát valamiből vissza kell majd venni :D

  • lEninpApA

    csendes tag

    válasz palfitom #147783 üzenetére

    RX 5700 sajnos viszi kb a keret felét kb. sajnos vmi olcsóbb vidkari kellene pl 1660ti v ilyesmi.

    Bár mondom Fortnite-hoz nem értek meghagyom a lovaknak :D

    Költségcsökkentésből nem a 3600-as hanem a 2600-as procival néztük , bár én is a 3600-al javasoltam.

    Szóval az a 280-300 tényleg a max efölé nem lehet menni sajnos semmivel. Nagyon a 280 fölé se kellene. És úgy terveztük , hogy 2db SSD , egy kicsi 120-as a rendszernek meg egy 400-500gb körüli a játékoknak . Bár az egyben megoldás se rossz végülis.

Új hozzászólás Aktív témák