Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Shirchy

    tag

    Üdv!

    Szeretném a segítségeteket kérni. Eladtam a régi gépemet (full hd-s 22" monitor,billentyűzet,egér maradt) és szeretnék összerakni egy új inteles gépet amely szépen tudná futtatni az alábbi programokat:
    - autocad
    - solidworks
    - eplan
    - tia portal

    A max anyagi keret 130.000 lenne egyenlőre.

    Az alábbi összeállítással szemezek:

    Alaplap: Asus Z97 Pro Gamer (z97-es chipset, M.2/sata express támogatás és a többféle monitor kimenet miatt gondoltam erre a későbbi bővíthetőség miatt)

    Processzor: Intel i5 4460

    Memória: Kingston 2x4GB 1600Mhz Black Fury

    VGA: integrált lenne egyenlőre

    Ház + táp

    Ez az összeállítás kereken 130.000 lenne jelenleg.

    Szerintetek elvinné a fenn említett programokat akadás mentesen,vagy mindenképpen kell hozzá egy plusz videókártya? Illetve,ha tapasztalat alapján tudtok jobb alkatrészeket ajánlani ár/teljesítmény arányában 130.000-ig akkor azt megköszönném.

    A segítséget előre is köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

    "jobb adni,mint kapni" mondta a boxoló... :P

  • Shirchy

    tag

    válasz membrandj #93119 üzenetére

    Elnézést! Kicsit pontatlan voltam.

    Szóval a régi gépemből az alábbi alkatrészek maradtak meg: (2db házventi, egy 1TB-os WD Blue (sata3), egy kingstone 120GB-os SSD (V300), DVD meghajtó, billentyűzet, egér, monitor HKC 22" Full HD)

    Ház + Táp:
    Gépháznak Raijintek Arcadia -t néztem kb. 9000
    Tápegységnek FSP Hexa+ 400-at kb. 12000

    Főleg tervezésre használnám a gépet,de pl a tia portalnak már minimum 8GB ram kell, így idővel ahogy az anyagi keretem engedi bővíteném szépen lassan.

    Alaplap:
    Azért gondoltam z97-re mert ahogy olvasgattam, ez a chipset támogatja majd a még idén nyáron kikerülő procikat. Nem szeretném 3 éven belül megint cserélni, és így lehetne bővíteni a "csillagos égig". K-s proci nem valószínű,mert nem vagyok oc fan. Ha hosszútávon elég a b85 vagy h97 (támogatja majd az újabb procikat is?) akkor az egyik általad ajánlott lap lesz.

    Processzor:
    Maradok az általad említett i5 4590-nél.

    Memória:
    van támogatásban vagy egyébb technikai paraméterben különbség az általad írt 2x4GB ddr3 corsair lp 1600 mhz és a kingstone 2x4GB black fury 1600Mhz között (kb 16000)?

    Videókártya: pl. Solidworks akadásmentes futtatásához elég az i5 integrált kártyája,vagy mindenképpen próbáljak szerezni egy olcsó hazsnált tervező kártyát?

    [ Szerkesztve ]

    "jobb adni,mint kapni" mondta a boxoló... :P

Új hozzászólás Aktív témák