Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .wantííd

    tag

    Egy ismerősömnek kéne segíteni a gép összeállításban.
    Elsősorban Photoshop, Illustrator, Indesign programokat használná (tervező grafikusnak tanul) későbbiekben 3d munkát végezne, és azért az újabb játékokkal is szívesen játszana. Komplett új gépről van szó tehát háztól kezdve mindenre szükség lesz. (Tápot majd az erre megfelelő topikban érdeklődöm.) A keret kb. 150.000 Ft.

    Ehhez kérnék segítséget! Előre is köszönöm!

  • .wantííd

    tag

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
    Otthoni seedszerver rtorrent vagy qbittorrent, adattároló, esetleg plex (nem elsődleges célpont)
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Van egy pár 2,5 winchesterem még régebbről, azok egy ideig megteszik, a későbbiekben váltanék valami újabb 1-2 TB vinyóra.
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Alaplap, cpu, ram, táp, ház
    4. Mennyi a kereted rá?
    max. 40-50e
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
    headless szerver lenne
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
    nem
    Továbbá használt termékek is szóba jöhetnek Hardverapróról (garanciával)

    [ Szerkesztve ]

  • .wantííd

    tag

    válasz dugo_ #134285 üzenetére

    Újabb 1151-es lapra építeni Pentium alappal nem is érné meg? :) Ezek a workstation-ök a legmegfelelőbbek erre a célra?

  • .wantííd

    tag

    Sziasztok! Gép építésben kérnék segítséget. Nagyjából már végig pörgettem az utolsó pár oldalt és ezek alapján összeraktam magamnak egy konfigot erről szeretnék véleményt kérni, de a teljesség igénye végett kitöltöm a téma összefoglalós kérdéseket is.

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
    Média szerver, hálózati adattároló 24/7-ben linux alapokon (plex, qbit, sonarr,.. ezek docker alapokon)
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    m2.ssd: Kingston A2000 500GB (mint cache)
    sata ssd: Crucial BX500 240GB (op. rendszer számára)
    4 db 3.5 HDD
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    - alaplap
    - táp
    - memória
    - cpu
    - cpu hűtő
    - gépház
    4. Mennyi a kereted rá?
    a lélektani határ 190k
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
    irreleváns
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
    nem

    És akkor jöjjön a kinézett konfig:
    CPU: INTEL Core i3-10105 3.70GHz LGA-1200 (azért esett erre a választás mert van benne integrált gpu ami támogatja az Intel Quick Sync-et)
    CPU hűtő: ARCTIC Freezer 34 eSports One White
    Alaplap: ASUS PRIME B560M-K (a 6 db sata-ra szükségem van, ennél annyi negatívumot találtam, hogy jó a két m2 slot, de az egyiket csak akkor tudom használni ha 11. gen intel proci van benne.., és a másik m2 slot meg osztja a sávszélet az egyik sata porttal.)
    Ház: Fractal Design Node 804
    Táp: Seasonic Core GC 500W Gold
    RAM: Kingston FURY 8GB KIT DDR4 3200MHz CL16

  • .wantííd

    tag

    válasz palfitom #168140 üzenetére

    Szia!

    Köszönöm!

    A memóriát kicseréltem a linkelt Aegis 3200-ra. A hűtő esetében tudom, hogy valószínűleg el lenne a gyárival is, de egy esetleges nagyobb terhelés alatt jobb hogyha alig van hangja. :) A linkelt hűtő meg biztos, hogy jó de már nagyon elképzeltem ezt a pofás fehéret a kis node 804-ben :DDD

Új hozzászólás Aktív témák