Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • D.Orion

    veterán

    Üdv! Cégnél elérkezett az ideje az új pc-nek. Jelenleg C2D van Win XP-vel. :Y

    1. Mire fogod használni a gépet?
    -Kisebb árajánlatok elkészítése, kezelése, prospektusok.
    -Adó és egyéb hivatalok felé kommunikáció, mail az ügyfeleknek.

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    -Maximum a mostani noname(gyalázatos betekintési szögek) TN paneles 19" 16:9-es monitor maradna.

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Komplett gép, házzal táppal. Billentyűzet + egér marad ami van.

    4. Mennyi a kereted rá?
    Amennyi szükséges, cégszámlára megy. Költségelhető.

    5. Mekkora a monitorod natív felbontása? Milyen felbontáson játszol? Milyen csatlakozók vannak rajta?
    1280x720, DVI, VGA

    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
    Irodai gép lesz, teljesítmény és fogyasztás.

    BÓNUSZ: Szoftverek:Utána kell járnom még, ha esetleg valaki jártas benne leírhatná tapasztalatait. Windows 10 (valamelyik verzió), Office csomag. Mi kellhet még?

  • D.Orion

    veterán

    Tiszteletem!
    Előzmény: Két PC teljes cseréjének feladata hárult rám. Eme gépek fő alkotó részei Phenom II X965, AMD/ATi HD6650 ill. HD4650 vga. (nagyjából ebben a korszakban hagytam abba a pc építést is) Egyszóval majdnem teljes gépcsere lesz.
    A HDD és a tápegység marad még 1-2 hónapot a szűkös anyagi keret miatt.

    Használt alkatrészekből építkeznék. Tuning nem lesz.

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
    90% World of Tanks, 1920x1080 (sys req) Ez a játék a fő szempont.
    5% GTA V ahogy éppen elfut, nem szempont a grafikai beállítás. Ha már ingyenes volt az Epic Store-n akkor beszereztük. :)
    5% Minden más pl.: böngészés, fb youtube.
    Egy hét alatt 6-8 órát megy a pc.

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    HDD Sata3 7200rpm, 400W-s táp Chieftec és FSP.

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Alaplap, CPU+cooler, Ram, vga, ház
    Második lépcsőben majd hdd(sdd az oprendszernek)+táp
    4. Mennyi a kereted rá?
    100K-120K (Alaplap, CPU+cooler, Ram, vga, ház)

    5. Mekkora a monitorod...
    1080p-s monitor, a többi ebben az árkategóriában szerintem nem számít.

    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt?
    Nem.

    Ami felé eddig elindultam a használt piacon az az abszolút belépő szint.
    CPU: i3-9100F, i3-8100, i3-8300, Ryzen 5 2600
    VGA: 1050ti, 1060

    Alaplapok esetében látom, hogy a belépő chipset lapok kb. irodába vannak kitalálva i3-al. Jelenleg ezek is megtennék, de a jövőre nézve optimális lenne, ha egy kisebb i5 procit még elbírna a VRM. És nem csak papíron, adatlapon. AMD vonalon ugyanez a helyzet.
    Nagyjából kb. ennyire jutottam magamtól. Kb. semmire. :B Tanácsokat, iránymutatást előre is köszönöm.

  • D.Orion

    veterán

    válasz SyMbioTe #154998 üzenetére

    Köszönöm az összeállítást. Látom a lapok itt elég jól felszereltek. Annyi kérdésem lenne, hogy Intel konfigban nem is érdemes gondolkodom eme ársávban?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák