Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mzsf

    csendes tag

    Sziasztok ! Az első hozzászólás alapján: Van egy kis pénzem, kéne egy gép, amit mindenfélére használnék, mi tudtok ajánlani? :))
    Akkor nézzük komolyan. Jelenleg egy majd négyéves, akkor jó középkategóriás gépem van. Most nem vagyok otthon, így csak nagyjából tudom a paramétereket. Asrock 4coredual-glan alaplap, intel két magos 2,8 GHz-s processzor, a videókártyát nem nagyon tudom, de semmi extra (talán 512Mb-s, HDMI kimenet nincs, ennyi jut eszembe). A házat és tápot tavaly cseréltem itteni fórumos javaslat alapján (Chieftec 500w, Sharkoon), mindkettő egyszerűbb, de jó darab. Most vettem SSD-t (128 Gb), de még nincs berakva, ezen menne a rendszer.
    Kb. másfél éve HDD hiba miatt volt egy nagy adatvesztésem (a legfontosabbakról másik vinyón volt mentés, de nem volt naprakész), ezt nem szeretném mégegyszer. Jelenleg a gépet netezés,időnként Word, torrent és filmnézésre használom.
    Amit szeretnék 2 2Tb-s HDD, raidelve (sok film és kép). A gépen párhuzamosan netezni és közben a TV-n filmet nézni (ha lehet egyáltalán ilyet csinálni) . Játék nem lesz. Ja és persze szeretném, hogy 4-5 évig tűrhető legyen, pl.: ha Win8-ra váltok, ne legyen gond neki.
    Anyagiak.: Minél olcsóbban szeretném. Első körben alaplap+proci cserére gondoltam, majd néhány hónap múlva videókártya is. HDD-ből a 2Tb Western Digital 64Mb SATA3 WD Green Power WD20EARX tipusra gondoltam.
    Köszönöm a segítséget!
    Ui.: persze ramot is kell venni, ez kimaradt.
    Ui 2..: Nagyon fontos a csendesség, tavaly ezért cseréltem minden hűtőt.

    [ Szerkesztve ]

  • mzsf

    csendes tag

    http://prohardver.hu/tema/milyen_asztali_gepet_vegyek_olvasd_el_az_elso_hsz_2/hsz_18953-18953.html

    Sziasztok!
    A fenti hozzászólásban kértem segítséget, sajnos még nem válaszoltatok. Közben azért keresgéltem. Találtam a hardveraprón egy konfigot.

    Eladó félkonfig i3 2100 cpu ventillátorral, H61m U3 s3 alaplap sata3, USB 3 csatlakozó videokártya kimenet DSUB, DVI, HDMI. Kingmax DDR3 1333 MHZ 8gb ram (2x4gb).
    Bolti garanciális az összes alkatrész. 44000Ft

    Szerintetek mennyit ér, illetve az igényeimnek megfelel-e? Vagy inkább újat vegyek mindenből? Néztem még i5 2500k processzort is, de az használtan is 40000Ft, ami jelenleg kicsit sok, de ha szerintetek inkább azt érdemes megvenni, akkor valahogy kiizzadom, bár akkor még gyűjteni kell rá.

    Köszi a a segítséget!!

  • mzsf

    csendes tag

    válasz Coolmat #19017 üzenetére

    Kösz a segítséget!

    Asrock H77 Pro4-M + Intel Core i3-3240 kombóra gondoltam. Szerinted megfelelő lenne? Mennyi és milyen memóriát gondoljak bele? Ha nagyon csendesre szeretném, milyen hűtést tegyek a processzorra?
    Mégegyszer kösz!

  • mzsf

    csendes tag

    válasz Coolmat #19037 üzenetére

    Hello! Lehet, hogy sok a proci, de mint ahogy írtam is, legalább 4 évre tervezek. Ki tudja mit hoz a tech-jövő? Lehet, hogy még fog kelleni az erő. Csendes hűtést biztos, hogy veszek, nem szeretem a traktor gépeket. Köszönöm a segítséget még egyszer!

Új hozzászólás Aktív témák