Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Aliszalámi

    tag

    válasz Xarina #125160 üzenetére

    használtan szerintem már i5 3470-es konfigot is ki lehet fogni, ha ügyes az ember árban ugyanannyiért (50-60 ezer)
    ugyan olyan DDR3 megy bele 4 gigát alapból szoktak adni a használt konfighoz + 4giga 8 ezer ft
    GTX 1050 helyett inkább 1030GT-t ajánlok (ugyan annyiba van)

  • válasz Xarina #125160 üzenetére


    (#125160) Xarina
    Szia!

    Egy hozzávetőleges keret legáalább jó lenne, ill. monitorról valami infó.
    Összefoglaló fent!


    (#125161) PanaC
    Szia!

    Ottani árakat én nem vágom, így én max. itthoni árakat tudok neked mondani.

    Kérdésekre:
    - Sima R7 1700-at tenném egy 1080 mellé, és így akkor évekre be is vagy biztosítva procival.
    - Ram: A kiválasztott lap támogatási listájából kell választani, mert érzékeny a ramokra. + Ryzen topikba kíváncsiskodni a tulajoknál. :)
    Órajel meg minél magasabb.

    - Szerintem elék a már említett BQT! Pure rock. ~10k körül van, és még egy kis tuningra is elegendő, szintén Ryzen topik, ha pontosabb info kell :)

    - SSD: M.2-nek akkor jön ki leginkább az előnye, ha SSD-ről SSD-re msáolgatsz. Átlag felhasználáskor nem érezni nagyon a különbséget. Elég egy sima Satás is.

    - minőségi 550-600W bőven elég.

    Alaplap: OK. ~35k Itt megtalálod a támogatási listát: [link]
    CPU: R7 1700 ~90k
    +Hűtő: Szbsz BQT! Pure Rock ~10k, ha nem nagyon tuningolsz, vagy csak kicsit.
    Komolyabb tuninghoz elkélhet a víz/jobb lég.
    Ram: Listáról, magas órajeles 2*8Gb ~45k
    VGA: G1. Gaming 1080-at venném, részint nem sokkal szokott drágább lenni 1070-nél, másrészt nagyobb monitorhoz jól jöhet.
    HDD: Nem is kell?
    SSD: Én 500Gb-os Samsung 850 Evo-t vennék ~50k
    Ház: Ez is ok.
    Táp: Corsair RM550x/RM650x/RM650i (80+ Gold), Super Flower Leadex Gold 550W/650W (80+ Gold)/Platinum 550/650W (80+ Platinum), Be Quiet! Power Zone 650W (80+ Bronz), FSP Hydro G 650W (80+ Gold), Antec Edge 550W (80+ Gold), Evga SuperNOVA G3 550W/650W (80+ Gold) ~32-40k


    (#125168) Payskin
    Szia!

    Először is várjuk meg a holnapot! :D
    ÉS közbe tudd meg, hogy milyen programot használ, játszik-e esetleg, és beszéld rá SSD-re. + a gép adatait, főleg amit meg is tartana (monitor csatlakozó, stb...)

    Biztonság: Tartson 1 külső HDD-t és csináljon rendszeresen biztonsági mentést, amiről kell.
    Ha 1-2Tb adat van max. szerintem ez a legegyszerűbb és legbiztonságosabb, mivel ez csak akkor van bedugva, ha mentést készít.


    (#125172) Dalnoki L
    Szia!

    Ha Intel, akkor most G4560 inkább, az hozza ennek az i3-nak a szintjét, olcsóbban.
    Viszont fejleszthetőségből most Ryzen a nyerő.
    Ha Intelt szeretnél, akkor vagy megvárod Coffe Lake-t, vagy ha az is elég, akkor max. egy 4/8-as i7 megy majd a gépbe, de koca játékra és a többire ez is bőven sok.

    Válassz, hogy mi legyen, és kisegíteleg konfigban is :D


    (#125173) kzs
    Szia4

    Házat nem ismerem.
    SSD: Ezt ne, inkább ezek közül: 120Gb/128Gb Kingston HyperX Fury, Adata SP920/SX930, Goodram Iridium Pro ~20k
    Többi az oksa.

    HDD: OK.
    Ram: Ha belátható időn belül bővíted, akkor jó az 1*8. Ha nem, akkor inkább 2*4, és majd bővítésnél eladod.
    És a ramot a támogatási listából válaszdf ill. Ryzen topik alapján: Támogatási lista, első a memória, az kell neked.

    „És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

  • válasz Xarina #135614 üzenetére


    (#135614) Xarina
    Szia!

    Majdnem mindegy. Ha olyan helyről veszitek, ahol adnak rá garit (pl.: computerimperium, laptopszalon) akkor főleg édesmindegy. Mindegyikük jó gép, üzleti gépek, tehát minőségre mindegyik jó. Amelyik tetszik. Ha SSD nincs bennük, akkor azt rakjatok/rakassatok bele mindenképp!

    „És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Új hozzászólás Aktív témák