Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • balpis

    őstag

    válasz jediweb #17106 üzenetére

    nem értem a kérdésedet, bár próbálom visszafejteni. Szerintem többen is választ adtak már.

    Ha nem akarsz tuningolni és nem használod ki az erősebb IGP-t a K-s processzorban, akkor azt nem érdemes megvenni, mert tuning nélkül max. 5%-kal erősebb a simánál az ára meg jóval több szokott lenni.

    notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

  • dfsz34

    őstag

    válasz jediweb #17106 üzenetére

    Olvasva a hozzászólásaidat, szerintem, jobb, ha nem tuningolsz. Vegyél K nélkülit az ajánlott alaplappal és élvezd a játékot a géppel. Azért a tuning nem olyan, hogy akkor nekiülsz, aztán felcsavarod a sebességet, mint a hangerőszabályzót, hanem bonyolult tervezés és körültekintekintő, óvatos tesztelgetés. Meg azért nem árt, ha értesz is hozzá és tudod, hogy milyen paraméter mit csinál majd pontosan, amikor piszkálod. Biztosan kell ez neked? Mi a bánatot akarsz futtatni, amit egy simán is bivalyerős i5 nem visz el? Nem értem én ezt a szőrözést.

    Amúgy szerintem a kérdés itt az, ha elfogy a proci ereje alapjáraton, ami nagyjából 2-3 év múlva várható, feltételezve, hogy rohansz mindig a legújabb játékokért akkor tuningal és esetleg némi plusz ráfordítással a hűtésre (persze legyen tuningos alaplapod, meg méretes tápod, ami bírja) elvileg ki tudod tolni még 1-2 évvel a gépcserét, tehát megérheti a K-s proci, de ha józanabbul gondolkodsz és mellé teszed a villanyszámlát, amit a tuning megzabál 1-2 év alatt, lehet, hogy jobban jársz egy gépcserével az akkor modernebb, erősebb és feltételezhetően kisebb fogyasztású rendszerre.

    Szvsz a K-s felárat elég nehéz lesz érvényesíteni, mert az emberek nem szeretnek húzott procit megvenni, aztán meg bizonygathatod, hogy neked K-s volt, de nem húztad, csak volt. Eddig még akár jó is lehetnél, de mellette lesz eladó 5 másik K-s, amelyikeket viszont húzták és emiatt odaadják nyomottabb áron.

    Én mondjuk K-s procit használtan nem vennék semmiképpen, mert vagy nyomott áron adják, de annak általában jó oka van :) vagy horror áron akarja az eladó adni, mert 5 ghz-en járatta folyamatosan a procit és de jó, meg de erős és akkor meg szintén mehet búsba a proceszorával együtt, mert ne nálam menjen tönkre mondjuk 1 hónap után.

    Mondjuk balek mindig van, aki ráharaphat a K-ra :)

    Számolgass, gondolkodj, de a valószinübb jobb megoldás egy sima, olcsóbb proci, olcsóbb alaplappal, akár kisebb táppal és akkor 2-3 év múlva lecseréled, amig a K-s húzta volna akár 3-4-ig esetleg, de mellette csinálna neked szép villanyszámlát is pluszban, meg az eladásnál már olyan mindegy mennnyiért vetted, kaphatsz érte 1 marék gombot vagy 1 marék gombot meg még egy kicsit

Új hozzászólás Aktív témák