Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alvin_ti4200

    félisten

    válasz vond #130553 üzenetére

    Az i7-4770 majdnem 60 ezer forint használtan és nem vagyok benne biztos, hogy a HT sokat hozna a konyhára az alig fele annyiba kerülő i5-4570-nel szemben :B VGA-ban a GTX 1050Ti a legrosszabb választás az én meglátásom szerint, mert teljesítményben alig jobb, mint a sima GTX 1050, viszont lényegeen drágább nála és a 4 GB VRAM-ot aligha tudná kihasználni (mivel renderelni nem szokott soha, a legtöbbet az InDesign-t használja). Az integrált Intel videokártyákat mindenképpen hanyagolnám, nem csak a driverek miatt, hane azért is, mert egy pár feature nem lenne elérhető vele (plusz lenne, amit nem tudna gyorsítani), ami az NVIDIA/AMD kártyákkal igen. Nem biztos, hogy használná őket, de nem akarom lábon lőni magam :K Ami megmaradna, azt mindenképpen megpróbálnám elsózni, viszont gyanítom, hogy ezzel együtt sem szeretne többet költeni 200 ezernél. SSD-ből a mostanin kívül lesz ugye még egy, a merevlemezt úgysem lehet normális áron eladni, így az max bent marad porfogónak vagy adattárolónak. A RAM csere amúgy nagyjából 35-40 ezer forintba kerülne és újonnan normális alaplapot alig kapni olcsóbban LGA 1150-es foglalattal, mint AM4-gyel, ezért is gondolkodtam a Ryzenen. Az FX-6300-hoz képest valószínűleg minden itt felvázolt megoldás eszméletlen sebességgel bír, csak mivel nem tud 2-3 évig ismét pénzt szánni a gépcserére, így próbálom kideríteni a legjobb szcenáriót :R Játszani nem fog, így erős VGA teljesen felesleges, ezért is morfondírozom egy passzív GT 1030-on (Inteles build esetén). Egy normális asztallal és egy színhelyes monitorral valószínűleg nagyobb örömöt is okozna a munkája otthon - de ez már csak magán vélemény.

Új hozzászólás Aktív témák