Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gepeszm

    csendes tag

    Üdvözlök mindenkit!

    Azért írok ide, mert asztali gép vásárlása előtt állok, de informatikai antitalentumként sajnos nem igazán tudom, hogy miből miféle kéne ahhoz, hogy a kész gép kielégítse az igényeimet.
    Körülbelül 300k-m van a teljes gépre, leginkább 3D tervezőprogramokat (Inventor, SolidWorks, Catia,Creo stb.) használnék, illetve néhány játékot (példának okáért Project Cars) játszanék rajta (max grafhoz közel, úgy, hogy lehetőleg ne kapjak idegbajt :D ).
    A lehető legfontosabb számomra az, hogy a fenti igények mellett a keretből minél többet tudjak megtakarítani. Korábban összedobtam egy konfigurációt iponon, és örülnék neki, ha véleményeznétek. A válogatott részek:

    Alaplap: Gigabyte GA-B85-HD3
    Processzor: Intel Core i5-4690 3.50Ghz 1150
    Memória: Kingston 8gb DDR3 1600MHz kth9600c/8g
    Videókártya: Gainward 3422-bliss gtx960 4GB GDDR5 Phantom PCIE
    Merevlemez: WD Black 750GB 7200rpm 16MB Sata3 WD7500BPKX
    SSD: Samsung 120GB 850 EVO Sata3 2,5" MZ-75E120B
    Optikai egység: Samsung SH-224DB/BEBE
    Ház: Coolermaster Force 251
    Táp: Coolermaster Elite Power 600W RS600-ACAB-M4
    Procihűtő: Coolermaster Hyper 103 RR-H103-22PB-R1
    (ez a konfig megáll 266k-nál)

    A kérdéseim pedig:

    - Ez a konfiguráció megfelelő arra, amire nekem ez az asztali gép kéne? Minden fenti program képes lenne futni rajta problémamentesen?
    - Mik a véleményeitek a részegységekről? Mik a tapasztalataitok, miket lehetne érdemes kicserélni? Lehetne valahol még költségeket megfogni? (Láttam például ASRock B85 Pro3 alaplapot, valamivel olcsóbban, de nem tudom, hogy az minőségileg milyen, mennyire megbízható.)
    Esetleg egyéb jótanácsokat szívesen elfogadok, mi az amire figyelni kell, hasonlók.

    Várom a válaszokat, és köszönöm a segítséget mindenkinek! Üdv

Új hozzászólás Aktív témák