Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Liba Gyuri

    csendes tag

    Sziasztok!

    Van egy c2d alapú gépem (c2de8400, gigabyte ga-ep45ds3, 4GBddr2, CTG-500-80PB táp, GIGABYTE GV-R577SO-1GD HD5770 1GB GDDR5 PCIE vga, ház, vinyók, fhd monitor minden egyéb kacattal.)
    Lehetőségem nyilt elkölteni a munkahelyem jóvoltából 2*50 ezer forintot PC komponensekre, ennyi a minimum ár, nehéz nem lesz kitölteni. Pluszban hozzá tudok rakni még 50-70 ezer forintot. A gépet netezés/film/játék körben használom, másra sosem. Első kettő kategórára a jelenlegi bőven jó de játékra már kezd vállalhatatlan lenni az amit néha auto settingsben ajánl egy egy cím:) Évi kb 3-4 játékkal játszok hébe hóba, fullhd felbontáson, viszont nem sírok be ha közepes beállításokon kell AAnélkül tolni.
    Annyit még hogy iponos és inteles vagyok már jó régóta, tehát minden abból a boltból jön-megy, tuning, zajcsökkentés egyáltalán nem érdekel.

    Eredeti elképzelésem egy
    INTEL Core i5-4570 3.20GHz 1150 BOX 48k forintért. azért ez mert ez fér be az első 50ezres adagba.
    Ehhez egy
    GIGABYTE GA-H87-D3H 23k forintért. Ez tulajdonképpen mindegy is lenne, ami fontos spdif kimenet, 5.1es kimenet, legalább 6 usb, elégséges számú sata II-III csati (2-2db)- ezek szinte minden lapon voltak amit néztem, viszont a hangkimenetek már nem, vagy nem egyszerre...
    továbbá
    KINGSTON 120GB SATA3 2,5" SSDNow V300 SV300S37A/120G 22k forint. SSD ről elképzelésem sincs gondolom ez megfelelő. csak rendszer/programok/épp aktuális játék lenne rajta.
    így a második szett 45 ezer forint. Itt ha valami jobb akad akkor összesen lehet +5000 forinttal több.

    Innen a saját pénzem ketyeg(:)), amiből kell ram. Egy db 8gigás vagy 2db 4 gigás kellene nekem, ha az egyik akkor melyik? (itt sem "feszelek" meg ilyesmik, bepattintom azt go)
    Kell egy vga ami illik ehhez a kialakításhoz/igényeimhez olyan 40-50ezerért lőném be. Igen indokolt esetben eladhatom a 5770et ha még ér valamit h több legyen a büdzsé. (volt nvidiám és atim is, sose tudom eldönteni éppen mikor melyik mért jó, nem vagyok fanatikus...)

    He ezek így kialakultak akkor elvinné-e a Chieftek CTG-500-80PB tápom ami van és éppen 1 éves. Amennyire utánanéztem igen, mármint alaplap/procira, de pl az esetleges leendő új szóló! VGA karihoz is elég(pl most 2*3 tűs csatlakozóról szívja az áramot a mostani ha jól emlékszem, de manapság már vannak olyanok amik 2 db 2*3 as csatiról mennek.)

    És ha minden igaz be is fejeztem a regényt, és előre is köszi a válaszokat.

Új hozzászólás Aktív témák