Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Durmon89

    újonc

    Sziasztok :)

    Egy új konfigot szeretnék összerakni és a véleményeteket szeretném kérni :)
    AMD konfig ( tudom az Intel ütősebb :) )
    proci: AMD FX 8350 Black Edition - 4GHz - Socket AM3+ vagy 125W
    AMD FX 9590 Black Edition - 4.7GHz oc:5GHz- Socket AM3+ 220W oc:300W fölötti (tesztből olvastam)
    lap: MSI 970 GAMING - Socket AM3+ - ATX ( 1866 MHz ig támogatja a memóriát 32 Gb ig, DDR3)
    mem: Kingston HyperX Fury Black 16GB - PC3-14900 - DIMM (DDR3, 1866 MHz, 1,5V, CL10, 2x8GB)
    VGA: MSI Radeon r9 390 Gaming 8Gb (512bit,6100MHz, proc órajel: 1060MHz, RAMDAC órajel: 400MHz)

    kérdésem a következő: olyat hallottam h memóriát nem érdemes magasabb órajellel venni mint amit a processzor elér/támogat ( ez korántsem tiszta nálam mivel 4GHz és 4.7GHz lövésem sincs h mekkora mem kéne, azért irtam csak 1866 os memóriát mert a lap csak addig támogatja )

    -kérdés h melyik processzor éri meg ?meddig támogatják ezek a procik a memóriákat,hány MHz-ig? ill megéri e az fx 9590 es azt az 1 + GHz et cserébe az iszonyatos sok fogyasztásért ?
    -lapot nézzek e nagyobbat ? pl ASUS Crosshair V Formula-Z - Socket AM3+ - ATX ez már a memóriát 2400 MHz ig támogatja ----> ebből kifolyólag jöhet a nagyobb memória is... gondolom :D

    természetesen gamelni kell az új build a pénzt megoldom ( persze most jön a kérdés hha a pénz nem számit akkor miért nem intelt veszek ? de egyébként ha hasonló árban tudtok intel configot akkor várom az ötleteket :) max érték 350.000 Ft ennyi a max kb amit rászánok :) válaszotokat előre is köszönöm Durmon :)

Új hozzászólás Aktív témák