Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • attilla84

    tag

    Sziasztok!
    Egy tv-boxot szeretnék vásárolni, az elmúlt hetekben, olvasgattam a fórumot, néztem videókat, teszteket...Arra jutottam, hogy Mecool KM6 Deluxe lesz az.

    Mit ajánltok, jó lenne az, megbízható, stabil rendszere van? Teljesen zöldfülű vagyok ehhez. Tehát az lenne a jó, hogy ne kelljen hekkelni rajta, kiveszem a dobozból és megy (Youtube, Usb-ről film FHD és akár 4K is, Spotify, Böngésző...) Ezek a legfőbb dolgok. Netflix tudom, hogy csak 480p, de nem is kell ez. (Olvastam, hogy hekkeléssel az is megoldható, hogy akár FHD vagy 4K legyen).

    Hosszabb távra számolok vele, ezért venném ezt (4GB/64GB) És majd a jövőben, ha egyéb dolgokat is szeretnék rátenni (Kodi, CE...) akkor elégséges legyen a vas ezekhez.
    Az Ali-ról rendelem azt hiszem, és mindegy-e ott, hogy kitől, mert több kereskedőnél vagy cégnél is kapható?

    Sajnos az "Amlogic" topikba írtam be először, nem voltam eléggé figyelmes

    Köszönöm előre is a segítséget és a választ!

    [ Szerkesztve ]

  • attilla84

    tag

    válasz Imi1981 #7703 üzenetére

    Köszi az infót.
    Igen, a coreelec-re gondoltam. De számomra ez nem szempont. Csak itt a fórumon hallottam róla, hogy hasonló a Kodi-hoz és milyen jó...Én a Kodit sem használtam soha, párszor telepítettem a számítógépre de csak ennyi. Nem értek hozzá sajnos, így majdnem kizárt, hogy ezekkel foglalkozzak én.

    Én is KM2 és KM6 között vacilálok. Nekem a Netflix sem fontos, nem is fizettem elő rá soha, sem HBO GO-ra stb.. Tv adásokat nézek, Dreambox műholdvevővel, nagyon jó minőség van, majdnem minden magyar adó megy (HD-ben is), német, osztrák, lengyel stb.

    Nekem az a prioritás, hogy Youtube menjen akár 4K-ban is. És mikor média lejátszóként használom, (mkv, bluray) stikkről vagy HDD-ről, akkor vigye azokat mindent 4K-ban is akadás mentesen. Ezért gondoltam a KM6-ra, mert az elvisz mindent. (4GB Ram, S905X4-es proci)

    Ha tudnám, hogy ezzel a KM2-es is megbirkózik és nem akad és nem szaggat be, akkor azt venném, mert én nem fogok sok mindent telepíteni rá és hekkelni vele.

    Na meg még a KM6 mellet szól az AV1-kódekk...amiről azt olvastam, hogy idővel sok mindenki átállhat erre, mint pl a Youtube is.

    [ Szerkesztve ]

  • attilla84

    tag

    válasz tamassneff #7717 üzenetére

    Üdv! Próbáltam biztosra menni, megrendeltem a Mecool KM6-ot. Netflix nekem nem kell se 4K-ba se 480p-be, és ezen kívül jobb a KM6. Van benne Gigabit Lan, Wifi6, AV1 kódolás és jóval erősebb vas. A 4gb 64gb verziót rendeltem. Úgy voltam vele, hogy évek múlva is használom, ha nem omlik meg és legyen elegendő még akkor is.

    Most egyelőre egy 10 éves Samsungra kötöm rá (D6500), a szüleimnél lesz, mert most tervezek venni új tv-t a foci EB-re. (Philips Android)

Új hozzászólás Aktív témák