Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bzoley

    veterán

    válasz bobsys #24365 üzenetére

    Jó példa. És nem is feltétlenül szükséges ennyire "extrém" környék, elég egy gyárilag ócska konstrukció, hogy adott legyen a folyamatos vészhelyzet.
    Külvárosban lakunk, kicsi, jobbkezes utcákban, ahol még akkor is minden fehér, amikor már máshol nyoma sincs a hónak. Tavaly, még a tél beállta előtt próbáltam rábeszélni a páromat, hogy vegyen egy garnitúra téli gumit az Astrára. Mindig megmagyarázta valamivel, hogy miért nem kell. Többek között a "mások azt mondták, hogy nem ér semmit" is szerepelt az indokok között. Így sikerült elérni többek között, hogy hosszú percekig nem tudott elindulni a kapu elől, köszönhetően az aránylag nagy hónak, a széles(205) nyári guminak, és az ebből a szempontból ócska 2008-as Astrának. Továbbá, az utcából való kijutást nehezítette, hogy az autó megállíthatatlanul tolta magát az út széli árok felé, egy alkalommal nem sikerült bekanyarodni az utcába, a sarki villanyoszlop segített irányba állítani az autót, ennek örökre megmarad a nyoma a lökhárítón, szerencsére csak a festés sérült. Később, már jóval óvatosabban, az autó megállt a kanyarban, és onnan sehova. Át kellett tolni az öt centis keréknyomokon, hogy újra menni tudjon. Szerencsére ennél komolyabb baleset nem történt, de én rettegtem folyton, hogy vajon ma hazaér-e egyben.
    Az idei kampány jobban sikerült. Ugyan kisebb, keskenyebb gumit szerettem volna, de a tudatlanságom meggátolt benne, de sikerült rábeszélnem, hogy azért idén csak kéne téli gumi, ha nem akarja újraélni a tavalyi eseményeket. Használtan, de jó állapotban sikerült 10e/db áron beszerezni egy garnitúra 205/55 R16 GY Ultra Grip-et.
    Azóta már többször hallottam, hogy ha már tavaly tudta volna, hogy ennyivel jobb a téli, már akkor lecseréli. Időnként megkérdeztem, hogy hogy viselkedik, eddig csak dícsérte.
    Én összehasonlítani nem tudom, mert tavaly még nem vezethettem, de minden induláskor, ha megyünk valahova, teszek egy fékpróbát, és hát a kb.2 sec, ami alatt kb20-as tempóról megáll, elég meggyőző. Tavaly leginkább úgy viselkedett, mintha nem működne a fék, hosszú métereken keresztül csak ment előre.
    Szóval nem kéne erőltetni ezt "sz*rt sem ér a téli gumi" dolgot. Sokszor centimétereken múlhat, és itt komoly méterekről van szó.

Új hozzászólás Aktív témák