Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #86564352

    törölt tag

    válasz #86564352 #783 üzenetére

    Még annyival kiegészíteném: nem fikázásnak szántam ha úgy jött le, tényleg valós a rossz tapasztalat az UWP appokkal. És nagyon érdekes az MS UWP natív appokkal van egy csomó ilyen gond, hogy nem nyílik meg elsőre, ha nyitva hagyom tálcán és idő után lassulva megkukul, vagy néha villanással elszáll, másik nem jegyzi meg az ablakméretet, beragad az "élő" csempe ilyen ügyek. (több gépen és tele a net ilyen panaszokkal) Az érdekes, ami nem igazi UWP hanem win32 csak be van csomagolva áruházinak pl. Spotify fut éjjel-nappal és stabil ahogy kell, teljesen elégedetten használom. Szerencsétlen Edge is mindig észhez tér ha heti egyszer teljesen bezárom. Szóval tapasztalatom szerint valamit fundamentálisan elcsesztek az UWP háza táján. Az is miért van a naptár "élő" csempéje nem login idején háttérben frissül ahogy logikus lenne, hanem csak amikor először délben megnyitom a startot szépen várni kell míg átfordul tegnapi dátumról, előző már olvasott emailről satöbbi. Ez így egy zombi rendszer.

  • netpeti98

    addikt

    válasz #86564352 #783 üzenetére

    Az utóbbi frissítések óta nagyjából egy időben indul nálam a két Onenote, és megoldották, hogy az UWP verzióba is lehessen tartalmat küldeni virtuális nyomtatóval. Azóta az általam használt funckiók szempontjából nincs nagy különbség, így azt használom amelyiknek jobban kézre áll a felülete (UWP verzió).
    A myTube nemrrég kapott egy teljesen új UI-t a 3.0-ás verzióval, az már jóbban kezelhető egérrel is. A régi 2-es változat felületét én se szerettem gépen használni.

    Az UI egységesének hiánya az elég nagy probléma, az utolsó egységes GUI amit összeraktak az a Windows Phone 8 idején volt.

    Az is miért van a naptár "élő" csempéje nem login idején háttérben frissül ahogy logikus lenne, hanem csak amikor először délben megnyitom a startot szépen várni kell míg átfordul tegnapi dátumról, előző már olvasott emailről satöbbi.
    Lehet ahhoz van köze, hogy a Start menüért felelős Shell Expreience Host átmegy suspended állapotba ha nincs megnyitva a Start Menü. :F

    Persze én se védem, mert van ami tetszik, van ami nem tetszik a rendszerben. Mindenki leírhatja a véleményét amíg személyeskedés, flame nélkül megy a beszélgetés. ;)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák