Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Grga_Pitic

    aktív tag

    válasz enterlaci #79495 üzenetére

    Ez viszonylag egyszerű:
    1. május-június körül vettem, akkor még nem jelent meg a Cactus II
    2. amúgy sem vettem volna, mert árban majd duplája a Godox/YongNuonak, ennyit nem ér nekem a HSS prompt módon (előbb-utóbb csak kihoz a Godox kioldót MFT-re, a TT600 pedig tud HSS-t. A Godox/YongNuo között az döntött, hogy talán a Godox hajszállal megbízhatóbb, illetve a TT600 HSS képes (még ha ezt most nem is tudom használni).

    A Cactusnál a TTL ne tévesszen meg: nem tud TTL vezérlést, csak HSS képes, igaz azt elvben platformokon keresztül tudja a villanás erejének szabályozásával együtt (ha jól értem, de ne vedd készpénznek: pl. egy HSS (FP) képes Nikon vakut is el tudsz villantani Olympus vázzal HSS-ben, és tudsz villanási erőt szabályozni). A TTL csak kommunikációs nyelv az előbbiekre, de amúgy nem TTL képes a Cactus.

    És még valami: ha lehet, akkor az FL-36R-t vedd meg és ne a sima FL-36-ot. Előbbi picit drágább, de tud remote TTL-t a beépített villanóval vezérelve, és ami csak később derült ki nekem (aki FL-36 tulaj), és igazán fájt, hogy utóbbi nem tud optikai slave-et, tehát ha más vakukkal együtt be akarod fogni, akkor kell alá kioldó.

Új hozzászólás Aktív témák