Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #40935168

    törölt tag

    válasz .mf #67719 üzenetére

    Valami GoTo mechanikás izén agyalok, vannak kicsik is, szépen követik a dolgokat és akkor távcső helyett a gépet teszem rá.

    Sony-n én most konkrétan valami A7 szériás izére gondoltam, Tejútra pedig csakisésszigorúan a Samyang manuál 14 milije, ami 2.8 tágon is mindenkit megszégyenítően beretva. ;) Csak kissé torzít a lelkem. :DDD [link]

    Ez pedig a Tejút, Nikon D800, ISO6400, szanaszét húzva (ami további zajt csempész a dologba). Kicsiben (full HD vagy alatta) könnyű mutogatni Tejutakat, sok szép kép van. Ez is elmegy egynek kicsiben (ízlés dolga). De pixelszinten kukkolva broáf mindenkinél, szóval van még mit fejlődni zajban minden gyártónak (még fullframe-en is). [link] Kékesre húztam a WB-t, normálban annyira nekem nem tetszett, mindegy is...

    @madgie: a linkelt Apple háttérképet nem is értem. Majd egyszer meglesz.. :D Hülyére van utómunkázva stb. de amúgy szép HDR lehetőség egy ilyen :D A másik linkelt képen is látszik már kicsiben is a gríz. Szerintem - SZERINTEM - manapság kezdjük elérni technikában a már vállalhatóbb zajszinteket ilyenekhez. Egy Sony A7S - ami még csak nem is BSI szenzor - elég durva lehet így natúrban is, de egy A7S II formában is, BSI-vel pölö. Az ilyen iso szörnyek ideálisak ilyenekre. Kíváncsi leszek, mit hoz a jövő lassacskán.

Új hozzászólás Aktív témák