Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .mf

    veterán

    válasz konyi79 #60794 üzenetére

    Ó, most látom, közben jöttek válaszok is :)

    Köszi! :R

    NTSC, 1080p30-ban csináltam mindent, amit csak szoftveresen be lehetett állítani (ált. ez volt a max). A pan részeket próbáltam 30-ról 60-ra átkonvertálni, de nem lett jobb.
    A time-lapse-ek fps-e gyútávfüggő: a hal 8, a 12 és 17 mm 10, a 45-ös 12 fps. Nem (csak) zár-kímélés, hanem magasabb fps mellett túl gyors és ideges lett az egész (a 45-ös már most is az). Már ez is eleve 80-160x-os gyorsítás, elég messze van a valóságostól, a mágneses erővonalak mentén függönyszerűen lelógó ívek (általában) nyugodt, lassú fodrozódásától. De az alacsony fps-számok ellenére külön önmagukban nem ugrálnak ennyire. Igaz ott a bitráta is magasabb; de a pre-végleges 800 MB-ja is már ugyanolyan darabos volt ott, ahol a 2 pass-szal 211 MB-ra újrakódolt végleges.
    A látványos és zavaró darabosság sajnos a szoftveres pan, pont egy ilyen elvileg nem bonyolult dolog :(

    Ezisjó: Tromsøben és a környékében az (is) a jó, hogy közel van az óceánhoz, és a Golf-áramlat melegíti. Aznap, amikor érkeztem, helyi mértékkel elég hideg volt: -18; közben délebbre, benn a szárazföldön pedig -42-43...
    Ettől azért még hideg volt, a -18-ra is accuweather -26 real-feel-t írt, mert nedvesebb hideg és a szél is fújdogált időnként. Fáztam is rendesen, amikor egyszer az egyik bakancsom vizet kapott, vagy amikor a külső kesztyűt le kellett vennem, hogy a gépet babráljam, obit cseréljek, kajáljak; pár perc alatt annyira kihűlt a kezem, hogy már nem éreztem vele semmit, sőt, a kezemet sem...

    S igen, ahogy Juszt is írta, annál kicsit hosszabban voltam kint :DDD Konkrétan közel két héten át majd' minden este 5-f6-kor indultam, 6-f7-től 11-f12 meg egyszer f2-ig kint voltam, és egy óra múlva értem vissza. De tényleg ez az egyhelyben állás és várakozás a legrosszabb. Amint pakoltam és sietősen gyalogoltam vagy futottam az utolsó buszért, már egyből nem fázott a lábam és a kezem.

    Mercutio: most megnéztem én is felgyorsítva. Uh ez nagyon üt :DDD

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

Új hozzászólás Aktív témák