Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .mf

    veterán

    válasz madgie #60786 üzenetére

    Valaki meg is nézte, jessz! :DD

    Sajnos igen, kétféle helyzetben is.
    Mint írtam anno, ~4+ percnyi nyers videóanyag jött össze, ezt gondoltam pár képpel feldobni. Csináltam pár sok képből összefűzött panorámát, gondoltam majd valami szoftverrel jó kis pant lehet belőle csinálni. Elméletben nem nagy cucc egy ilyen, kiszámolja, hogy hány pixellel lépteti arrébb, vagy esetleg mennyit kell átméretezni. Nos, elméletben. Se itt, se a videós topikban nem jött tipp freeware magoldásra (munkagép...), úgyhogy leírások, review-k alapján 4 progit próbáltam ki, de egyik sem tudott rendes, beállítható pant, a legrosszabb, hogy fele még az oldalarányt se kezelte jól, széles fekete csíkokat hagyott alatta-fölötte. A 4.-nél adtam fel, mert ez már legalább paraméterezhető volt, de sajnos darabos, ami rövideknél nagyon zavaróan akadozós diavetítős volt, a hosszú sem volt teljesen sima, meg annak a statikussága a többi timelapsehez és a zenéhez sem passzolt volna. Vicces módon a Windows Live Movie Maker (nem röhög - kénytelen voltam eddig süllyedni) nagyon korlátozott beépített panjének mozgása sima, viszont az csak az outputnak megfelelő képarányt kezeli jól, minden más a széleken fekete csíkos.
    A másik pedig, hogy valamiért a timelapse-ekből ha csak rövid snitt van, akkor pl. a csillagok mozgása darabos, de ha már 3-4 mp-nél hosszabb, akkor utána kisimul. Valami motion vector számítás lehet talán?...

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

Új hozzászólás Aktív témák