Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • |AP|

    veterán

    válasz Parci #52393 üzenetére

    A GM5-tel csak az a bajom, hogy miért nem a GM1 lett ilyen :)

    Az LX100 viszont nálam veri a G7X-et. Még mindig ámulok, még ha nem is rajzolja ki az obi a teljes szenzort. Egyszerűen minden ott van rajta és olyan, ahogy egy fényképezőtől én elvárom. Na jó, ha a forgatható kerék helyett/mellett lenne egy kis gumis tekerentyű, meg ISO tárcsa az még jobb lenne, de már csak hasogatom a szőrt :)

    Azt nem hinném, hogy végleg kiszállok a cserélhető obis m43-ból (annál jobban tetszik a halszem, a 9-18, a 45), de nem vagyok benne biztos hogy nem lesz egyszer egy ilyenem :)

    [ Szerkesztve ]

  • k1csi

    senior tag

    válasz Parci #52393 üzenetére

    A g7x tényleg kellemes meglepetés, viszont vsz. már a Sony-nak sem jött össze a 20MP-es rajz a Canonnak meg úgy kellene jobbat hozni, hogy hosszabb az obi ill. a nagylátó véget leszámítva minden gyutávon fényerősebb is. Persze nagyobb bumszli az obi a váz elején, de sokkal inkább úgy érzem. hogy egyszerűen lejjebb van a mérce ezeknél a vázaknál.
    Sőt érzésre végeredmény szempontból nem hiszem, hogy lényeges különbség lenne ezek a mostani csúcskompaktok között (ha a gyutáv elég). Pl. a G1XmkII 1 Fé-el fényerőtlenebb obi (kiv. nagylátó vég), de 1 Fé nagyobb szenzor. A jobb szenzortech miatt több pixelt bír el a Sony szenzor és e-miatt jobban lehet croppolni, viszont vélhetőleg pont a tele végén rajzol a leggyengébben az obi (a G1xmkII-nél így van) azaz pont ott kevésbé használható a crop.
    A magasabb árcédula meg a kis átfogás miatt viszont az LX100 iránt sem vagyok igazán lelkes.

    A Sony szenzor üdvözlendő, meg a jobb videó is (ebben a G1xmkII is elég halovány), de pl. a g7x szánalmasan gyenge akkuja (ami vsz. akkor jön ki, ha részben videózna is valaki) ill. nemhogy beépített még opcionális kereső sincs miatt mindig ott van, hogy megint ez is csak több kompromisszum mint lehetne...

    Szóval mindegyik bőven kompromisszum csak máshol, de legalább lehet válogatni kinek mi fontos-

    Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

Új hozzászólás Aktív témák