Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ati3x

    senior tag

    válasz arn #15786 üzenetére

    Azt hiszem azt megvárom.. Persze nem most kezdtem a fényképezést.. Édesapám aki még szmena 8-al kezdte, adta az első lökést. Majd némi zsebpénzből megvettem az első gépemet, szmena 8M-et.. No az már egy műanyag "csoda" volt... Utána, használt Zenith B, és E gépek, alapobjektívvel, meg volt egy 7/135-ös telém. Azt hiszem Jupiter márkával.. Ezzel a két géppel értem el a legnagyobb "sikeremet" Egy fotópályázaton, az
    Élet és Tudomány magazin felhívására. A 99-es teljes napfogyatkozás képeiből csináltak középső oldalon galériát. Azt hiszem 200 fölötti volt a beküldött képek száma, tőlem 4 képet is beraktak! Először el sem hittem, de roppant büszke voltam magamra! :D Utána sok-sok évig vágyakoztam egy F80-as nikon gépre, de már nem valósult meg.. Majd jöttek a digitálisok, a digites tükörreflexes gépek, de sajnos mindig volt előbre való dolog... Mindig is a Canon xxxd szériára voltam "ráálva" Aztán jöttek a MILC gépek.. Mostmár nagyon ideje lenne.. Kompaktom volt, az sem túl sok: Egy Nikon 4600, most meg egy ixus 80.. De ezek full autómata gépek, és bizony sokszor idegbajt kaptam attól, hogy a legalapabb dolgokba sem tudok belepiszkálni.. Magyarul, kezdésnek nem biztos, hogy problémás lenne egy alapobi a számomra, mivel bármi nagyságrendekkel jobb az eddigi cuccaimnál....

Új hozzászólás Aktív témák