Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • arn

    félisten

    válasz Sza_Sa #14219 üzenetére

    az isot szvsz akkor noveli, ha a reciprokszabaly alatti zarido kellene. ennek ugy szoktam elebe menni, hogy a zaridot magam allitom egy biztonsagosnak itelt szintre, igy alacsonyan tartja az isot, de megis auto allitja amennyire kell. pl2on ez gyorsabb modszer, mint mindig isot allitgatni, em5on lehet mashogy oldalnam meg, ott sokkal tobb dedikalt lehetoseg van.

    facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

  • Freddy76

    addikt

    válasz Sza_Sa #14219 üzenetére

    Nekem egyelőre kevés időm volt a géppel ismerkedni, úgyhogy alapvetően rekesz-előválasztás módban van (a nikont is 90 %-ban így használtam), meg aztán az M módhoz kicsit kevés a rutinom, többször elment a téma, mire beállítottam. Itt most úgy oldom meg a problémát, hogy auto iso-n van, de beállítottam maximumnak először az 1600-at, majd a 3200-at - szvsz iso 3200-on még abszolút jó képeket készít az omd, legalábbis amire nekem kell (családi képek, kirándulások, max. 10X15-ös nyomatok, 15 colos monitor). Így 3200 fölé nem megy...

    Úgy emlékszem, a Nikonnál lehetett záridő határértékeket is beállítani (és ha a megadott iso-záridő értékeken belül nem lehetett a képet elkészíteni, villogott), itt ezt a lehetőséget nem kerestem (de feltehetőleg észrevettem volna, ha van...).

    Atok 14212: a Nikon topikba csatoltam (amint írtam is, ezek jpg-k, mindenféle utómunka nélkül).

    schawo 14213: ezt akartam én is írni, csak nem értek a tudományokhoz, meg a halakhoz sem.

    arn 14215: tény, hogy túlárazott az omd, amikor ránézek, az öröm mellé vegyül egy kis üröm is, miszerint konzumidióta lettem... A natgeo kedvezmény nélkül nem lett volna alternatíva, azzal együtt becsúszott a lélektani határ alá.

    [ Szerkesztve ]

    "Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

  • Freddy76

    addikt

    válasz Sza_Sa #14219 üzenetére

    Most megnéztem a hétvégén készült képeimet (A mód, auto ISO, 3200 maximális értékkel; eső miatt beltér, magas iso), rájöttem, hogy csodák nincsenek, és visszavettem a max iso-t 2000-re. Megnéztem a képek exifjeit, és szinte mindet a maxra beállított 3200-as ison készítette. Ez még használható "otthoni" célra, de azért itt már előnyben van a d5100. És rájöttem persze arra is, hogy hiába tartható ki rövid záridő, egy gyerek vagy egy macska 1/20 alatt is rengeteg dolgot tud csinálni :)) . Bezzeg a kutyát lőhettem volna álványról, öt perces záridővel sem lett volna bemozdulás... Szóval kell a fény.

    Ezzel kapcsolatban lenne is egy kérdésem: milyen vakut ajánlotok az omd-re? Rádiós vezérlés nem szükséges, csak a gépről menjen, nem kellenek extrém szituációkra villámok, lakásban tegye a dolgát. A másik: a Nikonnál (d5100+SB600) szinte semmit nem kellett tennem: vaku fel, fejet beállítottam, és a vaku 10 esetből 9-szer okosan tette a dolgát. Ez itt is így van? Bocs az esetleg hülye kérdésért, de nem értek a halakhoz...

    "Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

Új hozzászólás Aktív témák