Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • arn

    félisten

    válasz sebgutkopf #12098 üzenetére

    ennyi erovel d7000es nikont se vegyen senki, mert ugyanaz a szenzora, mint az 5100esnek :) azert vannak mas szempontok is mint a szenzor, illetve a dxomarkos eredmenyeket megvarnam, mert a fotok alapjan gyanusan jol teljesit. annyi biztos, hogy azonos minoseg mellett a nagyobb szenzor jobb, es ebben sose fog a negyharmad eros lenni, hiszen az elonyei abbol szarmaznak, hogy kisebb a szenzora... innentol meg akinek ez a fontos, miert hozza fel hatranykent? a nexnel nagyobb a szenzor, nagyobb az obi - nekem a rendszer merete fontosabb szempont volt.

    de amugy te egy flickres keprol meg tudod allapitani, hogy apsc vagy negyharmados szenzorral keszult? en nem... azt viszont igen, ha vmi ramaty optika van rajta, meg azt is erzem, ha huzza vmi a vallamat. kinek a pap, kinek a papne. a fotozas mindig a kompromisszumokrol szol, amit te mashol kotottel meg.

    az olympus es sony vazak arazasa amugy nagyon elter az usaban es nalunk. a sony gyakran hasonlo arban megy, az olympus meg 50-60%al dragabb. erdekes modon az obik nem - viszont a pana obiknal megint nagy a kulonbseg.

    [ Szerkesztve ]

    facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

  • FEDman

    addikt

    válasz sebgutkopf #12098 üzenetére

    Nem vagyunk egyformánk, én pl egyértelműen EVF párti vagyok. :)

    Ettől függetlenül megértem ha valaki teljesen jól megvan EVF-el.
    De ebben az esetben az 5n-t akkor nem az EVF-es OM-D-vel érdemes összevetni árban.
    Vagy ha mindenáron akkor csak úgy fer ha a Sony-hoz is hozzácsapjuk azt az EVF-et.
    Ha már az Oly-ról nem lehet levágni.. :)

    Ami meg jobb ár/érték arányt illeti, nem érzem úgy, hogy nagyon túloznék. :N
    Jobb ergonómia, jobb építés, időjárás álló váz, lényegesen gyorsabb AF. Videó szempontból szempontból lehet vannak előnyei a Sony-nak, de pl az Oly a videó melletti brutálisan hatékony szenzor stabijával azért elég rendesen kompenzál. Ilyen téren hatékonyabb bárminél amit eddig láttam. Ráadásul megy minden obival.
    És végül ott a szenzor, mert bizony azt se lehet kihagyni!
    Nos, az E-M5 akármilyen meglepő nagyságrendileg egy szinten van az NEX-5n-el! ;)

    E-M5 iso3200
    http://www.dpreview.com/reviews_data/oly_em5/boxshot/p1010013.acr.jpg

    NEX-5n iso3200
    http://www.dpreview.com/reviews_data/sony_nex5n/boxshot/dsc00790.acr.jpg

    És nem csak zajban, de dinamikában is elképesztő közel van egymáshoz a két gép. Hamarosan kijön gondolom a DXOmark mérés is, ha esetleg a saját szemednek nem hinnél. ;)

  • FEDman

    addikt

    válasz sebgutkopf #12098 üzenetére

    Ami a kategóriákat nem én vontam aki párhuzamot vont a két váz között. ;)

    Ilyen szempontból az OM-D természetesen a NEX-7-el van egy ligában, ami akár egy érdekes váz is lehetett volna, ha nem tesznek bele egy túlérzékeny szenzort.

    Ha a NEX-5n-t kellene kategorizálnom akkor viszont gondba lennék, nincs ugyanis igazi m43-as megfelelője. Ha mondjuk a Panánál keresünk neki párt és a NEX-5n nagy tudását vesszük figyelembe akkor egyértelműen a GX1-re hajaz. Ha viszont a kevés gombot, a vaku saru hiányát és a végletes miniatürizálást nézem akkor meg már inkább a GF3-hoz áll közelebb.

    De leginkább azt lehet mondani, hogy a NEX-5n egy teljesen más koncepciót képvisel mint bármelyik másik mFT váz. A végletekig miniatürizált mirrorless vázak között a legkomolyabb videót nyújtja jelenleg, azt hiszem ezt viszont kijelenthetjük. :)

Új hozzászólás Aktív témák