Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sebgutkopf

    őstag

    válasz FEDman #12087 üzenetére

    Magyarországon élek. Az 5n csak vázként nem kapható, 1 obival 185k (a bejelentéskor olcsóbb volt itthon mint most). Az e-m5 pedig csak vázként is 360k, obival pedig 430k. Baromira nem egy ár a kettő. A külön evf-ben meg az a jó, hogy nem kötelező megvenni, így az árának egy részét elköltöttem az 50/1,8-ra és még maradt is belőle. Nem fogok evf-et venni, nem hiányzik egy púp még a gépre, hogy a méretét elrontsa. Ahol a 7-esen van az evf az jó hely, de minden más kidudorodó megoldást elvetek, ami növelné a vázam méretét. Ha a dslr púp hiányozna, akkor újra dsrl-t vennék. Érdekes, hogy rászoktam a csípőből tüzelésre, ami a kihajtható lcd-vel nem gond és könnyen megoldható vele egyúttal a kijelző árnyékolása és a hanyatt fényképezésnél stabilabb tartás.
    Az ár érték aránynál az is szempont, hogy melyik gépnek jobb a videója, vagy melyik gépnek jobb a szenzora? Mindkettőre az 5n a válasz az e-m5-el szemben, pedig nem is egy kategória a két gép. Egy belépő kategória (talán) tetején lévő gépról beszélünk egy zászlóshajóval szemben.
    Tudom! Üvegek.
    Azért némi önmérsékletet tartsunk és ne kiáltsuk már ki kapásból a mindenben mindenkinél jobb gépnek az e-m5-öt.

Új hozzászólás Aktív témák