Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gothmog

    senior tag

    Sziasztok!

    Lenne egy - valószínűleg a pénzügyi/banki dolgokban otthonosan mozgó fórumtársak számára - lámának tűnő kérdésem/értetlenkedésem.

    BMÁP 2025/n sorozatom van, ugye elvileg 12.30-án volt egy kamarforduló. Még 2022-ben, a papír indulásakor vásároltam belőle, és a negyedéves kamatfordulóknál eddig rendre a hivatalos kamatnak megfelelő nyereségek jelentek meg. A mostani kamatfordulónál viszont a várt összeg töredékét látom csak nyereségként. Az elvileg kamatként megjelenő összeg a tőke ~2%-ával kevesebb, mint amennyinek elvileg lennie kellene. (12 millió a tőke, és ~240 ezer forinttal kevesebb a relizálódó kamat, mint az a 9,86%-ból következne...).
    MBH-n keresztül vásároltam anno az állampapírból, ott is jelenik meg az értékpapír számláim között. Nyilván felszámol valamit a bank (bár én 0,30%-ra emlékszem...), de létezik, hogy mondjuk éves díjként a tőke 2%-át lemarkolja?

    Ha valaki tudna némi világosságot gyújtani, hogy mi lehet a jelenség hátterében, annak előre is nagyon szépen köszönöm! :R

    Endure. In enduring, grow strong.

  • Gothmog

    senior tag

    válasz PredatorZoli #110900 üzenetére

    Persze, írtam is, hogy ennél a fordulónál 9,86% lenne az aktuális kamat (a következőnél pedig 7,90% lesz), persze éves szintre vetítve, tehát ennek a negyede jönne most (az az összeg, amit aAron_ is ír).
    Ehhez képest 52800 Ft nyereséget (befektetések eredménye) jelez. (Ezért is írtam, hogy a tőke ~2%-ának megfelelő összeg hiányzik, mintha azt valami "elnyelte" volna.)
    Persze részletes kimutatást a netbankból sem lehet elérni. Csupán a befektetési érték, az aktuális érték és a befektetések eredménye látható.

    De akkor lehet, hogy elkapom az MBH "grabancát", hátha meg tudják magyarázni, hogy miként sikerült ezt kibűvészkedniük...

    Endure. In enduring, grow strong.

  • Gothmog

    senior tag

    válasz vnorbi #110904 üzenetére

    Van pénzszámlám is ott, de az értékpapírszámláról nekem kell oda átmozgatnom az összeget, nem megy át automatikusan (és nem is volt ilyen mozgás a pénzszámla számlatörténetét csekkolva). Az eddigi négy kamatfordulónál is mindig úgy működött a rendszer, hogy míg hozzá nem nyúl az ember (át nem mozgatja), addig "légüres térben" parkol a kamatozott nyereség (befektetések eredménye címszó alatt).

    Már beszéltem egyébként az MBH-val (telebank), de az aktuálisan ügyeletes ügyintéző nem "megtakarításos", nem tudott érdemben semmit mondani, úgyhogy holnapra ígértek visszahívást. (Mindenesetre amikor felvetettem, hogy mennyivel kisebb (gyakorlatilag csak töredéke) a netbankos felületen megjelent összeg a számítások (hivatalos kamat) alapján elvileg várthoz képest, és rákérdeztem, hogy létezik-e, hogy a tőke ~2%-át jelentő éves költséget terhelnének rá kezelés címén az emberre, akkor ezt ő is valószínűtlennek tartotta. De csak "hűházni" tudott, meg visszahívást ígérni.)

    [ Szerkesztve ]

    Endure. In enduring, grow strong.

  • Gothmog

    senior tag

    válasz Gothmog #110905 üzenetére

    Csak a rend kedvéért...

    Megoldódott a dolog. Rendszeroldali probléma volt - a mai ügyintéző már képben volt, és utána tudott nézni a gikszernek. Hamarosan meg is jelent a netbankos felületemen a helyes nyereség-összeg.

    Endure. In enduring, grow strong.

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés