Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vesa

    veterán

    válasz Vision #96531 üzenetére

    Én valamilyen MI alapú (ezt a szót utálom, mert semmiféle öntudatos MI nem létezik és szerintem nem is fog egyhamar, de most az érthetőség miatt maradjunk ennél a meghatározásnál), szóval valamilyern MI alapú fejlesztésben látom a kiugrás lehetőségét. Ugye a ChatGPT csak egy bázis platform, amire majd egyre többen fognak építkezni. Ha itt lesz egy igazán innovatív felhasználás, amire tömegigény lesz (pl. a real-time hangos fordítást is ide sorolnám, mert a nyelvtudás hiánya még mindig hatalmas probléma a kommunikációban), akkor az a cég repkedni fog, ez garantálható. De ahogy már emlíétve lett, ehhez látni kell előre, hogy az sok-sok fejlesztésből vélgül ki húzza majd be a jackpot-ot. Ez pedig, mint minden tőzsdézés, a rulettkerékkel egyenértékű szerencsejáték, amiben csak annyival tudjuk jobban fogni a gyeplőt, hogy legalább a szegmenst megpróbáljuk belőni, a befektetéskor. Sajnos a történelem tele van nagyívű és reménytkeltő innovációkkal, melyek végül a kukában végezték, elégetve sok-sok milliárd dolláros befektetéseket.

    Engem egyébként ezért vonzott mindig jobban a vállalkozás, mert egyrészt sokkal hamarabb lehet nagyobb profitot elérni, másrészt sokkal kevésbé szerencsejáték és sokkal inkább függ a saját tehetségemtől, mint tőlem független folyamatoktól.

    Úgyhogy kérem, tegyék meg a tétjeiket! :D

    [ Szerkesztve ]

    A tudomány a valóság költészete!

Új hozzászólás Aktív témák