Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • donat_sz

    senior tag

    válasz ngaba #89241 üzenetére

    Részemről ügyintézés tekintetében gyorsak és segítőkészek voltak. Portfólió tekintetében a 4 működő mnyp kb. azonos elveket, %-okat mutat.
    Én Allianznál voltam így kerültem hozzájuk, de egyelőre nem láttam értelmét elmenni tőlük, nem lenne jobb máshol sem ahogy időről-időre néztem eddig. A költség elvonás az meg tudtommal mindenkinek azonos előírás.

  • Yellow73_a

    tag

    válasz ngaba #89241 üzenetére

    Szia. A Szövetség magánnyugdíjpénztár egy "örökség". Régen, 20 évvel ezelőtt, vagy talán több is, kötelező volt belépni a magánnyugdíjpénztárakba. Én anno ebbe léptem be, ne kérdezd, hogy miért. Akkor még asszem Allianz volt. A munkáltatóm oda fizette a nyugdíjjárulékomat. Aztán egy idő után már nem oda kellett fizetni, hanem a közösbe. Aztán mikor "államosították" a magánnyugdíjpénztári vagyonokat, a feleségemmel úgy döntöttünk, hogy ő visszalép az államiba, én pedig maradok a magánban. Én soha nem tettem be pénzt (csak a fenntartási költségek fedezésére havi 500 Ft tagdíjat), azóta csak dolgozik bent a régen a munkáltatóm által befizetett pénz, kb háromszorosára hízott.
    Nem biztos, hogy érdemes a Horizontból átlépned (abszolut nem vagyok tisztában sem egyik, sem másik eredményességével), mert tudtommal jelenleg a Horizont az egyetlen, amiből a végén hozzá tudsz jutni a pénzedhez, a Szövetségben jelenleg semmilyen jogalap nincs, hogy nyugdíjasként megkapd a pénzedet. Maximum a reálhozamot úgy, hogy visszalépsz az államiba.
    Aztán lehet, hogy jobban dolgozik, mint a Horizont, és érdemes most átlépned, majd a végén visszalépni, nem tudom.
    Mindenképp járj utána.
    Én nem pattogok, hagyom, hogy a növekedési portfólióm dolgozzon a Szövetségnél, pnzt továbbra sem tolok bele. A nyugdíj közelében (még legalább 15 évem van addig) majd kitalálom, hogy mi legyen.

Új hozzászólás Aktív témák