Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • favagoJoska

    tag

    válasz Vision #82578 üzenetére

    Kik azok a hozzám hasonlók? Mert ha nagyon érdekel akkor inkább szociáldemokrata beállítottságú vagyok és a szabályozott kapitalizmusban hiszek.
    Ami viszont ezek szerint nem jött át az az (és ez julius666-nak is szól), hogy próbáljuk már meg kicsit távolabbról nézve megitélni a helyzetet és nem csak az utolsó mozzanatot a rezsim narrativájából. Mert úgy igazatok van, itt az adott helyzet és ha így mennek tovább a dolgok akkor akár szociális katasztrófa is lehet. Csak hát ha így gondolkodunk akkor normalizáljuk a nem normálist, az apátiát tápláljuk tovább és így csak egyre mélyebbre fogunk jutni.
    Lehet hogy kicsit távolabb kell állni és feltenni a kérdést, hogy hogyan is juthattunk ide? Miért is 16 százalék körül van a 6 havi bubor Magyarországon? Lehet hogy pont azért mert nem normálisan mennek a dolgok az országban, nincs hitelessége a kormánynak és a nemzeti banknak sem, ráadásul rendesen elk.rták. Ez az egész hitelválság réme fele ennyire sem fenyegetne ha ezen a téren rendben lennének a dolgok és nem a régiós duplája lenne a magyar alapkamat. De ez csak egy másik vetület az mellett amit az előző kommentemben írtam. Ezért nem értek egyet azzal, hogy még dicsérjük is meg a kormányt mert hát érthető hogy most erre a kamatstopos intézkedésre miért van szükség. Csak az aggóniát hosszabbítjuk meg és bebetonozzuk egyre jobban azt, hogy ez az ország soha nem fog előre lépni, mert birka módon képtelenek vagyunk nagyobb összefüggésekben gondolkodni és a gyökerénél kezelni a problémát, hanem csak tüzet oltunk és közben csúszunk le egyre jobban. Ezért nem vagyok hajlandó elfogadni a kormány narratíváját, és nem azért mert én a kapitalizmus tüzével veretném a csóró lakásvásárlókat.
    szerk: de mondom, hatalmas túlzás arról beszélni hogy a fél ország éhenhalna meg belerokkanna, ha most az 5 éves kamatperiódusu hiteleseknek normálisan szembesülni kellene a hiteleinek az összegével. Ne tegyünk úgy hogy szegény hiteleseknek tuti mindnek elvinné az összes pénzét a megemelkedett hiteltörlesztő. Másrészt a brutális ingatlanár emelkedés miatt még bőven sokan busás haszonnal ki tudnának szállni a hiteleikből. Nem kell itt fekete-fehérre festeni a világot, hogy a megemelt törlesztő az rögtön nemzeti tragédia lenne...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák