Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lex Icon

    senior tag

    válasz Ijk #38825 üzenetére

    Ha a teljes hitelösszeget MÁP+-ba rakták, akkor legfeljebb kiveszeget belőle, ha nem tudja fizetni a törlesztőt és akkor nem keres rajta annyit, de elvileg bedőlni nem fog.
    Sajnos a szakemberek nem gondolták végig az összes visszaélési lehetőséget (vagy igen? :U ), így rengeteg adófizetői pénzt pocsékolnak el a gazdag ügyeskedők nyerészkedésére a tényleges cél helyett.
    Többszörös hibát vétettek, mert a Babaváró hitel és társai is könnyű visszaélésre lehetőséget adó feltételekkel jött ki. A sok gazdasági oldal meg le is írja, hogyan lehet akár többszörösen kihasználni ezt a rést.

  • aujjobba

    addikt

    válasz Ijk #38825 üzenetére

    K*vasok adót és járulékot fizetek, amit attól függetlenül meg kell fizetnem hogy létezik a máp+ vagy sem.
    Ilyen alapon nekem édesmindegy, hogy a befizetett adóm egy része az állam által a befektetőknek fizetett kamatra megy el.

    Nyilván más lenne a helyzet, ha a máp+ miatt emelne a kormány adót, vagy azt mondaná csökkenti az adót de cserébe megszünteti a máp+-t.
    Az a sejtésem hogy egyik se fog bekövetkezni.

    szerkesztés: oké persze jobban átgondolva az állami kamatok miatt kevesebb jut a befizetett adóból másra. De mivel én is úgymond haszonélvezője vagyok a máp-nak, így nem pampogok, kvázi valamennyit visszakapok abból amit befizetek.

    Még egy gondolat: azt feltételezem az állam nem pusztán az adófizetők pénzéből finanszírozza a kamatokat, hanem más befektetésekből. Legalábbis ezt remélem :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák