Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • priti

    addikt

    válasz Cyrin #17911 üzenetére

    Én ezzel nem értek egyet, hogy mossuk össze a szavazatszerző marketinget a szakmával. A politikust nyilván a szavazatszerzés érdekli. Engem nem az érdekel, hogy ki van hatalmon és ki választja meg. Az érdekel, hogy mitől várjuk a növekedést és pont.

    Kellenek személyek és azok által létrehozott és működtetett rendszerek, "legyártott" jó minőségű termékek és szolgáltatások. Koknrét példa az átpolitizáltság okozta problémáról, direkt olyat választottam, ami megszűnt azóta.

    Adott egy ember aki egy iskolában melózott mondjuk igazgatóként vagy helyettesként, tökmindegy. Behívják egy napon, leülnek vele szemben hárman és azt mondják, hogy na elvtárs magára gondoltunk. Ő meg ott ül alig beszarva. Akar e hozzájárulni a munkásművelődés helyzetének javításához? Akart. Nem kell ecsetelni hány választása volt. No, akkor magának kellene létrehozni itt a szakmunkások szakközépiskoláját a semmiből, ehhez minden segítséget megkap. A minden segítség az abból állt, hogy nem bactatták, de rögtön ott egy MSZMP-s múlt amiért mára már lehet utálni, hogy komcsi, persze kilépett a pártból amikor lehetett, de az senkit nem érdekel. Utána, miután megcsinált egy iskolát a semmiből és egy picurkát átlátta, hogy mi is egy iskola ugye áthívják a megyéhez dolgozni, egy kis tapaztalat, ragad rá valami a koszon kívül ott is, gondolhatod. Aztán átkerül egy önkormihoz főtanácsosnak, majd kiemelt főtanácsos és életpályája végén tanügyigazgatási osztályvezető. Ért ahhoz, amit csinál. Tetszik érteni? Nem egy pedagógusból lett iskolaigazgató fogja hülyére venni az tutkó. Az átpolitizáltság miatt a kapcsolati tőke annyira erős, hogy be lehet tenni rögtön osztályvezetőnek egy harmincas éveiben járó jogász kislányt a tanügyigazgatási osztályra mondván hogy ezt úgy is megszüntetjük 1-2 év múlva, addig meg jó lesz... Kedves ejtőernyős hölgyeményünk nem a széket nézni, a széket nem is érti, a bért nézi és az alapján dönt, hogy a szék elég jó e neki. Be lehet tenni. Oké, de ha már beteszik, akkor legalább helyettesnek tegyék már be az ég szerelmére, hogy az öregtől megtanuljon valamit. Messze nem lesz olyan tapasztalt, jó kvalitású vezető, mint az elődje, de amit elles tőle egy év alatt azt iskolában sosem tanulja meg. Felajánlani az öregnek, hogy legyen a kislány mellett helyettes? Mi? Nem fog hinni a fülének, háhht persze hogy nem lesz oda az ötletért és felveszi a 10-15 millás végkielégítését és elmegy nyuggernek és szarik rá, hogy a kislány mit fog csinálni. Egyébként hülyeséget. Az ország sokkal jobban jár, ha a kislány egy napot nem dolgozik, csak felvesz egy kamu végkielégítést és lelép, de nem, mert ő nekiáll igazgatni, mert ő egy jó szellemi kvalitású okos jogász kislány. Egyébként az, csak ez nem egy ügyvédi iroda neki meg annyi a tapaztalata, mint egy marék lepkének, de még a többit is, a fél osztályt is vele rúgatják ki. Maga alól rúgja ki az utolsó mentsvárát is, de amit kérnek azt ő azonnal. Hoppá.

    Szóval kiktől várjuk az új, a réginél jobb rendszereket? Kiktől várjuk az új termékeket? Kiktől várjuk a tőkét? Mire számítunk? Erről beszélgessünk. Én erről szeretnék. Mi az ami kiépült itt? Milyen eredményre képes az új humán erőforrás? Én lexarom hogy Fideszes. Mit bánom én. Engem az sem érdekel, hogy keresztény vagy zsidó, vagy ateista stb. Engem ezek nem érdekelnek. Mibe érdemes fektetni? Ez érdekel mindenkit nem? Mit tud a rendszer, mit tud az ember, mit tud a termék, van e benne lóvé? Átpolitizálni a szakmákat az a biztos halál. Nem lehet megcsinálni, illetve meg lehet, csak az eredmény nem lesz jobb a réginél, de abban egyetértés van, hogy jobb kell, mert leszakadunk.

    Hardverlesen

Új hozzászólás Aktív témák