Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • luciferc

    őstag

    válasz viharhozo #445 üzenetére

    Bocs, ha hosszú lesz, de tisztázni kell a dolgokat.

    Egyebkent nem igazan ertelek. Egyszerusitsuk a modellt avval, h eltekintunk a havi fizetestol, legyen egy osszegben 240k/ev.

    Ha ezt alacsony kockazatu bef. alapba teszed, nagyon maximum hoz 9%-ot, azaz a penzaramlas 21600 HUF.

    Ha biztositast kotsz, az hoz mondjuk 3%-ot, azaz 7200 HUF-ot, plusz az allamtol visszakapsz 48000 HUF-ot. Ha ezt a penzt nem veszed ki, hanem berakod mondjuk egy alapba vagy csak siman lekotod, mar lenyegesen jobban jarsz, mint az elso verzioban. Azt nem is emlitem, h amennyiben ezt is a biztositasodba fizeted be, ujabb 10%-nyi visszaterites jar utana.


    Na akkor számoljunk, nem fáj az. Egyetértek, tekintsünk évi egyösszegű 240000Ft-os befizetést az évek elején. A futamidő legyen 15 év, hiszen biztosításnál ez középtáv.

    I. eset: Az éves pénzünket befektetési alapba fektetjük, ami hozzon ne évi 9%-ot, hanem csak szolid 7-et (hogy a biztosításnak kedvezzek). ekkor a 15. év végére lesz összesen 6.453.133 Ft-unk, miközben befizettünk 3.600.000Ft-ot, vagyis a pénzünk 2.853.133Ft-tal gyarapodva 1,79-szeresére nőtt.

    II. eset: biztosítást kötünk 15 évre és elhatározzuk, hogy a viszakapott pénzt befektetési alapba tesszük, nem pedig elherdáljuk. A biztosítás hozzon ne 3%-ot, hanem 4-et (megint a biztosítónak kedvezek). Ekkor a következő jövedelmekre teszünk szert:

    a biztosító által jóváírt hozam: 1.397.887Ft
    az adóvisszatérítés 7% hozamú alapba történő befektetéséből lesz 486.193Ft hozamunk
    az adóvisszatérítés maga 720.000Ft.

    és van természetesen a befizetett tőke: 3.600.000Ft

    Ebben az esetben a 15. év végén lesz nekünk 6.204.081Ft-unk, vagyis pénzünk 2.604.081Ft-tal 1,72-szeresére nőtt.

    Vagyis megállapíthatjuk (feltéve, hogy nem tévedtem, tessék utánaszámolni), hogy 15 éves távlatban az évi 7%-ot hozó alacsony kockázatú alap jobban teljesít, mint az évi 4%-ot hozó adókedvezményes bíztosítás. Cserébe a rosszabb hozamért kapsz:

    - életbiztosítási fedezetet (ez jó)
    - 15 éves röghözkötöttséget (akkor sem mehetsz el, ha szar a biztosító hozama, ez nagyon rossz)
    - 15 évig gyakorlatilag totálisan illikvid pénzt (ha csak nem kapsz életbiztosítási fedezettel hitelt, de ha sürgősen kell pénz, akkor ez is csak szívás)

    Mindezt végigszámolva a TE általad megadott 9% bef alap és 3% biztosítói hozammal (nem én írtam a 3%-ot...; és még mond azt, hogy nem nyúlnak le!! 3% - röhögnöm kell) az eredmény:

    összesen (tőkével együtt) 7.680.816Ft a befektetési alapból, míg csupán 6.006.975Ft a biztosításból.

    A biztosítás évi 4,75%-os (!!) hozam mellett versenyképes 15 év távon a 7%-os befektetési alappal (hála annak, hogy az adófizetők pénzéből támogatják...) és 5,63%-os hozammal a 8%-ot hozó befektetési alappal.

    Tehát veled szemben azt állítom, hogy bizony nem jársz lényegesen jobban a biztosítással, mint sima befektetési alappal, sőt, valószínűleg rosszabbul fogsz járni (pl az adókedvezményt ugyanis nem garantálja senki)

    Nos, kérdezem mégegyszer, miért is ver mindent hosszú távon a biztosítás???

    Amennyiben valamit elszámoltam, úgy a bizonyítás után szívesen megyek a mea culpába
    Kiegészítés1:

    Az adóviszatérítés 15 év távlatában évi 2,25%-os hozamnak felel meg. Azok az ügynökök, akik csak a 20%-ot emlegetik, szimplán félrevezetnek (még ha tudatlanságból is).

    Kiegészítés2:
    Azt nem is emlitem, h amennyiben ezt is a biztositasodba fizeted be, ujabb 10%-nyi visszaterites jar utana.
    Ez csak az első pár évben működik, ugyanis pillanatok alatt eléred a 100.000Ft-os adókedvezmény határt, arról nem is beszélve, hogy az éves befizetésed pár év alatt duplájára nő, amit kétlem, hogy sokan vállalni tudnak, így ezzel nem számoltam, ezt rád hagyom.

    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák