Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • GeryFlash

    veterán

    Előre is bocs az offért, de úgy érzem hogy a kérdésemre itt találhatok leginkább választ, mert a probléma tápegység eredetű, előre is köszönöm :R

    Sziasztok!
    Egy videokártya-tápegység dologban kérném a tanácsaitokat.
    Adott volt egy HP 8200 CMT gép, i5 2400+8GB RAM+1 HDD. Ehhez vettem 2 hónapja egy R7 370-et (nem X-es), 110 Wattos Sapphire kiadás. A HP gében egy HP márkájú 320 wattos táp volt, a 6pint SATA-6pin átalakítóval oldottam meg. Sajnos az volt a helyzet, hogy Furmarkon mindent maxon tolva 10-20 mp között a monitor vagy színesen (zöld kék stb) világított vagy lekapcsolt. Egyértelmű volt számomra, hogy a tápegység lesz a bottleneck.
    Mivel a HP 8-as szériában HP szabványtápok vannak, így nem lehet erősebbre cserélni (a méretük ATX, de az alaplapi csatijuk nem szabvány). Viszont 1 hete jó áron hozzá tudtam jutni egy HP Z210-eshez (nem vagyok HP fan, csak alapvetően a brand gépeket szeretem). Ebben egy 400 Wattos Delta táp van, a neten utána olvastam, sokan 150-170 wattos videokártyákkal (pl.: GTX 770) használták.
    Felraktam a Win10-et+driver+furmark, beraktam a VGA-t (itt már tápból jövő 6 pin is volt, de később próbáltam SATA-6pin átalakítót), és ugyanazt kaptam az arcomba. Furmark megy fél percig, és kifagy. Ugyanez játékoknál, WoW, Skyrim 3-4 perc után színes képernyő...
    Arra gyanakodtam, hogy esetleg a VGA hibás, de beraktam a DC 7700-as gépembe, amiben egy 365 wattos HP táp van, ugyanazzal az átalakítóval, és ott hibátlanul ment, játékok is fél óráig, Furmark 15 perces teszt is lefutott .
    A kérdésem, hogy mit csináljak, kölcsönbe nem nagyon tudok kérni 400 Watt feletti tápot (Z210-es szerencsére szabvány ATX, elvileg lehet cserélni), és az se tiszta, hogy a viszonylag korrekt (nem FSP-Corsair-Chieftec) de nem szutyok Delta táp se tudna a névleges 400 watt helyett mondjuk 350-360-ot leadni. Ha számolok egy össz rendszer fogyasztást akkor az i5+r7 370=205 watt, a többi meg maximum egy százas, tanácstalan vagyok, mert szerintem a 320 wattossal is mennie kéne, és a két gépben pontosan ugyanúgy áll le a dolog. Driverből a 299MB-os október eleji Crimsont raktam fel, a többszöri leálláso

    Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

Új hozzászólás Aktív témák