Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TibTea

    csendes újonc

    Sziasztok!

    Szeretnék vásárlásban tanácsot kérni tőletek, amire most a hétvégén már pontot kell tennem.
    Telekomnál vagyok ügyfél és onnan vásárolnék telefont. Két kiszemeltem van -igaz ársávban meredek eltérés van-:
    Huawei P20 (4+64)
    Samsung s10e

    Amire használnám: sok net, kapcsolattartás, meló ami google suite alapú (naptár, mail, hangouts, konferencia hívások, google táblázat, dokumentumok, drive stb), szintén sok zene (spotify), navigálás, skype, közösségi média, fényképezés.
    Játék egyáltalán nem lenne, videónézés is ritkán, max annyi ha youtube-on megnézek néha egy rövidebb videót.
    DualSim mindenképp kell.

    Egyértelmű, hogy mivel jóval frissebb és magasabb kategóriájú az s10, az a nagyobb tudású. A dilemmát számorma legfőképpen az okozza, hogy a P20-at 60.000 Ft-ért tudnám most elhozni teljesen függetlenül, ami szerintem ezért a telefonért konkrétan ajándék (vagy nem, ezt majd remélem megmondjátok ti). Viszont azért 2018 elejei modell és nem tudom hosszútávon mennyire érdemes belefeccölni a reményt.

    De nem ismerem annyira a huawei rendszerét, sokat olvasom itt is és máshol is, hogy az agresszív memóriakezelés miatt gondok adódnak az értesítésekkel, ami számomra nem túlzottan elfogadható. Úgy se akarok járni hosszútávon, hogy itt az amerikai balhé miatt szoftveres akadályok legyenek és azért ezekre a műveletekre tartós teljesítmény adott legyen.

    A kérdés az lenne, hogy a fenti felhasználásra mennyire éri meg beruházni egy s10e-be, megéri-e a huaweihez képest közel háromszoros felárat? S úgy alapól mindenképp ér-e ekkora árkülönbséget?:)
    A kompakt méret és kijelző nagyon jól jönne, de ennyiért nem érné meg. Ahogy olvastam tematikájú topikokban nem nagyon érdemes kérdezni, mert elfogultság van, lehet, hogy itt elfogulatlanabb módon tudtok nekem segíteni.
    Köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák