Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sz_David

    tag

    Sziasztok!

    50 ezer forint körül milyen új (nem használt), androidos telefon van?
    Szolgáltató nekem mindegy, lehet kártyafüggetlen, de szolgáltatófüggő esetén inkább T-Mobile vagy Vodafone.

    Filmnézésre, zenehallgatásra, játékra, netezésre lenne használva főleg, néha hívásra. Szempont hogy a 720p-s filmekkel is megbarátkozzon, ugyanis nem szeretném lekonvertálni, ha valami véletlenül úgy lenne. :)
    Ha a telefon kamerája jó minőségű plusz pont :)

    Eddig az Alcatel OT-995-öt nézegettem, ez alá nem szeretnék menni, csak árban :D
    Egyenlőre pont megfelelőnek tűnik, de hátha van jobb.

    A vásárlás nem sürgős, úgyhogy ha kilátásban van valami új telefon, amit belátható időn belül magyarországon is forgalmaznak, akkor tudok várni. :D Nem évekig, de egy idei. (biztosan beleszól az MWC is, mintha ilyenkor több telefont jelentenének be)

    Ő.. A szervíz szempont, mert a galaxy mini 47 nap szervíz után hivatalosan is eltűnt a posta futárszolgálatánál, és a samsung is 24 napig javította a telefont. Másodjára volt szervízben. Amikor először volt, hibás hangszóróval kaptam vissza (azelőtt működött) és ugyanazok a problémák jöttek elő szervíz után pár új társaságában.

  • Sz_David

    tag

    válasz madrac #9469 üzenetére

    Valahol a prohardveren vagy a mobilarénán olvastam, be volt linkelve a törvény, hogy a garancia kötelező első évében a szervíznek kell bizonyítani azt, hogy te rontottad el. Utána neked kell, hogy te nem rontottad el, márha van rá garancia több mint 1 év.

  • Sz_David

    tag

    Sziasztok!

    Telefont szeretnék venni, hosszú távra (3 év vagy több), első sorban fényképezésre.
    Fontos lenne a jó oled kijelző, nfc amivel tudok fizetni, otg, 4k videófelvétel.
    Örülnék, de nem kötelező az 5G, vezeték nélküli töltés, bővíthető tárhely, optikai képstabilizátor, 4k60 felvétel, vízállóság, hosszú akku élettartam.

    TL;DR Egyelőre az S20FE 5G felé hajlok, de leginkább a garancia kérdése gondolkodtat, meg a kamera. Ti mit gondoltok?

    - Árkategória. 180 alatt, inkább 120 lenne target, de nem fog sikerülni
    - Használt vagy új? Új
    - Hol vennéd meg? Magyarországi webáruházban
    - Hosszú vagy rövid távra tervezel? Hosszú távra, legalább 3 év
    - Mire használnád? Fényképezés, NFC fizetés (Revolut, OTP), random appok (youtube, spotify, discord, semmi extra)
    - OS: Android
    - Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? Nem fontos fontos a méret, 5 - 6,7" között próbálgattam.
    - Mikor venném? Habár nem sürgős, de szerintem még a héten leadnám a rendelést.
    Kis kutatás alatt az alábbi 2-3 telefont találtam, (fő szempont az ár és kamera minősége):
    - Xiaomi 11T: jó kamara, 122-142k (128/256G, olcsóbb), 8G ram, nagy, nehéz (nem mintha zavarna :D)
    - Samsung S20 FE 5G: 155k, 6G ram (kevesebb), bővíthető tárhely, OIS, vezeték nélküli töltés, vízálló.
    - Samsung S20 FE 4G: 145k, nincs 5G, Forgalmazzák magyarországon (gondolom garancia esetén számít)

    Kérdések pedig az alábbiak lennének:
    - Az 5G-s Samsungot csak számomra ismeretlenebb helyeken láttam (én pl coolmobilnál nézegettem, de ha van tuti tippetek, hallgatom). Merjek innen venni? Származik abból hátrányom, hogy magyarországon nem igazán forgalmazott modell?
    - A 4G-s Samsung valamivel olcsóbb is, és pl van Konzolvilágban (róluk inkább hiszem el, hogy 2 év múlva is léteznek ). Mennyire hátrányos ez, figyelembe véve, hogy hosszú távra szeretném venni a telefont? Származik bármi előnyöm a downgrade-ből?
    - A 11T-ben tetszik, hogy picit több a ram, újabb, 108MP, viszont a nice-to-have listám, az gyakorlatilag egy lista arról, hogy mi hiányzik a 11T-ből. Megéri downgradelni? (Mégis csak 30k, ha nem jobb semmivel a kamera, akkor inkább megtartanám a 30k-t)

    Természetesen, ha legalább ilyen jó kamera van olcsóbb telefonban, azt is szívesen meghallgatom, mivel hardverigényes appokat nem tervezek futtatni.

    Szerintetek mi legyen? S20FE 5G? 4G? 11T? Esetleg valami más? :D
    Valamint, ha tegyük fel elköltözök egy másik európai országba (pl Hollandia), az számít-e? Itt most olyan szituációkra gondolnék, mint pl némely kínai 4G-s telefonoknál a B20-hiánya.

    Bocsi, hogy hosszú lett :)

  • Sz_David

    tag

    válasz jeni #170280 üzenetére

    Nem mondasz hülyeséget. Mamut picit messze van, de majd megkérdezem a telekomot hátha tartanak Miskolcon vagy esetleg mégközelebb.
    Azt nem tudod, hogy ha a telekomtól veszek telefont, azt kell-e (és ha igen, akkor hogyan) kártyafüggetleníteni?

    A vezeték nélküli töltést meg maximum megpróbálom megoldani egy usb-s Qi vevővel meg egy vékony tokkal :D

  • Sz_David

    tag

    válasz xhege #170282 üzenetére

    Akkor ezt még erősen át kell gondolnom :(

    Eredetileg a Poco X3 NFC-t néztem ki, mert tökmindegy, csak olcsó legyen és pár évet elfusson a rendszer, de annyit halogattam.. Nem volt kedvem 80k-t fizetni, úgy, hogy gyakorlatilag csak az NFC lenne upgrade :D
    Volt szerencsém hosszabb időre egy iPhone 12-höz, ott tetszett meg ismét a telefonos fotózgatás, és a 11T-nél úgy kötöttem ki, hogy annak a telefonnak a szenzorjával készült képeken láttam azt, hogy na ez már valami.

    Ha a A52S-en csak egy meh kamera van, akkor azt kevesebb mint 120-ból is ki lehet hozni. Ennek még utána kell nézegetnem akkor.

    Vaagy S20 FE 5G de nem tudom milyen garanciával. Vagy 4G :D :(

Új hozzászólás Aktív témák