Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fire/SOUL/CD

    félisten

    válasz .HUman #17569 üzenetére

    10 gépig lehet ingyenesen használni az MSE-t, afelett már nem legális.

    Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

  • Fire/SOUL/CD

    félisten

    válasz .HUman #17571 üzenetére

    "Szóval az államnak nincs pénze, így elintézik azzal, hogy warezolj MS terméket."
    Senki sem ezt mondta, révén van ingyenes alternatíva a Comodo IS személyében, ami üzleti célra is teljesen ingyenes(nem tudok gépszám korlátozásról sem)
    (Azt meg már csak a halkan jegyzem meg, hogy kíváncsi lennék, hogy abban az oktatási intézményben mennyi a warez OS-ek száma, mert nem csak ezen a területen, hanem számos más területen (állami- közigazgatási- önkormányzati stb stb) is igen elkeserítő a helyzet)

    Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

  • Fire/SOUL/CD

    félisten

    válasz .HUman #17573 üzenetére

    A KIK-es admin nem ismeri ezek szerint a Comodo-t(amúgy egy admin-nak kutykötelessége ilyen infókkal is tisztában lennie)

    Akkor az egy ritka és szerencsés helyzet nálatok, ha nem "szorultok" warez-ra, többségében sajnos nem ez a helyzet.

    degu
    Sajnos ezt én sem igazán értem... :DDD

    Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

  • blattida

    nagyúr

    válasz .HUman #17629 üzenetére

    Az egész onnan indult, hogy Te írtad a rendszergazda mse ajánlását, arra reagálva ajánlotta fire a cis-t, amire Te írtad, hogy csak az av kell és az nem optimalizált szerveres környezetre (nem tudom, hogy a normál, mindenki számára elérhető av-k között van e egyáltalán ilyen, ráadásul ingyen), ráadásul központilag sem menedzselhető, erre írtam, hogy nem egy erőforrás zabáló a cav, sok írást, olvasást használó környezetben sem, a központi kezelése pedig fizetősen megoldható, erre írtad, hogy fizetősen az mse-vel is megoldható.

    Ha Te ingyenesen szeretnél szerverre optimalizált, központilag kezelhető védelmi megoldást, akkor fogalmad sincs a realitásokról, tehát, vagy leadsz az igényeidből vagy fizetsz és kapsz olyat, amilyet szeretnél, de, gondolom, ez a második opció nem játszik.

    Tudod, a programokat dolgozó emberek írják, pénzért, fizetésért, fölhozhatod példának a nyílt forráskódú programokat, de ott is csak a személyes használatra szánt verziók ingyenesek, a speciális változatokért, céges használatra mindenért, mindenhol fizetni kell.
    Gondolom, Te sem ingyé tolod a szekerét az intézménynek.

    Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz .HUman #17641 üzenetére

    ITT írod, hogy nincs rá $. Nekem ez azt jelenti, hogy ingyenes megoldás kéne :F (= #17631 megállja a helyét) Ha hirtelen mégis lepottyant az a kliensenkénti 30-40EUR, akkor közöld a jónéppel, hogy ne ingyenes megoldásokat javasoljunk (aka értelmes párbeszéd)

    Fizetősből van szekérderéknyi szerverre optimalizált változat, jobbnál jobbak közül válogathatsz, rögtön ott a fizetős CAV.

    [ Szerkesztve ]

    Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

  • BigManus

    addikt

    válasz .HUman #17641 üzenetére

    Szerintem meg a Te stílusoddal van némi probléma.
    Had ne linkeljem a flegma pökhendi beszólásaidat... Magad is olvashatod, ha vissza olvasol.
    Te jöttél ide kérdezni illetve segítséget kérni, ezt ne feledd.
    Akikkel meg pökhendiskedsz, értenek a témához és stílusod ellenére segíteni próbáltak.

    Link
    " Másrészt nincs ingyenes central management, a klienseket egyesével kell felügyelni "

    Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

  • blattida

    nagyúr

    válasz .HUman #17641 üzenetére

    Csak a rend kedvéért, ezzel kezdted:

    Adott: oktatási intézmény, mely vírusvédelmi megoldásra kért támogatást a KIK-től (Klebelsberg Intézmény Központ).
    A KIK-es rendszergazda azt válaszolta, hogy nincs lóvé, használják az intézményben a Microsoft Security Essentials-t.
    Ez szerintem nem legális. Jól tudom?

    Fire válasza:
    10 gépig lehet ingyenesen használni az MSE-t, afelett már nem legális.

    Válaszod:
    Ezt tudtam, de gondoltam, nem biztos, hogy elég körültekintő voltam a kérdést illetően.
    Szóval az államnak nincs pénze, így elintézik azzal, hogy warezolj MS terméket.

    Fire:
    "Szóval az államnak nincs pénze, így elintézik azzal, hogy warezolj MS terméket."
    Senki sem ezt mondta, révén van ingyenes alternatíva a Comodo IS személyében, ami üzleti célra is teljesen ingyenes(nem tudok gépszám korlátozásról sem)
    (Azt meg már csak a halkan jegyzem meg, hogy kíváncsi lennék, hogy abban az oktatási intézményben mennyi a warez OS-ek száma, mert nem csak ezen a területen, hanem számos más területen (állami- közigazgatási- önkormányzati stb stb) is igen elkeserítő a helyzet)

    Te:
    "Senki sem ezt mondta,"
    De, hiszen írtam is: a KIK-es r.gazda mondta.
    Lehet a környezetedben mást tapasztaltál, de jelen esetben nincs warez.

    Fire:
    A KIK-es admin nem ismeri ezek szerint a Comodo-t(amúgy egy admin-nak kutykötelessége ilyen infókkal is tisztában lennie)
    Akkor az egy ritka és szerencsés helyzet nálatok, ha nem "szorultok" warez-ra, többségében sajnos nem ez a helyzet.

    Te:
    A Comodo IS-re nincs szükség, firewall és defense+ nem lesz használva, ez megoldott, marad a Comodo AV. A probléma az, hogy eléggé erőforrás igényes a real-time védelem a Comodo fórumon olvasottak alapján (főleg pl. egy file- vagy mailszervenél). Másrészt nincs ingyenes central management, a klienseket egyesével kell felügyelni.

    Én:
    Ezt nem tudom, hol olvastad, a hatos cav nem zabál erőforrást, csak a környezetemben 4 egymagos, régi gépen fut gond nélkül, ráadásul sok és rendszeres fájlírás-olvasás mellett. Nem fogja a gépeket.
    A központi kezelést nem írtad, mint igényt, az az mse esetében sem megvalósítható.
    A comodonak van központi kezelő megoldása, az ESM, viszont az fizetős.

    Te:
    Ezt nem tudom, hol olvastad, a hatos cav nem zabál erőforrást, csak a környezetemben 4 egymagos, régi gépen fut gond nélkül, ráadásul sok és rendszeres fájlírás-olvasás mellett. Nem fogja a gépeket.
    Nem otthoni felhasználásról van szó, egy szerveren nagyságrendekkel több a disk I/O műveletek száma és a Comodo ingyenes AV-je nem hinném, hogy ilyen környezetre lenne optimalizálva.
    A központi kezelést nem írtad, mint igényt, az az mse esetében sem megvalósítható.
    Úgy gondoltad, hogy egyesével fogok klienseket felügyelni?
    Azt hol olvastad, hogy szerintem MSE estén megvalósítható (egyébként igen, de szintén fizetős megoldás)?
    A comodonak van központi kezelő megoldása, az ESM, viszont az fizetős.
    "Másrészt nincs ingyenes central management."

    Én:
    Az egész onnan indult, hogy Te írtad a rendszergazda mse ajánlását, arra reagálva ajánlotta fire a cis-t, amire Te írtad, hogy csak az av kell és az nem optimalizált szerveres környezetre (nem tudom, hogy a normál, mindenki számára elérhető av-k között van e egyáltalán ilyen, ráadásul ingyen), ráadásul központilag sem menedzselhető, erre írtam, hogy nem egy erőforrás zabáló a cav, sok írást, olvasást használó környezetben sem, a központi kezelése pedig fizetősen megoldható, erre írtad, hogy fizetősen az mse-vel is megoldható.
    Ha Te ingyenesen szeretnél szerverre optimalizált, központilag kezelhető védelmi megoldást, akkor fogalmad sincs a realitásokról, tehát, vagy leadsz az igényeidből vagy fizetsz és kapsz olyat, amilyet szeretnél, de, gondolom, ez a második opció nem játszik.
    Tudod, a programokat dolgozó emberek írják, pénzért, fizetésért, fölhozhatod példának a nyílt forráskódú programokat, de ott is csak a személyes használatra szánt verziók ingyenesek, a speciális változatokért, céges használatra mindenért, mindenhol fizetni kell.
    Gondolom, Te sem ingyé tolod a szekerét az intézménynek.

    Te:
    "..nem tudom, hogy a normál, mindenki számára elérhető av-k között van e egyáltalán ilyen, ráadásul ingyen.."
    Nem írtam, hogy ingyenes legyen. Fire ajánlotta én pedig válaszoltam, hogy miért nem megfelelő.
    Ha Te ingyenesen szeretnél szerverre optimalizált, központilag kezelhető védelmi megoldást, akkor fogalmad sincs a realitásokról, tehát, vagy leadsz az igényeidből vagy fizetsz és kapsz olyat, amilyet szeretnél, de, gondolom, ez a második opció nem játszik.
    Ismét megkérdezném: Hol írtam én olyat, hogy ingyenes megoldásra vágyok?
    Tudod, a programokat dolgozó emberek írják, pénzért, fizetésért, fölhozhatod példának a nyílt forráskódú programokat, de ott is csak a személyes használatra szánt verziók ingyenesek, a speciális változatokért, céges használatra mindenért, mindenhol fizetni kell.
    Nem tudtam, én naív, mindig azt hittem, mindenki pusziért dolgozik. Köszi, hogy felnyitottad a szemem.
    "Gondolom, Te sem ingyé tolod a szekerét az intézménynek."
    LSD. fentebb.
    Én itt most be is fejezem, sem a stílusod, sem a szövegértelmezésed nem üti meg azt a szintet, hogy értelmes párbeszéd alakuljon ki az egészből. És kérlek ne nézz hülyének.

    Ha valamit kérdezni akarsz, akkor azt kérdezd, ne utalgass rá, miközben másról beszélsz.
    Ha segíteni próbálnak, ne söpörd le félrevezető válasszal a kapott válaszokat.
    Ha a félrevezetés miatt valaki szót emel, ne ebben a stílusban válaszolj, mert ne szép dolog.
    Azt hiszem, hogy az értelmes párbeszéd nálad, miattad bukott meg. :R
    Én is befejeztem.

    Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

  • blattida

    nagyúr

    válasz .HUman #17923 üzenetére

    Add mindkettőt a másiknál a megbízható fájlokhoz/tedd a kivételek közé.

    Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

Új hozzászólás Aktív témák