Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BigManus

    addikt

    válasz micafighter #24993 üzenetére

    Nos igen, alapból Linux párti vagyok.
    Linuxnál is figyelni kell a biztonságra, de alapból biztonságosabb mint a Windows.
    A Linux alapból egy "tiltó" oprendszer, tehát nem úgy működik mint a Windows.
    Ha valamit szeretnél, arra külön engedélyt kell adni, tehát user error ilyen szinten alapból kizárt.
    Természetesen van olyan felhasználó aki felülbírál, de ezzel nem lehet mit kezdeni.

    A telepítések nem úgy működnek, hogy kattintok egy bizonytalan forrásból származó telelepítőre, mert ellenőrzött tárolókból lehet telepíteni. Ez már egy bizonyos szintű biztonság.
    Természetesen lehetőség van egyéb forrásbéli fájlokat telepíteni.

    Közismerten a Linux tűzfal az egyik legrugalmasabban állítható dolog.
    Igaz, meg kell ismerni illetve tanulni kell, de az IPTABLES nagyon meghálálja. Ez egy régebbi leírás, de a net tele van segédletekkel.

    Természetesen a frissítések is lényegesek, tehát a naprakészen tartás a Linux rendszereken is lényeges.
    Viszont hamarabb frissítik illetve foltozzák a réseket.
    Vírusirtó is lényegében a Windows miatt kell, hogy ne vigyünk át kártevőt usb, hálózat, stb. eszközökön.
    Tudom, vagyis hallottam Linuxos kártevőről, de közel 17 év Linuxos pályafutásom alkalmával direkt keresve sem találkoztam egyel sem.

    Rootkit(ek) alapon Linux rendszeren jelent(ek) meg először, leginkább ezek lehetnek Linuxra veszélyesek, de van egy parancssoros "rkhunter" nevű rootkit kereső illetve sebezhetőség ellenőrző.

    Megjegyzem, nem azért írtam le ezeket, hogy bárkit agitáljak, mindenki maga dönti el mit használ!
    Viszont az én véleményem az, hogy aki nem játékra használja a rendszerét és nem igényel speciális szoftvereket, az akár Windows mellé is telepíthet Linuxot, indulásnál rá fog kérdezni melyiket szeretnénk indítani, tökéletesen el van a két rendszer egymással.

    Ami egy kicsit macerás szokott lenni, az a hálózati összekötés Windows és Linux között.
    Ehhez a SAMBA telepítésére van szükség Linuxra.
    Mivel sokan kértek ebben segítséget tőlem privátban, a napokban írok egy blog bejegyzést képekkel.

    Mivel lényegében ez a téma itt off, ha valakit érdekel ez a téma, privátban vagy Skype-on szívesen segítek.

    Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

Új hozzászólás Aktív témák