Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • laci06

    senior tag

    Sziasztok!

    Mint gondolom senkit nem lep meg, elkezdtünk hőszivattyún gondolkodni (napelemet felraktuk még az őrület előtt, mostmár csak a szolgáltatónak kell átvennie). 200m2-es jól szigetelt családi ház (hálókban és fürdőkben radiátorok, amúgy padló).

    Ami egy kicsit problémás, hogy egyetlen egy helyet találtunk a hőszivattyú kültéri egységének ami igazán optimális (de az nagyon), viszont az sajnos pont egy hálószoba ablaka mellett van. Csatolom a képet, amit az ablakból lőttem. Ez egy 4*2 méteres kis zug, a vége a szomszég keritése, sehonnan nem látszik, és nagyon jól el lehet jutni úgy a mosokonyhába (ahol van a gázkazán stb.), hogy gyakorlatilag láthatatlan lenne.

    A kérdésem, hogy mennyire hangosak a kültéri egységek (főleg leolvasztás során)? Hallanánk őket a hálóban csukott ablak melett (3 rétegű üvegezés, a fal az 30-as porotherm 15-ös szigeteléssel). A szakember, akitől az ajánlatot kaptuk azt mondta, hogy az utóbbi években nagyon sokat csökkent az, hogy mennyire hangosak, de Ő is csak találgatott, hogy valszeg nem fogjuk hallani.

    11.5 kw-osra kaptunk ajánlatot, és egy Mitsubishi Electric Zubadan (pontosan PUHZ-SHW112YAA) és Mitsubishi Electric Ecodan (ERSC-VM2D) együtt bruttó 2.9 Millió Ft lenne. Ez egy jó ajánlatnak számit vajon, valaki tud ebben segiteni? Az ár csak a gépekre vonatkozik, és volt egy energetikai számitás ami alapján a méret meg lett határozva.

    Köszönöm a segitséget!

    [ Szerkesztve ]

  • laci06

    senior tag

    válasz Real_Necro #370 üzenetére

    Csináltam még pár képet a "zugról". Most ahogy odamentem amúgy eléggé jól járt ott a levegő, pedig szinte szélcsend van. A kerités mellett az egyik oldal van egy kb 60 cm-es "járat" A másik oldalról fal végig ahogy látszik a kép.
    kerités
    kerités felöl

Új hozzászólás Aktív témák