Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bteebi

    veterán

    válasz badacsony #47 üzenetére

    Ha már SD-s lesz, akkor igazán lehetne benne újra microSD is. :U Most vettem egy 512 gigás microSD kártyát, elvben 180 MB/s read, és csak kb. 20 ezer Ft volt. Zenékhez bőven elég... méretre és sebességre is.

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

  • bteebi

    veterán

    válasz ForRedGlory #65 üzenetére

    Értem én, csak nem tudok egyet érteni vele... Nekem amiatt fontos a microSD, hogy ha bármi is lenne a telefonnal, pl. téglásodna, meghalna a flash, akkor is ami a microSD-n volt, az megmarad. Emiatt eleve nem igazán szeretek képeket és/vagy videókat a belső tárhelyre menteni. Kiveszem a kártyát, és minden oké, mehet akár szervizbe, akár a kukába. File-ok tárolásához meg egyszerűbb olvasási feladatokhoz (zenék, videók lejátszása, képek nézegetése) nem kell GB/s-es sávszélesség. Aztán ha másik telefont veszek, akkor csak kivestem a microSD-t, és átrakom abba. De akár egy kártyaolvasóba is, akár laptopba, akár asztali gépbe.

    #74: Ezek is jogos, érthető szempontok. Nekem még szerencsére nem ment tönkre microSD/SD kártyám (vagy csak még nem tudok róla :DDD), pen drive-om viszont már több is. Én épp a belső tárhely megdöglésétől tartanék. Ma amúgy már gyakorlatilag minden telefon dual SIM-es, szóval hely lenne a microSD-nek, csak nem akaródzik belerakni. Mert nehogy már 20-30 ezerért bővíts fél terával, ha ugyanazt megveheted a gyártótól is forrasztottan, 100-150 ezerért. :DDD Én amúgy úgy vagyok a különböző bővíthetőségekkel és fícsörökkel (pl. Jack csatlakozó, infra, FM rádió), hogy igenis legyenek benne a telefonban, max. majd eldöntöm, hogy akarom-e használni. De ne a gyártó döntse el helyettem előre, és pláne ne a saját anyagi szempontjai, vagy "trendiség" miatt. A Jack csatlakozó kihagyása miatt én amúgy kb. az összes gyártót megbüntetném.

    [ Szerkesztve ]

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

  • bteebi

    veterán

    válasz csorbajeno #80 üzenetére

    Ha meghal a telefon, akkor a microSD leválasztása mint probléma, aligha lehet kérdés. Sőt egyébként se nagyon az szerintem (legalábbis a telefon irányából nem), mert nem lehet csak úgy simán kikapni a kártyát, ha meg ki van kapcsolva a telefon a kártyacsere miatt (a SIM-et is kihúzod egy körben), már ha nem vagy nagyon hülye ahhoz, hogy bekapcsolva felejtsd :DDD , akkor nem gond.

    Én arra törekszem amúgy, hogy a képek/videók a belső tárhelyre menjenek, és azokat azért max. havonta lementem asztali gépre vagy a NAS-ra. A microSD kártyán meg van a csilliónyi összeválogatott zene, némi videó, meg pár dokumentum. Olyan dolgok, amiket nem szeretnék a telefonon tárolni. Alapból persze a fotókat/videókat se, de azokat már-már muszáj (régen azért voltak gondok videózásnál a microSD kártya sebessége miatt; ma már persze ennek se kellene gondot okoznia). Aminek még esetleg lehetne értelme, az egy hibrid RAID 1 - a képek a belső memóriára mentődnek, de készül róluk backup a microSD-re. Jó eséllyel amúgy vannak erre programok a Google Play-en.

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

  • bteebi

    veterán

    válasz Somatom #86 üzenetére

    Azért azt lássuk be, hogy ez egy erősen overkill update, de legalább némi értelme van. Viszont azért venni egy S23-at akár egy S21 helyett, mert (benchmarkban) gyorsabb, hát... Persze oké, vannak, akik megtehetik, és akkor bizonyos szempontból miért ne, de attól még nem igazán lesz értelme. Illetve annyi, hogy valaki mindenképp up to date akar maradni, és erre relatíve mocskosul sok pénzt is hajlandó rááldozni.

    Az én szememben az S23 gyakorlatilag egy az egyben az S21 (ami amúgy nem volt egyértelmű előrelépés az S20-hoz képest), minimális fejlődésekkel és mostanra érdemben nagyobb benchmark score-okkal, nagyon sokkal több pénzért.

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

Új hozzászólás Aktív témák