Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Piftuka

    veterán

    válasz Devil Smile #1342 üzenetére

    Ízlés dolga (is). Az üveg szűrőközeg legnagyobb előnyeként a tartósságot emelik ki. Szezon végén kitisztítod, elteszed... Hát izé. :)

    Tavaly vettem egy 25 kg-s zsák szűrőhomokot medencés boltból pár ezer forintért. Elhasználtam ~9 kg-t, szezon végén kidobtam. Idén elhasználok még ~9 kg-t, és a szezon végén kidobom, és lehet, hogy a maradék ~7-8 kg még elég lesz az azt követő szezonra. Szóval ezen aztán tényleg nem érdemes spórolni.

    Számomra immár tapasztalatból csak a homok jöhet szóba. Tavaly beszélgettünk is itt erről... A medencém extrém tiszta; zuhanyozva, tiszta lábbal megyünk bele, fürdésen kívül azonnal takarjuk, por, homok, kosz nem jut bele.

    Mégis, minden héten pár grammnyi ("kiskanálnyi") homokszemcse összegyűlik, leül a medencében. Amikor jáunk benne, vagy leülünk, lehet érezni.
    Ezt a homokot bizony a vízforgató nyomja vissza. Persze lehet a befúvó ágra vatelinnel kitömött zoknit csomózni (én nem tettem, egyébként rontja a vízforgatás hatékonyságát).

    De én még azzal együtt sem bíznék az üveg töltetben. Méretre ugyanekkora szemcséket tartalmaz. Az apraja ugyanígy visszajutna a medencébe.
    Hát tudod, én nem szeretnék életem végéig a bőröm alatt vándorló, gyulladást okozó, apró üvegszál darabkákkal együttélni.

    Summa summarum: marad a homok, és mindenkinek ezt javaslom. ;)

    [ Szerkesztve ]

    "Aquila non captat muscas."

Új hozzászólás Aktív témák