Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Casanova*

    veterán

    válasz szasanyi #623 üzenetére

    +1 :K

    "Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

  • HSM

    félisten

    válasz szasanyi #623 üzenetére

    Nézd meg a gyári BIOS-t egy szerkesztővel: [link]
    850Mhz alap, ami 1000-re boostol.

    A fogyasztásról igazad van, kártyánként is eltérő, de mivel korábban többször is volt róla cikk, hogy a Ghz Tahitik mellett azért marad a sima órajeles változat, a Ghz GPU-jával, mivel kevés legyártott példány tudja hozni a szigorú fogyasztási specifikációkat.
    Innentől kezdve nekem nagyon összevág a szitu, hogy az AMD kicsit törte a fejét, és hamar összeállít nekik, hogy ez így milyen jó lesz, 850Mhz-re kell csak válogatni, és az esetek nagyrészében mégis 1Ghz teljesítményt kapsz, ha a fogyasztás megengedi. Oké, csak itt tuningban fog kiborulni a bili, mert a sima 7970-ek még extra power limit nélkül is tartották a 925Mhz-et, talán még tuning mellett többet is, ide már nem lesz elég.

    Összefoglalva az egészet: a jobb, gyárituningos, drágább, 90K-100k körüli 280X-ek nekem is tetszenek. Ugyanakkor, ennyiért régebbi, fullosabb 7970-eket is kapni, így én inkább azokat preferálom, mivel nekem nem gond kicsit finomhangolni őket, és ott sokkal jobb kilátásokkal indulok. ;)

    Korábban megfogadtam, hogy nem fogok ebbe a topikba írni, főleg, mert trollkodásnak hathat, amit írok. Nem trollkodás a cél, nem is nagyon fogok többet ide írni, de megkérnék minden topiklakót a 280x=7970 Ghz kijelentések mellőzésére, mert ez nem igaz. ;) Ha ilyet nem látok, ígérem meg fogom tudni állni, hogy ne jöjjek ide "trollkodni". :D

    Amúgy pedig a legolcsóbb 280x-eket én nagyon messziről kerülném, MSI GAME, meg Sapphire sima Dual-X nagyon brutálisan butított kiadásoknak tűnnek, a Sapphire a 2slotos hűtés miatt (korábban 2,5 volt a 70-esen) míg az MSI-ről a VRM hűtés hiányzik.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák