Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zolomon17

    senior tag

    válasz Szabi® #29 üzenetére

    Értelemszerűen nem a 8 milliárdos lakossághoz méred, mert ahhoz képest az általad emlegetett 100 milliós PS eladás is lepkefing 1,25%.

    Arról egy bebűt nem írtam, hogy a 20 millió az bukás vagy siker. A kérdés, hogy hol a határ, arra vonatkozott, hogy hány darabtól számít valami tömegcikknek? A te értelmezésed szerint bukott (az eladás kevesebb mint 100M) PS5 tömegcikk a maga 38 milliós számával?

    Pixel 7 + Xiaomi Mi Pad 5 + ASUS ROG STRIX GL502VS

  • zolomon17

    senior tag

    válasz Szabi® #33 üzenetére

    Látom másodszorra sem sikerült megérteni, amit írtam :C

    Tömegcikk. Ez a kulcsszó. 20 milliót eladni egy többszáz dolláros cuccból = tömegeket értél el a termékeddel. Ne beszéljen már hülyeséget egy újságíró, hogy 20 millió eladott példány nem viszi át a tömegcikk küszöbét, amikor van pl. olyan Xbox generáció amit ennyit sem tud felmutatni.

    Ismerem az eladási számokat, minden, amit lejjebb írtam a hivatalos eladási adat.

    Amin te párhuzamosan lovagolsz, hogy egy ilyen motyó sikeres-e, az azon múlik, hogy mennyi pénzt öltél bele a K+F-be, gyártásba, marketingbe, disztribúcióba és ehhez képest mennyi pénzt termel a termék és a csatolt szolgálatások.

    Ha mindenáron ez érdekel, akkor ebben a képletben a Quest 1-2 már biztosan siker, a "mindössze" 20+ milliós eladás mellett is, mert bár az eszközön magán a Meta köztudottan bukik, a köré épített store-on viszont vastagon keres. Nem véletlenül jött a harmadik generáció most októberben: ez nem Wii U, itt nem hasalt el a termék, nem visszatapsolták, hanem ráöntöttek egy újabb hegynyi pénzt azok a bizonyos befektetők, hogy jöjjön az új széria.

    Zárásként még egyszer elmondom: én egyébként nem a sikerességét firtatom, hanem azt hogy marhaság azt írni egy szakportálon, hogy a VR nem terjedt el, amikor több tízmilliót vettek meg egyetlen márkából. Vannak bukott cuccok, lásd a Pico-t mondjuk, de annak ott is volt a helye a Wii U mellett a süllyesztőben. Az Apple VR 3500 dollárért nem fogja elárasztani a piacot, az is fix. Ettől még a VR-t, mint platformot tömegek használják már most és számtalan cég fejleszt rájuk tartalmat.

    [ Szerkesztve ]

    Pixel 7 + Xiaomi Mi Pad 5 + ASUS ROG STRIX GL502VS

  • zolomon17

    senior tag

    válasz Szabi® #35 üzenetére

    Nem tudom ki bántott, de remélem találsz egy jó terapeutát, aki segít feldolgozni a traumát :)

    Egyszer sem tettem fel a kérdést, hogy mennyi a sikeres, ezen egyedül te lovagolsz, csak annyira write-only mode-ban vagy, hogy fel sem tűnik.

    Írhatod bold-dal, aláhúzva, meg kiskapitálissal szedve, hogy "a BeFeKtEtŐk DöNtIK eL", mert ha kicsit odafigyelnél, akkor látnád, hogy az általad idecitált csoport már döntött és öntik a pénzt a VR-be. Ha tényleg nem tudsz elszakadni a siker kérdésétől (és megkülönböztetni azt tömegtermék fogalmától), akkor legalább ez tűnjön már fel.

    Azt végképp nem tudom, hogy az apple-ös kijelentésedhez honnan szedted össze ezt a marhaságot, hiszen világosan leírtam, hogy a Vision Pro várhatóan, ezen az áron nem fogja megrázni a piacot, idézem neked: "Az Apple VR 3500 dollárért nem fogja elárasztani a piacot, az is fix". Lehet összekeversz valami random Apple Fanboy-jal a fórumból, aki meg van őrülve, hogy mit sikerült összerakni Cupertino-ban, én személy szerint nem látom ebben a jövőt és a többi terméküket sem tartom sokra.

    A kedvedért még egyszer leírom:
    20 millió eladott példány = tömegcikk
    20 millió eladott példány a ráfordítás és a generált profit (és még csak nem is a forgalom) tükrében: ha az előbbi nagyobb (Wii U) akkor sikertelen, ha az utóbbi (Quest-sorozat) akkor siker.

    Az eladási szám ugyanaz, a vizsgált dimenzió meg tök más. Nem rakéta-tudomány.

    A lóval sakkozás helyett én is csak azt tudom javasolni, hogy olvass egy kicsit a nagyvállalti döntéshozatalról, az infúzión lévő Xbox kapcsán egy rövid idézet a Microsoft Gaming CEO-jától:

    "Consoles as a business model, in the overall scope of gaming, is fairly small relative to the places people play. Consoles evolved to a business model much different from phones where consoles are actually sold at a loss in the market. So when somebody goes and they buy an Xbox at their local retailer we're subsidizing that purchase somewhere between a hundred and two hundred dollars, with the expectation that we will recoup that investment over time through accessory sales and storefront."

    illetve: "Microsoft has never turned a profit on Xbox console sales alone, but other aspects of its gaming business make it profitable. Microsoft has always sold Xbox consoles at a loss, an executive confirmed"

    A 2021-ben és 2022-ben befolyt 4-4 milliárd dollár és az 2023-as YTD 3.7 milliárd (mindez csak a hardware, lásd itt) pont úgy hangzik, mint egy haldokló üzletág :))

    ... és még mielőtt azzal jönnél, hogy "de bezzeg a PS", csak mondom, hogy nekem édesmindegy, hogy melyik a piacvezető. 30+ éve vagyok gamer, van itthon X360 Kinect-tel, PS4 Pro, gamer PC, gamer laptop meg két VR: az érdekel, hogy legyenek jó vasak és arra jó tartalom. Na, az Apple valószínűleg ebben most kapufát fog lőni, ahogy sajnálatos módon a Sony is befürdött a PSVR2-vel, hiába egy technikailag sok szempontból sokkal előrehaladottabb eszköz mint a Quest-ek.

    Pixel 7 + Xiaomi Mi Pad 5 + ASUS ROG STRIX GL502VS

  • zolomon17

    senior tag

    válasz Szabi® #37 üzenetére

    Hadd segítsek egy picit, de remélem nem visz el az agyvérzés közben:

    Próbáld meg légyszíves legalább a saját gondolatmeneted követni, ha már az enyém magas neked. Erre a mondatodra reagáltam, erre kérdezem, hogy mégis honnan vetted, mert én nehogy hasonlót nem írtam, hanem pont az ellenkezőjét annak, amit a számba próbáltál adni.

    Az ugye megvan, hogy a Quest is current gen? A 3. generáció október elején indult, a Quest 2 pedig annyira nem end-of-life, hogy épp most ugrott meg az eladása. Akkor annak az eladásaiból miért vonja le bárki azt a következtetést, hogy ennyi volt, kifújt, nem-tömegcikk?

    Ha szerinted troll vagyok, akkor minek etetsz? Egy valamirevaló érvet nem mutattál még fel, az adatokkal megcáfolt hibás állításaid nem éppen az mutatják, hogy én lennék a vitaképtelen fél.

    [ Szerkesztve ]

    Pixel 7 + Xiaomi Mi Pad 5 + ASUS ROG STRIX GL502VS

  • zolomon17

    senior tag

    válasz Szabi® #39 üzenetére

    Nem, kicsit sem zavar, mert tényszerűen nem hülyeség. Ha az lenne, akkor meg tudnád cáfolni, de ez eddig még nyomokban sem sikerült ;)

    Pixel 7 + Xiaomi Mi Pad 5 + ASUS ROG STRIX GL502VS

Új hozzászólás Aktív témák