Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szilvika81

    újonc

    sziasztok!

    szilvi vagyok,25 éves és 3 napja volt a mandulaműtétem...már itthon vagyok,tegnap engedtek haza.altatásban csinálták és hála istennek semmi gondom nem volt ebből,sőt kifejezetten jó emlékeim vannak az előtte lévő fél órából ill.a felébredés utáni pillanatokból!
    kedd reggel 7-re kellett mennem,majd kaptam 2 nyugtatót amitől rövid időn belül lezsibbadtam és vigyorogtam.majd hordágyon áttoltak a műtőbe,ahol nagyon kedves és jófej volt mindenki,és egyfolytában azt modogattam,hogy olyan mint a vészhelyzet!ezen jókat nevettek ők is.az altatóorvosok is nagyon helyes fiatal pasik voltak!majd a kézfejembe szúrták a tűt amin keresztűl altattak el.a felébredés sem volt kellemetlen(még a műtőben voltam)kifelé menet integettem az orvosoknak!kb.: 2 óra elteltével jöttek a fájdalmak,majd du-ra felerősödtek,a fájdalomcsillapító ellenére...nagyon nem éresztem a hatását,sajnos!tegnap engedtek haza.úgy érzem egyre rosszabb...tegnap még tudtam enni egy keveset,pépeset,meg sokat ittam is,a műtét napján is,de ma valahogy nagyon nehéz,és enni sem tudok,szörnyű!a Cataflam(por vízzel elkeverve)nem nagyon használ,a nyelvem zsibbad,minden nyelés olyan,mintha egy penge csuszna végig a torkomon,borzalmas!csak fekszem,gyenge vagyok!és ami a LEGFONTOSSABB:NEM TUDOK BESZÉLNI!!!!!!!egy hang sem jön ki a torkomon!mi vár még rám?a gyomrom korog,de nem tok enni,az ivás is egyre nehezebb!fogat mosni sem tudok 3 napja...kinyitni is alig tudom a számat.várom hozzászólásotokat!köszönöm előre is!szilvika :( :( :( :( :(

  • viharhozo

    addikt

    válasz szilvika81 #51 üzenetére

    Ha jol sikerult a mutet, akkor par nap alatt nagyjabol begyogyulnak a sebek, es fogsz tudni enni. Az enyemet a T. doktor ur elszabta, kovetkezeskepp vagy ket hetig nem tudtam rendesen enni, es a mai napig erzem a heget. Beszelni mar a mutet masnapjan is tudtam, avval nem volt gond.

    Durvasága miatt töröltem - moderátor.

  • #57764352

    törölt tag

    válasz szilvika81 #51 üzenetére

    Szia!

    Nekem tavaly nyáron vették ki, 20 éves voltam. Helyi érzéstelenítéssel. Élménynek jó volt, ha lehetne választani akkor inkább mandula műtét, mint a fogorvos, pedig oda se járok gyakran.
    A műtét fénypontja, mikor kb fél liter alvadt vért és nyálat rókáztam a dokira. Ő csak levette a szemüvegét, megtörölte, és annyit mondott, hogy folytassuk..

    Saját tapasztalat, hogy a műtét utáni páratlan napok (1,3,5,...) rosszabbak. Cataflamból pedig asszem max napi 5-t lehet bevenni, de csak óvatosan!

  • Szyszqo

    újonc

    Sziasztok! Engem 3 napja műtöttek. Kérdésem az lenne,hogy a 2. héten már nem lesz ennyire nagy a fájdalom?Akkor már lehet picit mozogni,sétálgatni,stb.?Vagy még akkor is szigorú szobafogság lesz??
    Köszi,és mindenkinek gyors gyógyulást kívánok: Szyszqo :)

    Szilvi

  • degu

    senior tag

    Haaaat...
    En meg azon gondolkodom,hogy a heremutet,vagy a mandulamutet a fajdalmasabb? :F :Y :DDD

    verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

  • Nyugli

    csendes tag

    válasz Szyszqo #54 üzenetére

    Sziasztok!

    Hmm... Szyszqo, engem is 3 napja műtöttek, én tegnap (két nappal a műtét után) már megtettem a szokásos 5 km-es esti sétát a kutyámmal... a műtét utáni napon alig volt fájdalmam (jó persze, fájt minden nyelés, de alapjáraton nem, egész nap ettem és beszéltem, és minél többet ettem és beszéltem, annál kevésbé fájt.). Tegnap,a második napon jobban fájt, ma a harmadik nap van, és jobb mint a műtét utáni első. a torkom szinte alig fáj (most nyeltem egyet tesztelni, a bal egyáltalán nem fáj, a jobb egy picit.) a nyelvem fáj a legjobban, ami egy kicsit ki van sebesedve. És szuperül érzem magam, lehet hogy ez orvosfüggő, hogy milyen jól csinálják, vagy nem tudom.

  • Nyugli

    csendes tag

    válasz #57764352 #53 üzenetére

    Érdekes... nekem eddig az 1. és 3. szuperül telt/telik, és a tegnapi (2.) volt a legszarabb.

  • Nyugli

    csendes tag

    válasz regent #49 üzenetére

    Ez is érdekes... én akartam kérni altatást, de azért csinálták ébren, mert az uzsokiban pont azt mondták hogy ha ébren csinálják, akkor gyógyul gyorsabban. :F

  • Ákihihihi

    újonc

    Sziasztok!

    33 éves vagyok, és 4 napja vették ki a manduláim. A Budai Irgalmasreni Kórházban. Nekem fel sem tűnt, hogy be lenne gyulladva, de a doki szerint nagyon csúnyán heges és gyulladt volt, gócpontkutatás után derült ki, mivel az izületeimre nagyon ráment, gyakorlatilag már a steroidos fájdalomcsillapítóknál tartottam, amikor is ráleltek a mandulámra, mint lehetséges gócpontra. Tehát nekem gyulladtan vették ki, küzdött is vele az orvos.

    A műtét szerintem nem annyira borzalmas, mint ami utána következik. Az 1. nap közvetlenül a műtét után, mikor a fájdalomcsillapító kimegy (1-1,5 óra), elkezd baromira fájni, nekem az egy korty tea sem ment, vagyis kipróbáltam, de mintha szikáves nyesték volna a torkom.
    2. nap kicsit mérséklődött a fájdalom, de azért rendesen szedtem a cataflam ot. Most a 4. nap reggele az eddigi legrosszabb, 3 órán keresztül ettem 1 db babapiskótát, gyakorlatilag beszélni is alig tudok, folyamatos a nyáltermelés, amitől megőrülök, a nyelés iszonyú!
    Azt olvastam, az 5. és a 6. nap a legrosszabb, hát remélem minél hamarabb túl leszek rajta.

    Mellettem egy 20 éves fiút műtöttek, ugyanazon a napon, ő sokkal jobban bírta.

  • Ariadne

    őstag

    válasz Ákihihihi #60 üzenetére

    Sok múlik azon, hogy már meg nem gyógyuló mindig gennyes mandulákat kell kiollózniuk, vagy lehet olyan időszakot találni, amikor épp gyógyultak, az utóbbi könnyebb. Az érzéstelenítő sem hat úgy, ha gyulladt a cucc. Két hét után már egész virgoncan van az ember, nyugi. :) Viszont bölcsességfogműtétbe ezek után már nem merek belevágni...

    Ehh, már évek teltek el a műtét óta, de ha iszom pohárból vagy palackból, mindegy, az első korty sokszor nehezen megy le, mintha belassult volna a nyelés, a többi korttyal viszont nincs már gondom. Gondolom mellékhatás, valamibe belenyirbálhattak ott... :U


    [Szerkesztve]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Tuareg0

    tag

    Nekem kb 1 hónapja kezdett el fájni a torkom. Egyik éjszaka már annyira fájt a nyelés, hogy aludni sem bírtam.
    Másnap reggel elmentem az orvoshoz. Benézett a számba.
    -orvos- Hát magának gennyes mandulagyulladása van.
    -én- WTF!? Mondom nagyon jó, főleg, hogy nekem elvileg kivették a mandulámat.
    -orvos- Hát igen, azt kivették, de ott marad egy csonk, egy heg mindenkinél, amin a gennyek,vírusok jól megtudnak telepedni..

    Először azért nagyon megijedtem, hogy nem szedték ki anno teljesen vagy visszanőtt. Aztán 2 hétig szedtem gyulladáscsökkentő antibiotikumot, és elmúlt. Ez a fránya mandula, miután kivették is csak a baj van vele. :)

  • Vica_

    csendes tag

    Sziasztok!

    Engem szerdán( 07/18 ) műtöttek mandulával, és szerintem aki előtte áll egyántalán ne féljen. Altatásban csinálták, tehát semmit nem éreztem. Az ébredés sem volt, rossz. Én rettentően féltem annyi rosszat olvastam mindenki ezzel ijeszgetett hogy mennyire fog fájni, ahhoz képest ki lehet bírni. Ma van a negyedik napom és eddig 1 algopyrint vettem be. Algopyrinnél erősebbet nem is szedtem csak műtét után az örzőben kaptam egy szurit. Azt mondták hogy valaki minnél fiatalabb annál könnyebben vészeli át. Hát elárulom nektek hogy 41 éves vagyok de jobban viseltem mint a 20 éves lány a szobában. Úgy hogy szerintem ez szervezettől függ és nem kortól. Kiváncsi vagyok milyen lessz a többi napom de ha ettől már nem lessz rosszabb akkor boldog leszek. Azt üzenem aki előtte áll ne féljen annyire nem rossz. Ki lehet bírni.

    [Szerkesztve]

  • sárgapimpó

    újonc

    Sziasztok!

    Hétfőn közölték velem, hogy mandulaműtét javasolt. A doki szerint most már szép, de a fehér kő a mandulámon még mindig ott virít, úgy látszik ez nem baj. Én még azok közé tartozom, akiknek szent az orvos szava, ő tudja alapon. De az az én fejembe is szöget, hogy semmilyen kenetet nem vettek róla soha, csak megvilágították, pedig már túl vagyok 3 doboz antibiotikumon. :F
    Legutóbb semmim nem fájt, csak örökké kapar a torkom, meg nőttek rá ezek a kövek, amiből kettő lemorzsolódott, a 3. ugyanolyan. :F
    Elvileg én a Szigony utcához tartozom. Az lenne a kérdésem, hogy ezt el kell fogadnom, vagy oda megyek ahova akarok, csak úgy többet kell fizetni?
    milyen a Szigony utcai?
    Kinek és mikor kell adni a pénzt? Még soha nem adtam orvosnak pénzt. :C Majd most fogok :W
    Ja és mennyit?15.000 elég? Vagy csak a fogadott orvosnak kell fizetni? Nekem végülis mindegy ki veszi ki, mert senkit sem ismerek. Vagy adjak a fül-orr gégésznek, aki beutal, és akkor már olyan helyre küld, ahol ''jó lesz nekem''?

    Segítsetek!!! :O

  • sárgapimpó

    újonc

    Ja és altatás gondolom, plusz pénz, de mennyivel több?

    Olvastam, hogy valakinek visszatérő rémálma, hogy a saját vérébe fullad meg a műtét alatt. Ez nekem is. :O
    De a másik rémálmom meg az, hogy úgy elaltatnak, hogy fel se ébredek :O
    melyik a rosszabb? A fulladás ugye? De akkor mégis ébren vagyok. nagy kérdések ezek? :F

  • fofo16

    újonc

    Cijasztok!!!

    Az én story-m!!!
    Pénteken reggel bementem a kórházba kicsit partam és azt mondták délre bemegyek a műtőbe.Sikerült is nekik 2-kor bevinni... :F A műtét előtt kaptam bódítot amiből semmit nem éreztem. Letoltak a műtő elé ott vártam még fél órát ....Közbe nadon féltem h mivan???!!!:F
    Betoltak a műtőbe elaltattak nem volt semmi gáz a műtét alatt ébredés jól ment...
    Másnap mentetm volna haza megnézett a doki mondta h mehetek...Anyu bejött értem 9-kor de mondtam h maradjuk még egy picit mert szarul vok... :F Rá fél órára bevéreztem :O
    Megnézett a doki lidocain le a műtőbe ott még 3 szuri vért hánytam és köptem... bevérzett a nyelvtörzsem :Y Felmentünk aludtam felkeltem utána megint köpködni kell ill csurgatni..
    Rá 2 órára megnint bevérzett csak most komolyabban :Y Újra doki újra műtő és 6 szurit kaptam óriástűvel ugye... nem sikerült meg akadályozni a vérzést ezért le a nagyműtőbe ott még kb 15 percig megint vért hánytam...elaltattak és kimosták a gyomromat meg a tüdőmet...3 napig nem ettem és nem ittam csak infúzión éltem egész nap 3 és fél napi kórházi látogatás után kiengettek akkor már tudtam enni :))örült a fejem :D
    2 és fél napja vagyok itthon fájok szenvedek és viszked a mandulám helye kegyetlenül
    A Cataflam a legeslegjobb barátom.... :D
    Hát sok sikert mindenkinek aki mostanság ki akarja vetetni a mandiját

  • Vica_

    csendes tag

    Én is bevéreztem a hetedik napon. Éjfélkor arra ébredtem hogy folyik a vér a számból. 20 perc múlva a kórházban voltam. Kaptam két vérzés csillapítót majd bent tartottak megfigyelésre. A harmadik naptól szinte napi 2x bevérzett és a 10 nap újból megműtöttek. Most a 4 napja vagyok itthon, de ha minden jól megy a jővő héten mehetek dolgozni. Fájni alig fáj. Állítólag a seb is szép.

  • nRu3

    addikt

    ezekután merjen az ember menni mandula mutétre, pedig kis koromban az orr mandulámat kiszedték de a torok mandulát akkoriban a doki azt mondta jó lesz az nekem még. :F

    ''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

  • Anitacska6

    újonc

    Nekem pénteken vették ki a mandulámat. Reggel arra ébredtem,h. jön a nővér szurival,be is nyomta a derekamba (még mindig lila és fáj :F ) Aztán bevittek a műtőbe...
    Kaptam 3-3 szurit a manduláimba,ez is elég vészes volt... Aztán 10 perc alatt végeztünk is. Nem lehet köpni,nyelni csak csurgatni a vért... :((( Persze köhögni és tüsszenteni se szabad,na hát nekem köhögnöm kellett,elkezdtem fuldoklani (ez a műtét után 10 percel) elkezdett vérezni a bal mandulám helye,nagyon durva volt,azt hittem elájulnak a szobatársaim :(( . Utána kaptam injekciót,h. ne vérezzek ennyire,utána el is aludtam,mire felébredtem jobban voltam. Délután már lehetett enni jégkrémet (összehúzza az ereket). Minél több teát kell inni,ajánlom a körömvirág-orbáncfű teakveréket,nagyon rossz,de segít. Engem már szombaton hazaengedtek,pedig nem voltam túl jól. Beszélni se nagyon tudok. Elvileg napi 3 Cataflam V50-et lehet meginni teába,hát én 3 óránként lenyelem,mert a teába már undrító íze van. Nekem iszonyatos fájdalmaim vannak,így 3 nap után és nem tudom h. fogom kibírni :O :( Nem kívánom senkinek,nagyon durva. Alig lehet enni már nyilal a torkom,éjszaka 3szor felébredek és be kell vennem a gyógyszert. Minél többet iszol,annál jobb,mert ha kiszárad a seb,akkor az nagyon tud fájni.
    Aki rászánja magát a műtétre,annak javaslom,h. 2 hétig feküdjön és semmit se csináljon! Én beszélni is alig tudok :W Elegem van ebből az egészből. Minél idősebben veteti ki vki a manduláját,annál nehezebb. én 21 vagyok és elég magas a fájdalom küszöböm,de ez se elég :(

  • Vica_

    csendes tag

    Sziasztok!

    Anitácskának üzenem kitartás. A 7 nap lessz a legrosszabb. Ha elfogadsz egy tanácsot minél többet egyél darabos ételt./ nagyon jól megráva / Biztos hogy nagyon fog fájni, de hidd el utána jobb lessz. Én napi három liter folyadékot ittam és állandoan darabosat ettem, már a harmadik falatnál elfáradtam az evésbe de utána mindig jobb volt. Én hat óránként vettem be egy algopyrint, és az elég volt. Azt hogy valaki hány éves szerintem teljesen mindegy, inkább a szervezettől függ. Én 41 vagyok, de a mi szobánkban is volt egy 20 éves aki sokkal rosszabbul tűrte mint én. Viszont a másik szobában volt egy 49 éves aki még nálam sokkal de sokkal jobban bírta. Egy darab fájdalom csillapítot nem vett be. Kitartás szorítok hogy minden rendben legyen.

    [Szerkesztve]

  • Kriszti22

    csendes tag

    Sziasztok!

    Nekem egy hét múlva fogják kivenni. Mindenképpen az altatást választom, mert nem szeretném végig nézni, meg hallgatni ezt az egészet. (Amúgy a felnőtteket is altatják ha az illető azt kéri és nincs olyan betegsége ami ezt nem tesz lehetővé.) Legalább magáról a műtétről nem lesz emlékem. Nagyon félek tőle, ha nem altatnának be se vállalnám. :O
    Mondjuk nekem állandóan be van gyulladva, de semmi fájdalmat nem érzek már, és semmilyen antibiotikumtól nem múlik el. Én is sokáig halogattam. Már gyerekkoromba ki kellett volna venni, csak nagyon hisztiztem ellene, és sajnos rám lett hagyva. Pedig jobban jártam volna :F :

  • Vica_

    csendes tag

    Ne félj nincs minek. Jól teszed ha az altatást választod, én nagyon féltem mivel még nem voltam soha altatva, hát most lettem 2x is. Azt mondta az orvosom azért vérzet be a torkom mert egyfolytában attól pánikoltam hogy mi lesz ha bevérzik, és tessék a 6 nap be is vérzett. Már utólag én se félnék és pláne nem rettegnék attól hogy mi lesz ha....Egyébként kilehet bírni. Nekem semmi olyan rossz élményem nem volt. Kitartás majd szorítunk.

  • Kriszti22

    csendes tag

    válasz Vica_ #72 üzenetére

    Szia Vica!

    Kösz aranyos vagy! De ahogy itt olvasgatom a hozzá szólásokat, kevesen rendelkeznek ilyen pozitív élményekkel. Azt hiszem jobban jártam volna, ha csak műtét után találtam volna rá erre az oldalra, mert így csak jobban bevagyok ijedve.
    De azért jó hogy van ellenpélda is erre a sok borzalomra amiket a sorstársak itt elmeséltek :DD

  • Ndruu

    MODERÁTOR

    Üdv!

    Nekem 5 éves koromban vették ki... Szerencsére nem sokra emlékszem:) Ha jól tudom akkor altatásban történt a dolog (ez nem biztos) és csak egy képre emlékszem, amikor vmivel közelítenek a fejem felé a dokik... aztán meg a kórteremben ébredtem... nem sokáig voltam bent, pár napig talán, de fájdalomra abszolút nem emlékszem (szerencsére)...

    aztán 13-17 éves korom között évente 2-3szor rendszeresen belázasodtam és minden egyes alkalommal elég sokáig feküdnöm kellett... persze mindig elmentem a dokihoz, ő meg mindig mondta hogy gyulladás (igazából nem lehetett látni hogy mi a baj... akkor még...) és felírt jó kis gyógyszert, amitől elmúlt...
    16 évesen egyszer ugyanígy belázasodtam és fájt a torkom is, újra elmentem dokihoz (apámmal), mire a doki megvizsgált, majd közölte hogy mandula-gyulladásom van... apám röhögött, mondta az orvosnak, hogy az nem lehet, hisz' kivették a gyerek manduláját 5 éves korában... aztán megmutatta neki az orvos, hogy nézze meg, és tényleg ott volt a mandula (igaz nem a teljes) és fehér foltok voltak rajta (ez a tünete a gyulladásnak)... majd ugyanígy felírta a szokásos gyógyszert és 17 évesen volt az utolsó ilyen mandulás esetem... azóta 3 és fél éve mégcsak orvost sem láttam, nem volt rá szükség...

    Szóval van akinek visszanő, és az sokat szívhat még vele... általában azoknak nő vissza, akiknek kiskorában veszik ki, de vannak olyan emberek is, akiknek akárhányszor kivehetik, mégis visszanő... szar dolog

    Harrrr!!!!

  • dbius

    veterán

    válasz Kriszti22 #73 üzenetére

    Nyilván személyfüggő, hogy ki hogyan éli meg felnőtt fejjel a mandulaműtétet. Nekem tavaly januárban vették ki, 30 éves voltam.

    Azt kell mondanom, hogy az a hét a kórházban a műtét után nekem egy pihenés volt, abszolút semmilyen negatív élményem nincs...

    Amíg a kórházban voltam a műtétet követően (egy hét), híztam 3 kilót :D

    Helyi érzéstelenítéssel vették ki a garatmanduláimat, kb. 15 percig tartott. Kaptam egy nyugtatót, majd a műtőben telefújták a számat lidocainnal, majd injekciókat adtak a manduláimba és elkezdődött a műtét. Egyáltalán nem fájt, csak azt éreztem, hogy turkál a doki a számban. Inkább az volt kellemetlen (de fájni az sem fájt) amikor sütötte el a végén a vágások helyét, mert égett hús szagát/illatát? éreztem.

    Az érzéstelenítéssel végzett műtétnél az egyetlen fontos dolog, hogy az ember ne pánikoljon be attól, hogy őt műtik és vérzik a torka, valamint, hogy mindent úgy kell csinálni, ahogy a doki mondja műtét alatt!

    Aznap csak teát ihattam, ittam is vagy két kancsóval :)

    Én csak azt csináltam a műtét után, amit előtte a nővérek és a dokik is mondtak: hogy igyak minél többet, és amikortól lehet enni, egyek meg mindent.

    Így is tettem, ettem ittam egész nap, hét napon keresztül, amíg a kórházban voltam, ezért is híztam 3 kilót, amit nem akartak elhinni.

    Naponta háromszor kaptunk fájdalomcsillapítót gyógyszer formájában, azt mindig bevettem, de csak akkor, amikor úgy éreztem, hogy kezd fájni a manduláim helye.

    Számomra az volt még furcsa, hogy ugye egy műtétet/sérülést követően az ember úgy gondolja, hogy napról napra jobban van, kevésbé érzékeny a műtét helye, stb...

    Személy szerint viszont a mandulaműtétet követően úgy éreztem, hogy a műtétet követő napon voltam a legjobban, akkor volt a legkevésbé érzékeny a torkom, akkor tudtam a legkönnyebben nyelni. Ezt követően kb. 6 napig - tehát kb. addig a napig, amíg hazaengedtek a kórházból - viszont napról napra nehezebb volt lenyelni amit ettem. Majd miután hazaengedtek egy nap alatt mintha elvágták volna, minden kellemetlen érzés megszűnt.

    Ásítani nem tudtam még vagy 3 hétig, mert olyankor úgy éreztem, hogy el akar pattanni valami a torkomban, feszült gondolom a sebem.

    Szóval fel a fejjel, én személy szerint komolyan mondtam, hogy nekem ez a műtét egy pihenéssel teli hét volt a kórházban, amikor semmi más dolgom nem volt, csak hogy feküdjek, egyek és igyak ;) Kell ennél több? :D Kipihenve távoztam a kórházból, azt mondom, hogy bárcsak minden így menjen, és akkor semmi probléma nem lesz...

    Minden jót, mielőbbi gyógyulást a műtétet követően! :R

    dbius

  • Kriszti22

    csendes tag

    válasz dbius #75 üzenetére

    Köszönöm nektek Vicus és Dbius a bíztatást!
    Megpróbálok pozítívan hozzáállni és nem belegondolni hogy mi történik a számban miközben alszom. Mondjuk én még a vérvételtől is félek. :F
    Remélem műtét után a ti táborotokat fogom bővíteni! :U

  • Vica_

    csendes tag

    Szia Kriszti!
    Hát szerintem is jobb ha műtétig nem olvasol ilyeneket. Én vagy négy ilyen fórumot elolvastam és szerintem ettől pánikoltam annyira be. Komolyan mondom talán egyet vagy kettőt olvastam olyat hogy nem olyan vészes. Mindenki csak a frászt hajtotta rám. Én amikor bevéreztem akkor 8 napig voltam bent, elég sok mindent láttam. Kb napi 5 mandulát műtöttek napi szinten, de talán 1 fiatal lányt láttam aki annyira szenvedett. Bár azt sem értem miért, hiszen a cataflán igazán nagyon jól hat. Ha napi 2-3 litert iszol és darabosat eszel hidd el ki lehet bírni. Azt nem mondom hogy nem fáj, de kibirható. Mint egy jó erős mandula gyulladás. Egyébként minden páratlan nap a rosszabb, és a 7-től már minden nap jobb. Onnantól már fájdalomcsillapítót sem szedtem.Fel a fejjel, kítartás én szorítok, és ha van kérdésed csak írj.

  • Peeter

    csendes tag

    Sziasztok!

    Nekem konkrétan az lenne a kérdésem, hogy mennyit kell adni a dokinak. Mert azt leszögezhetjük, hogy ha nem csúsztatsz......
    Illetve gondolkozom magán kórházon is. Van valakinek ilyen irányú tapasztalata, ajánlata....?
    Köszi Előre is!

    Peeter

  • Kriszti22

    csendes tag

    Úgy volt hogy holnap kiveszik a mandulámat, de el kellett halasztani, mert szénanáthás vagyok, és így nem veszik ki csak októberben. Mondjuk érdekes hogy amikor megvizsgáltak, még májusban, nem kérdeztek rá erre. Így az egész nyarat feleslegesen paráztam végig. Lehet hogy ez egy égi jel, hogy még sem kellene kivenni. :U

  • Vica_

    csendes tag

    Sziasztok!

    Sajnálom hogy elmaradt a holnapi műtéted. Tudom nagyon rossz amikor az ember már felkészült testileg, lelkileg. De hidd el hogy az már nem gyógyul meg antibiotikum hatására jobb ha megszabadulsz tőle. Én is csak tologattam már vagy 7-8 éve ki kellett volna venni, addig szórakoztam míg rá ment a ball vesémre, és kezeimet már alig tudtam műtét előtt összecsukni. Nem ért az egész annyit, most utólag jöttem rá, remélem még nem visszafordiíthatatlan a dolog. Nekem a visszér műtétemet tologatják most éppen úgy néz ki hogy majd csak tavasszal lessz, belőle valami. Eddig a manduláim miatt nam vállalt az altató orvos, most meg nincs hely, vagyis amikor lenne decemberben azt meg én nem vállaltam karácsony előtt.

  • pacorro

    aktív tag

    válasz Peeter #78 üzenetére

    Semennyit nem kell neki adni, mert az a munkája, hogy meggyógyítson, azért kapja a fizetését. Mi is elrontjuk az orvosainkat ezzel a sorozatos lefizetéssel. :(

    (Egyébként a magánvéleményem - amit sok, a magyar egészségügyben dolgozó barátom, rokonom, ismerősöm tapasztalata is alátámaszt - , hogy a lelkiismeretes orvos hálapénz nélkül is jó munkát végez, a tahó meg hálapénzzel sem csinál semmit...)

    "Helytelen a képeimet a valósághűség szempontjából megítélni, mert nem bizonyos dolgokat vagy lényeket ábrázolnak, hanem vonalakból, síkokból és színekből alkotott önálló organizmusok." - Ernst Ludwig Kirchner

  • Kriszti22

    csendes tag

    válasz Vica_ #80 üzenetére

    Szia Vica!

    Én csak azon vagyok felháborodva hogy ezt miért nem kérdezték meg akkor amikor májusban előjegyeztek. Na de mindegy most október végéig várnom kell. :W
    Nekem a bal csípőmre ment rá :O
    A hétvégén volt szó a Magellánban a visszér műtétről (sőt mutattak is egy műtétet), nem tudom hogy láttad-e. Akkor elgondolkodtam azon, hogy a sokak által csak rutin műtétként emlegetett mandulaműtéttől félek ennyire, (''amit még a portás is megtud csinálni''), amikor ez sokkal komolyabb. És azt a műtétet helyi érzéstelenítésben csinálták.
    Elszomorító hogy sajnos nem a beteg a legfontosabb tényező az egészségügyben :F

  • Vica_

    csendes tag

    válasz Kriszti22 #82 üzenetére

    Szia Kriszti!

    Igen láttam, el is vagyok kenődve rendesen. De hát amint mondják a muszáj az nagy Úr!
    Mivel volt már kezdődő trombozisom ezért azt hiszem jobb ha ettől is megszabadulok, és nem tologatom évekig, mint a manduláimat, mert ennek is vannak szövödményei állítólag ha leszakad a rög, és tüdő embóliát is lehet kapni, ami akár végzetes is lehet. Hát most egy kicsit szuszanhatok a tavasz még messze van, remélem a télen nem fog fájni és akkor majd ezen is túl leszek. :) Egyébként én is ezt mondtam annak a 20 éves lánynak a szobában aki szinte látványosan szenvedett hogy szerintem nekünk nincs is semmi bajunk, ha kimész a folyosóra és megnézed azokat az embereket akik ott sétálnak akkor rá döbbensz hogy mi nem is vagyunk betegek. / rengeteg gége műtött beteg volt. / Na azok tényleg beteg emberek voltak, de hát beszélhettem én, változatlanul nem evett és nem ivott, és persze ha valaki mind ezt nem tartja be és a sebhely száraz akkor még jobban fáj. Na de nem ijesztlek el, mert tényleg nem egy borzalom ki lehet bírni.

  • Panni21

    csendes tag

    sziasztok! én 21 vagyok és hétfőn veszik ki a mandulám...nem altatnak és nagyon be vagyok parázva, főleg, hogy elolvastam a hozzászólásaitokat...eddig a műtéttől féltem a legjobban de látom ami utána jön az sokkal rosszabb...de legalább mostmár tudom hogy a legfontosabb amit magammal kell vinnem az a Cataflam ;) remélem hamar túl leszek rajta :F amúgy is a családom szerint hipohonder vok szal nem tom hogy élem majd meg az egészet...

  • Vica_

    csendes tag

    válasz Panni21 #84 üzenetére

    Szia Panni!

    Elhiszem hogy félsz, de teljesen felesleges. Bár ahhoz hogy nem altatásban végzik a műtétet nem tudok hozzá szólni, mert nekem altatásban volt, de az utána ki lehet bírni. Én példáúl algopyrinnél erősebbet nem is szedtem. Hidd el ha sokat iszol, és rendesen eszel hamarabb gyógyul. Persze fáj minden nyelésnél de utána jobb. A 7 nap után pedig már gyógyszer nélkül is el lehet viselni a fájdalmat. Ennél az egésznél a bevérzés a legveszélyesebb, ha az nem következik be, akkor semmi az egész. :B Hát akkor kívánok neked sok szerencsét. Remélem hallunk majd rólad friss híreket, hogy sikerült a műtéted. Szoritok neked, hogy minden a legnagyobb rendben menjen. :))



  • Panni21

    csendes tag

    válasz Vica_ #85 üzenetére

    Szia Vica!
    köszönöm a bíztatást, remélem igazad lesz! amúgy már beletörődtem hogy fájni fog , tudom mire számítsak, aztán max. pozitívan csalódhatok! :))
    amúgy is muterom szavaival élve, ha egy 3 éves kisgyerek kibírja akkor én is biztos kifogom... :DDD
    majd ha már hazaengedtek, megírom hogy sikerült!

  • Panni21

    csendes tag

    sziasztok!
    tegnap hazaengedtek, a hétfői műtét után... hát mit ne mondjak... azt hittem milyen jól felkészültem a dologra de nem...borzalmas volt! :(( maga a műtét is, meg ami utána jött az is! ma leszek 5. napos és minden nap rosszabb :O amúgy minden úgy zajlott, ahogy leírtátok. remélem a hétvége után jobb lesz valamivel, mert jelenleg eléggé szenvedek. azt hiszem fájdalomcsillapító nélkül kapargathatnám a falat magam körül :W
    egyébként nem bántam meg, hogy belevágtam, előbb-utóbb úgyis túl kellett volna lennem a dolgon és a jó a sok rosszban, hogy már utána vagyok...csak be ne vérezzen a torkom, mert a doki szerint az az utókezelés fájdalmasabb mint maga a műtét...

  • itt jegyezném meg, hogy mandulaműtét előtti garattágítást vállalok, szőke hosszúcombú, csöcsös lányoknak :U köszöm :DD

    [Szerkesztve]

  • erdey_a

    őstag

    válasz Janoska26 #88 üzenetére

    garattágítást? hisz még az óvszer sem simul ki rajta... ;]

    Vérboci

  • nRu3

    addikt

    válasz Anitacska6 #69 üzenetére

    mondjuk ienkor amikor alergia szezon van és ne töszentesn akinek kell , az nem egyszerü :DDD a torkát is kitudja köpni akaratlanul :D

    ''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

  • Vica_

    csendes tag

    válasz Panni21 #87 üzenetére

    Szia Panni!
    Örülök hogy túl vagy rajta, és annak mégjobban hogy jól vagy. Mondanám hogy vigyázz nehogy bevérezzen, de én magam sem tudom hogy az enyém mitől vérzett be. Én a 6 nap kerültem vissza és bent voltam a 14-ik napig úgy hogy a 10 nap újból megműtöttek. Nem kívánom senkinek, roszabb volt mint az első. De hát a múszáj az nagy úr. Azt mondta az orvos tovább nem lehet várni, már az 5 alkalom volt amikor vérzett. De hát ezt is kibirtam. :)) De Te biztos nem fogsz igy járni, erre kell gondolni. Én mindig attól rettegtem hogy mi leszz ha ..........és tessék bekövetkezett. Szerintem a 7 nap után már nem fog fájni, annyira :C . Én legalábis igy voltam vele. Meg hát akiket magam körül láttam mind ezt mondták hogy 1 hét után már egészen elviselhető. Kitartás túl vagy rajta és ez most a legfontosabb, a többit majd az idő meggyógyítja. Szorítok neked hogy minden a legnagyobb rendben menjen.

  • Panni21

    csendes tag

    válasz Vica_ #92 üzenetére

    szia Vica!
    Úristen! ez nagyon durva amit leírtál! nem semmi lehetett... azt mondta a doki is, hogy az utóvérzés ellátása sokkal jobban fáj, mint maga a műtét.én is ezen parázok mindig, de eddig szerencsére nem v semmi gáz... amúgy ma egy hete h megműtöttek és ma nem arra keltem fél 6kor h szétmegyek annyira fáj... :C szal kezdek jobban lenni :)) amúgy nem emelted meg Magad vagy nem ittál forrót vagy vmi hasonló??? azért ez durva h csak úgy...holnap megyek táborba, és attól fosok h ott nehogy legyen vmi bajom de majd megpróbálok vigyázni, bár elég necc. na mindegy, csak a kórházba ne kelljen visszamennem :Y

  • Vica_

    csendes tag

    válasz Panni21 #93 üzenetére

    Szia Panni!

    Örülök hogy hallotam felőled, és hogy a körülményekhez képest jól vagy. :F Mert hát ezt azért jónak lehet nevezni. Kérdezted hogy nem e emeltem meg magam, én mind az 5-ször éjjel véreztem be, mindig arra ébredtem hogy megakarok fulladni. De hát én komolyan a 2-ik műtétemet már annyira vártam hogy azt nem is tudom elmondani, nekem tök elegem volt ezekből a bevérzésekből, na meg hát ennek a kezeléséből pláne. :Y Fél éjszakákat a kezelőben töltöttem mire elállították. Arról meg aztán ne is beszéljünk hogy 12 napig voltam bent, gondolhatod hogy a 3 gyerek/ fiúk / + apjuk milyen műsort csináltak a lakásba. Azt hittem be fonom a hajam mikor hazajöttem. Egyébként nekem azt mondta az orvos hogy a 10-ik napig lehet bevérezni, de a 14-ik napig kell vigyázni. Szerintem ha eddig nem volt semmi akkor ez után már nem is lessz. Amikor már a fájdalom kezd szünni akkor már a bevérzés esélye is csökken. Nekem legalábis igy mondták. Te meg hát minden képpen már kifelé mész. Hát örülök hogy jobban vagy, a táborban meg nagyon vigyázz magadra. Majd ha ráérsz írjál hogy sikerült. :R

  • _az

    senior tag

    fuh de jó ezt a topicot olvsgatni, most, h mandulagyulladásom lett! :D
    hálsten nekem 1 évben 1szer gyullad be, más gond nincs... most is csak azért, mert a náthám 2 nap alatt bedurvult.

    amúgy ha jól olvasom, akkor ilyen ritka begyulladásnál ez nem szükséges dolog, ugye?
    mindíg szeretnek velem viccelődni, h jáj vetessük már ki... :F

    az

  • Panni21

    csendes tag

    válasz Vica_ #94 üzenetére

    Szia Vica!
    hát most jutottam el odáig h írjak! szerencsére már minden rendben van, a tábor is nagyon jó volt:) igaz én voltam szerintem az egyedüli józan ember az egy hét alatt, de nem baj megérte mert már jól vagyok! már úgy egy hete nem fáj szinte egyátalán kb az egyetlen ahol érzem még a műtét nyomait az az, h amikor ásítok az fáj, de idővel ez is biztos elmúlik! hát így utólag Hozzád képest elég olcsón megúsztam a dolgot, pedig én még ezt is borzasztónak éltem meg... na mindegy! amúgy úgy kb a 10. nap körül hagytam abba a gyógyszer szedését akkor még fájt, de úgy vtam vele, hogy inkább tűröm, még itt úgy rászokok a sok fájdalomcsillapítóra h nem tom majd abbahagyni ;] de összességében egyátalán nem bántam meg az egészet végülis úgy nézek vissza rá mint egy szükséges rosszra! de egy biztos! MÉG EGYSZER SEMMI PÉNZÉRT NEM MENNÉK BELE!!! :Y
    köszi a bíztatást egyébként, jól esett :)) aki még elötte van a dolognak annak annyit tok mondani, h ha muszáj akkor muszáj, nem haltok bele, de nem a legkellemesebb élmény!!!! :Y
    na sziasztok

  • mandulácska

    újonc

    Ime itt az en mutetem tortenete:

    Nekem Hollandiaban vettek ki a mandulamat (itt lakom mar jo ideje) szept. 25-en. Teljes altatasban tortent, a mutetbol nem ereztem tehat semmit, masnap reggel haza engedtek. Itt a mandulamutet felnottnek 1 ejszaka korhazat jelent, a gyerekek meg aznap delutan hazamennek.
    Del korul mutottek, miutan felebredtem, kaptam diclofenac kupot (du. 3 ora) majd meg 2x 1000 mg paracetamolt kup formajaban :(( Mutet utan ejfelig kb. 2 orankent alvadt vert hanytam es nagyon fajt a torkom.
    A masodik naptol kezdve naponta 4x 1000 mg paracetamol kupot hasznalhattam 2 napon at, ( a mai az 5. napom), majd ezt csokkentenem kellett napi 2x 500 mg-ra amig szukseges.
    A paracetamol semmit nem ert. Szerencsere meg van az otthoni Cataflam tartalekombol, azzal valahogy elvagyok. Az elso 3 nap csak puding ment le a torkomon, most mar meg tudok enni szilardabbat is :C .A fajdalom mostanra valamelyest enyhult, asitasrol meg csak almodni sem merek, a lehelletem es a szam ize attol a feher valamitol a torkomon szornyuseges, az izeket pedig alig erzem...Ejszaka meg felebredek gyogyszert bevenni.
    De remelem mosmar kifele haladok ebbol az egeszbol, es nem hiszem, hogy meg egyszer belevagnek.

  • kotk

    újonc

    Most vették ki a torokmandulámat 15 napja és még mindig nem esett le az a fránya seb. Nyelni még mindig nehezen tudok, de már nem fáj annyira. A műtét altatásban történt. Utána majd meghaltam a fájdalomtól és még másfél hétig. Nem tudtam aludni enni inni. A Cataflam a legjobb pajtásom. 12 nap alatt 50db cataflamot szedtem be és 10 algoflexet ja meg 3 algopirint. Hát mit nem mondjak nehéz, de túl lehet élni

  • marquie

    csendes tag

    48 órája szabadultam meg a manduláimtól a János kórházban :C
    Nagyon be voltam tojva, de teljesen simán ment, kaptam egy lórúgás injekciót a seggecskémbe, amitől totál mámoros állapotba kerültem, össze-vissza beszéltem, a feleségem úgy húzott vissza a kórtermi padra, mert lecsúsztam róla :Y
    A műtétől már csak annyi maradt meg, hogy lidocainozzák az orcámat, és nyomják az injekciókat, minden más kiesett, abszolút nem fájt semmi.
    A műtét utána 10 perccel kitisztult a kép, hozták a teát a fájdalomcsillapítóval, na az már nyomot hagyott bennem! :))
    Baromi fájdalmas érzés csúszott végig a fogaimon át az agyamig. Aki ezt túléli utána már minden jó darabig renden lesz. Baromi sokat kell inni, hogy hozzászokjon a seb és ne vérezzen be, nyálat lenyelni(10mp alatt 3 köpetnyi nyál termelődik). Szar persze, fáj, de kibírható! Másnap hazaengedtek reggel, fájdalom nagyon minimális volt egész nap.
    Viszont ma reggel már hajnalban baromira fájt, elviselhetetlenül már szinte, ezért nyomni kell a pirulákat, elég parázva olvasom a hozzászólásokat hogy csak most jön a neheze :W

  • marquie

    csendes tag

    :DD End of The Suffering!
    VÉGE A SZENVEDÉSNEK! 9 napja volt a műtét, ma van az első nap hogy újra a régi vagyok! Szépen begyógyult a seb, igaz én nem kíméltem magam, már a műtét másnapján túrógombócokkal erősítettem a nyelőcsövemet, igaz prézli nélkül nyomtam :C
    Utána töltött paprika, csirke, sőt még chipset is nyomtam, igaz azt nem kellett volna, az dangerous. Tegnap a 8. napon már toltam rántott sajtot :Y
    Na szóval aki műtét előtt áll, annak annyi hogy legyen otthon jó pár levél Catalflám(Isten áldja a feltalálóját) hiszen telejsen leredukálja 6 órán át a fájdalamat. Nagyon jóóóóó! És tényleg az 5-7. napok a legrosszabbak, fülfájás, bedurran a torok...de vége!!!!! Hurrrráááá!!!! :DD

Új hozzászólás Aktív témák