Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • erdoke

    titán

    válasz lajafix #2495 üzenetére

    Igazad van, rosszul fogalmaztam. Nem a nyugdíj összegével kapcsolatban van szó jogosultságról, hanem a szolgálati évekkel kapcsolatban. Tehát ezentúl a 10 % járulék fizetése fog ott jogosulttá tenni nyugdíjra (járadékra), mégpedig ott, ahová fizeted.

    "mondj néhány olyan országot, ahol adót fizetsz és nem kapsz utána semmilyen jogosultságot?"
    A bruttó fizetésedből vont nyugdíjjárulék fizetésével jogosultságot kapsz arra, hogy a majdani aktívak befizetéseiből nyugdíjat folyósítanak számodra. Már az összeg kalkulációjának módjára sincs garancia, nemhogy arra, hogy a munkáltatód által befizetett adó után neked mi jár. Lásd előző.

    Ami az elkerülők vs. tisztességesek megadóztatását illeti, eddig biztosan megállta a helyét az elképzelésed, nem véletlenül kellett nekem (egyedüli kereső egy 5 fős családban, 3 kisgyerek) a fizetésem több, mint felét befizetni a közösbe, és erre még a munkáltatómnak 33-34 %-ot rádobni. Nyilván azért, mert túl sokan csak a markukat tartották, mások pedig nem fizették be a rájuk eső terheket.
    Az már messze visz, hogy a telkó mennyire tisztességesen működik. A bejelentett munkavállalók szempontjából az, a kartellezés miatt viszont nagyon nem. Majd ha versenyeznek is egymással, és nem pár év alatt térül meg a high tech iparágban (gyakorlatilag kockázat nélkül) eszközölt befektetésük, akkor megsajnálom őket.

    MNYP ügyben már többször leírtam, hogy nekem, jóval az átlag fölött befizető, tisztességes állampolgárnak messze nem volt jó befektetés. Magas költség, alacsony hozam, magas kamatú hitellel a másik oldalon, aminek szintén én fizetem a részleteit az adómból. Nem azt mondom, hogy ideális helyzetben jelen módon kellett volna rendezni a helyzetet, de az is egyértelmű, hogy nem normál üzletmenet van az államkasszában...

    A legjobb aláírás a héten

Új hozzászólás Aktív témák