Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HellGreg

    őstag

    Azért nyitom ezt a topikot, mostanában elég gyakran ég a gyomrom. :)
    Felmentem egy csomó weboldalra megnézni, milyen ételek ph-értéke savas és melyeké lúgos. Az eredmény döbbenettel töltött el, mivel ég és föld a különbség az egyes oldalak által meghatározott értékek között.
    Ami az egyiken erősen savas és tiltott, az a másikon a lúgosak közé van sorolva (pl. kávé).
    Sőt, találtam olyan oldalt is, ahol az összes gyümölcs savasként, máshol pedig lúgosként van feltüntetve.
    Mivel nehezen merem elhinni, hogy 2015-ben ez még nem tisztázott, arra jutottam, hogy a legtöbb oldal valószínűleg baromságokat írkál, vagy hasraütésszerű értékeket ad meg.
    Ezért inkább nyitok egy topikot, mert az itteni közönség nagy része sokat ül számítógép előtt, ergo magasabb lehet a savtúltengéses emberek száma, és örülnék, ha megosztanátok MEGBÍZHATÓ forrásokat, weboldalakat, esetleg tapasztalatokat ebben a témában.

    Remélem legalábbis, így lesz :)

  • Szevam

    aktív tag

    LOGOUT blog

    válasz HellGreg #1 üzenetére

    Most így pár évre rá...

    Szerintem a legjobb megoldás a lúgosításra, ha felkelés után egy pohár szénsav mentes ásványvizet iszol meg.

    A gyomor pH értéke kb 1 mivel konkrétan sósav van benne :). Minden amit eszünk, ehhez képest lúgosabb. Ezért szokták ajánlani a facsart citromlevet (pH-ja kb. 4) lúgosításra mert lúgosabb a gyomrodnál...hát persze, mivel annál savasabb nem sok minden van... lényeg, hogy el szokták felejteni, hogy a víz pH-ja kb. 7, ami gyomor savasságán gyorsan segít. Az ásványvízben lévő kationok reagálnak a gyomorsavval, így enyhítik a savas érzést.

    Remélem tudtam segíteni. :)

    Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

Új hozzászólás Aktív témák