Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    (#19541) LLam
    3 kártya ment azóta, az egyik valamikor ma délután elkezdett invalid share-t dobálni.

    (#19507) ff-thomas
    Most én is besz¤ptam. :((
    Kiderült, hogy összesen 3db VGA-t tud kezelni ez a 6db (16+4+1+1+1+1) PCI-E slot-al megszórt ASUS H170 Pro Gaming alaplap. Mindegy neki, hogy melyikbe dugom a negyediket (a CPU-s 16x-be is megy egy, vagy mind csak a H170 switch-re), még az UEFI Setup-ig sem jutok, szétesik a kép a monitoron, de próbáltam már ott állítani mindent 3 kártyával, aztán visszadugni egy negyediket. (Meg persze próbáltam cserélgetni a kártyákat, riser-eket egymás közt, stb. Egyértelműen az nem tetszik neki, ha sok a kártya.)
    Így utólag könnyű okosnak lenni, de úgy látom nem én vagyok az első: [link] [link]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Reggie0 #19566 üzenetére

    Ez szerintem nagyon szubjektív, ízlés kérdése is (és szerintem nem gond, ha valaki inkább csak hobbiból bányászik, mintsem üzletszerűen, akkor pedig szabad bókolni az ízlésnek is). Nekem jobban tetszik, ha minél több VGA van egy rendszerben, pedig én is szoptam most ezzel (ma sikerült cseréltetni Z97-es lapra, ami úgy tűnik visz majd legalább 5-öt, de még nem teszteltem rendesen, mert nagyon megtépázódott a Win10 a chipset változástól, sokszor újra nekifutott az átállásnak, ami recovery-be csapott át, aztán azóta "fura") :(().

    A példáddal egy másik szemszögből hasonló árú és megbízható lehet 1x6, mint 3x2, mert hasonló költség lehet lehet egy "meleg tartalékot" pihentetni az 1x6-os rendszer elemeiből (persze mínusz a kártyák), mint megvenni három kisebb rendszert (és bontatlan gyári csomagolásban őrizhető a meleg tartalék, míg nincs gond). A táp probléma pedig szintén kiegyenlíthető (netán megfordítható), ha találsz >~1800W szerver tápokat (akár egy minőségi ~750W-os ATX ára körül) vagy esetleg több kis tápot kötsz egy rendszerbe.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Reggie0 #19575 üzenetére

    De tudom, reggel óta furdalt, hogy tegnap álmosan ezt írtam, reméltem hogy mire visszajövök ide, addigra kijavítasz (és ez most nem szarkazmus). :D

    Nem vettem még őket tucatjával, de jelentősen olcsóbb szokott lenni a ~2000W-os használt szervertáp, mint az ~1500W-os használt ATX táp, vagy akár három darab ~700W-os használt ATX.
    A 0 perces garanciás táp is ugyan úgy szétvághat bármit bármikor, mint ami futott már 2 évet, és jobb esetben esetleg le tudod magadnak tesztelni nagyjából a tápot, mielőtt kártyákra kötöd.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz tetris #19583 üzenetére

    Ha lenne három rekeszes verzió, azt erre találták volna ki. :D
    Én ezt a két tákolási verziót próbáltam ki legutóbb: 1 és 2. A második egyelőre jobban tetszik, de még így is függőlegesbe kell majd tenni az alaplapot (mint 2014-ben is volt), ha valamiért rendszeresen el kell majd érni az iGPU HDMI-jét vagy az USB-t (legutóbb kellett, mikor BIOS-t cseréltem a kártyákon). [Azért leírom, hogy ez nem laktér, hanem raktár szerűség.]

    Most durván 5x 31 Mh/s-ben megy az ether algó ~1100W-ból (a 220V oldalon "mérve" [bár az inkább játékszer, mint műszer], tehát kicsit 200W alatt vannak a kártyák), a DCR mergemin-t kilőttem, míg ez a táp viszi mindet (még kitalálom majd, hogy 1500W ATX lesz, vagy előkerül a sarokból a 2000W-os 12V).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Mesterlovesz #19591 üzenetére

    A három kártya áramfelvételéből is úgy saccoltam, hogy mikor közel 100%-ra terhelem (mint pl. az ETH+DCR teszi) tuningolva (beleértve a szűkebb RAM időzítést BIOS mod-al), olyankor kb. teljesen bekajálja az elvi maximum 225W-ját (150W TDP x1.5 a +50% powerlimit-el) az RX 480.

    5*225=1125W, de már saját káromon tanultam meg, hogy a jobb minőségű ATX tápokat sem érdemes 24/7 a névérték közelébe tuszkolni, ahol amúgy is romlani kezd a hatékonyság. Van kéznél 2kW 12V táp, amit ráköthetnék, csak lusta vagyok azért a minimális borravalóért nekiállni, amit a DCR hoz. De ha lesz mondjuk egy hatodik kártya, vagy át kell térni más algóra, akkor muszáj lesz vagy két táppal menni, vagy 1500W-os ATX-re cserélni már 5 kártyához is, ha teljesen ki akarom őket hajtani.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz echo001 #19593 üzenetére

    Saját megfigyelésem szerint a hőmérsékletre érzékeny ilyenkor, és ez csak praktikusan jár együtt, hogy dual módban nehezebb hűvösen tartani. Van egy kártyám, ami ha nincs kiakasztva magas fordulatra, hogy ne nyaldosson fel 75 ˙C fölé (kezdettől ezt állítottam be célértékre) a tompított szabályzással, akkor néhány órán belül invalid share-t kezd dobálni, de ha fix 5200-on pörgetem (amivel mindig 70 ˙C alatt van), akkor megy egész nap. Ez ugyan így ment dual módban is, mikor 3 kártyám üzemelt (nem volt komplett crash, csak egy kártya előbb-utóbb sok invalid-ot dobált).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz LLam #19599 üzenetére

    Azzal nincs gond. Pontosabban van, de szerintem nem ez.

    Egy AMD kártyára kötök monitort (most szó szerint monitor, mert nemrég még babrálgattam a gépet, de van direkt erre egy halott HDTV alaplapom 4 HDMI csatival), az Intel iGPU-t pedig letiltom a Windows eszközkezelőben (megint csak azért nem a BIOS Setup-ban, mert nemrég babráltam a VGA BIOS-t is, így jól jöhet tartaléknak az iGPU, ha az AMD kártya esetleg nem ad képet flash-eslés után). Ilyenkor (mikor a Windows-ban egy AMD kártyára kötött megjelenítő az elsődleges kijelző) már életre kell a CCC/CNext panel. (De gondolj csak arra, hogy rendeltetésszerű használatnál, CrossFire üzemmódban sem lehetne ésszerű követelmény az AMD-től, hogy minden VGA-ra köss valami monitor csak azért, hogy működjön a control panel...)

    Ugyanakkor mai napig nem tudom a WattMan-el szabályozni a GPU frekit és feszt. Változó, van amikor kiszürkül, van amikor lehet tologatni, de "alkalmaz"-ra kattintva visszaáll alapra (mármint aktuális BIOS default-ra). Mindig lezárol a GPU rész, ha elindítok egy miner programot (próbáltam már letiltani a hardware monitorozást a Claymore-ban és ahelyett más hasonló programot indítani, de mindig ez van, szerintem vagy attól zárol hogy bármi OpenCL program dolgozik, vagy attól hogy a legmagasabb teljesítményszintre áll be a kártya a terheléstől). Erre még nem jöttem rá, hogy másoknál miért működött, de próbáltam már több driver verziót és egy szál, monitorral üzemelő kártyával is és mindig ez van (ugyan így, próbáltam a stock és a bitcointalk-os mod-olt BOS-al is).

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Ciccuka #19629 üzenetére

    Az első szubjektív véleményem, hogy talán mérgelődéskeltésre. Legalább is akkor, ha 2-nél több kártyát szeretnél laponként (de 2 kártya esetén valószínűleg lehúzás, mert annyit vélhetően olcsóbb lap is gond nélkül elvisz), és amíg beszerezhetőek korábbi generációs lapok+CPU-k viszonylag olcsón 6(-7) szimultán is működő slot-al (pl. B/H/Z/87/97, stb), akár olyanok amikbe 3(-4) kártya befér riser nélkül is (bár a szélsőséges számok, a 7 slot és/vagy 4 közvetlenül beletolt kártya példák drága lapok, nem valószínű, hogy bárkinek bárhova megérik akkor sem, ha maximalizálni próbálja a kártyák számát és/vagy "kompaktságot").

    Ezen "csak" 5 slot van, de a H170 után (illetve amit annak kapcsán olvasgattam a többi 100-series lapról) szkeptikusan próbálnám ki, hogy tényleg megy-e benne stabilan egyszerre 5 VGA, mert abban nekem csak 3 működött, a B150 pedig elvileg szűkösebb keretek közt mozog, mint a H170.
    Bár nem igazán értem még, hogy miként működik ezen a platformon a PCI-E sáv és főleg a hozzá kapcsolódó HSIO-lane kiosztás:
    http://www.tomshardware.com/news/intel-100-series-hsio-chipset,30210.html
    Jobb magyarázat híján azt gyanítom, hogy utóbbi (HSIO kiosztások) miatt lehetett nekem bajom a H170 lappal (és másoknak is a 100-series chipsetekkel 3-4 kártya felett), de nem tudom, hogy a cikkben szereplő példákhoz képest mennyire fix, vagy dinamikus egyes HSIO-k kiosztása (lehet, hogy már a NYÁK tervezéskor is szét kell nagyjából válogatni csoportokra, lehet hogy a BIOS osztja ki huzalozástól függetlenül, de mégsem teljesen szabadon, illetve talán csak jelenlegi formájában nem olyan "okosan" dönt erről a BIOS, mint elvileg tehetné, mert elnagyolták a programozók, pl. mert még nem értették ők sem igazán a lehetséges problémákat amik szélsőséges esetben előjönnek)

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    A zcash-re kéne valami jó terv. Eddig valamiért azt hittem IPO lesz ([link]), de nem. Sőt, úgy néz ki lehet GPU-val bányászni, csak első hetekben(/hónapokban?) nem nekünk. :DDD

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Mesterlovesz #19640 üzenetére

    Nem így értettem, tudom hogy most tesztverzió fut. Arra gondoltam, hogy a mai látkép szerint a bányászata állítólag hatékonyabb GPU-n, mint CPU-n, viszont csak azoknak a nagy GPU farmereknek lesz GPU-s bányász szoftverük induláskor, akik felbéreltek erre programozót. Ingyen, vagy a Claymore-éhoz hasonló, viszonylag kis használatarányos díj mellett nem lesz publikus verzió (legalább is kezdetben, ha később jön is valami, illetve nyilván még bejelenthet valaki valamit indulásig).

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz AnonyX #19655 üzenetére

    Azt látni is a képen, hogy két alaplap van alul, én inkább a PSU-kat kerestem, hogy kijött-e kettővel (csak egy ATX-est látok, ami biztos nem elég).

    -----------
    Nekem nincs most szerencsém a sok kártya/lap-al. :(
    Mikor 5 kártyám volt, próbaképp betettem melléjük a Gigabyte X97 Gamin 3 lapba egy PCI-E 4x 2.0 hálókártyát is (ugyan úgy 1x riser-el, ami oda volt készítve 6. kártyának, nem közvetlenül a 4x-be, mert azt tudtam, hogy problémás lehet, a leírás szerint letiltja az 1x slot-okat ha 4x-re van állítva a 4x slot), hogy tényleg működik-e benne egyszerre 6 kártya, de mivel nem volt kéznél fölösleges optikai kábel, a falból pedig nem akartam kiráncigálni, így nem járattam meg a hálókártyát, csak annyit próbáltam ki, hogy hiba nélkül betöltődött a hálókártya driver-e és pár percig hiba nélkül bányászott 5 kártya. Így hazahoztam egy 6. kártyát, hogy legyen teljes a csomag, de amint elkezdett bányászni, azonnal lefagyott az egész (két-három próba után használni kellett a CMOS Reset PIN-eket és javította a filerendszert a chkdsk, ekkor feladtam).
    Megnéztem újra a manual-t és rajta van egy rajzon, hogy a 3db 1x és 1db 4x slot-ok egy extra switch-en lógnak, ami ezek szerint maximum 3 eszközt kezel (bár ez nincs egyértelműen leírva). Csak tudnám, hogy akkor miért lehet a BIOS-ban is fixen 1x-re állítani a 4x slot-ot (ez nekem azt sugallta, hogy azért, hogy ). :U

    Lassan én is a 2-3 kártya/lap híve leszek.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz ff-thomas #19663 üzenetére

    Win10 Pro x64 (auto update).

    ASUS H170 G.: max 3 kártya (akár slotokban 2, akár mind riser-en, mindegy)
    Giga Z97 G3: max 5 kártya (úgy tűnt, hogy egy switch-eltet kell kihagyni)
    Asrock H97 Ann: max 5 kártya, még nem tudom melyiket kéne kihagyni

    Lehet, hogy OS/driver gond, mert nem próbáltam végig minden lehetséges variációt, de mikor találomra kihúztam egy-egy kártyát, illetve ha egyesével indítom külön-külön a bányász programot egy-egy kártyára, akkor bármelyik 5 kártya stabilan elbányászik együtt, míg a 6.-al katt és reboot. (Ez most a H97, a többi lapnál elég jól körvonalazódott, hogy mit nem szeret.)

    A lap és a riser-ek 1200W-os ATX tápon, a kártyák PCI-E csatijai egy 2000W-os szervertápon vannak. Még esetleg arra gyanakszom, hogy talán a SATA/molex csatik felé nem akar ennyi áramot leadni egyszerre a táp (mert hallok egy kattanást fagyáskor, mint mikor leáll a táp kikapcsoláskor).

    Szer.: Hmm... és tényleg. De hülye vagyok, ez egy 6 ágú táp: [link] :W
    (És ezt nem találtam meg, de gondolom akkor egy, max 2 ág megy az összes ilyen kis SATA/molex csatira, a nagyok pedig a CPU-ra és a VGA-kra...)

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Vagyis konfigurálható, csak hozzám már nem jutott el az "OC Key" (használtan vettem és most már rémlik is, hogy akkoriban átfutottam a doksiját, csak nem ugrott be, mert nem volt az orrom előtt a kapcsoló...). Nem tudja valaki, hogy melyik két PIN-t zárja rövidre a gyári OC jumper a háromból? :U

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz tetris #19657 üzenetére

    Használtad már úgy, hogy ott ültél a gép közelében, vagy csak távolról?
    Nekem akárhányszor kattintok a GUI-n (szinte bármire, akkor is ha csak lapozgatok a VGA-k listájában, vagy ismét alkalmaz-t nyomok a változatlan beállításokra, stb), vadul váltogatja a ventilátorfordulatot, mint ha direkt "szét akarná verni" (min-max fel-le, talán full ki/be, csak előbb vált, mint hogy elveszik a lendület és tényleg megáll) és durván 10 kattintás után elszáll a Windows valami változatos hibaüzenettel.
    Ezt most 5 kártyával próbáltam (kihúztam a problémás 6.-at, mielőtt elmentem itthonról reggel és most próbáltam ki a Trixx-et 5-el).

    Töröltem a CCC Next-et, mielőtt ezt feltettem, hogy ne vesszek össze (a CCC Slim-et pedig sohasem tettem fel erre a Windows-ra).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz P3Dr0 #19670 üzenetére

    Személyes nincs, de úgy hallom még nincs telítve az arbitrage bot hálózat. Bár nyilván ez sem veszélytelen, lásd Bitfinex, hisz ehhez alapesetben nem használsz hitelkeretet, 100% tőkét kell ott tartanod a váltókon, amivel dobálózni szeretnél.
    Illetve valamikor fél éve láttam, ahogy valaki kiszámolta, a MACD crossover trade is profittal zárt pár éves távlatban, azt pedig azt hiszem azt nem nehéz programozni.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Xpredi01 #19673 üzenetére

    Ha sikerül az egy év, az egész korrekt, de én nem lennék túl optimista arra nézve, hogy tartósan ilyen, főleg nem ettől is magasabb lesz az XMR árfolyam (pislants rá a hosszabb távú történelmére, ha még nem: link és esetleg hasonlítsd össze a rokonlelkű DRK-val, avagy új nevén DASH-el: [link]), vagy ha mégis, akkor nem nő meg jelentősen a bányászok és ezzel arányosan csökken az egységnyi bányászerőforrásra jutó coin-ok száma (ha nem is pár napon, de egy-két hónapon belül). De ez csak akkor gond, ha ragaszkodsz az XMR-hoz (és esetleg az is, ha a kártyához, de azt most nem tudom fejből).

    Ez pedig nagyon szubjektív, de szerintem még a sok szabadidőben sokat unatkozó, de inkább szegény, mint gazdag embernek is csak egy bizonyos mértékű profittól éri meg foglalkozni vele, mert azért parkol benne valamennyi pénz, az összeszerelésen túl ha nem is napi, de mondjuk heti szinten követned kell a dolgokat (átnézni, hogy mikor mi profitál, ha kell akkor mire lehet váltani, ha elromlik valami akkor meg kell keresni a hibás részt és cseréltetni/javítani, stb, amihez nem árt napi szinten rápislogni, hogy működik-e még, vagy elhagyta a szentfüst, stb...). Egy szerintem egy szál kis teljesítményű VGA nem fedezni, de te tudod (hobbiból is szabad piciben is bányászni, illetve nyilván érdemes lehet kipróbálni kicsiben, ha esetleg nagyobbal is kacérkodsz, de akkor ne elemezd túl a profitot, mert szerintem mindegy, hogy pl. napi +20, vagy -10 forint).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Reggie0 #19665 üzenetére

    Igaz. A tápmizéria kisakkozása után most visszatettem próbaképp ezt a Z97-es lapot és ezzel is megy 6 kártya. :K

    Az OC jumper amúgy semmit nem csinált, és a Be Quiet support sem írt még vissza a kérésemre, hogy küldjenek rajzot az ágkiosztásról, de találomra dugdosgattam ide-oda a moduláris csatikon a molex/SATA kábeleket és most nem kapcsol le.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Omega7plusz #19680 üzenetére

    Megnövelted a PowerLimit-et és játszottál már a ventiszabályzással?

    Lehet, hogy van egy úgymond "turbó" módja, és ekkor épp engedélyezte ezt neked, de általában tiltja, mert próbál a TDP-n és különböző hőfokokon / venti-fordulatokon belül maradni (és lehet, hogy van egy rövid és egy hosszabb távú értéke, amolyan abszolút maximim és egy hosszabb átlagra számolt cél) és lehet hogy gyakorlatilag "hibázott" is, mikor egyszer épp felpörgött. De ugyan ez a logika figyelheti a hőmérsékletet is...

    A másik vak tipp, hogy talán a ventilátorszabályzás és hőmérséklet cél/limit (a te szempontodból) szerencsétlen összjátéka.
    Kétféleképp tudja célozni/tartani a megadott hőmérséklet cél/limitet:
    - fel/le-pörgeti a ventit
    - visszavesz az órajelből
    Ha esetleg más értékeket vesz figyelembe a kétféle szabályzás (a 370 BIOS-át még nem nézegettem, de a 480-aséban van egy kazal hőmérséklet és fogyasztás cél/limit), vagy akár csak nagyon lomhán szabályoz a ventilátor (komótosan vár, mielőtt reagál) és/vagy agresszíven szabályoz az órajelen, akkor lehet hogy gyakorlatilag mindig az órajelből vesz vissza, majd mire felpörögne végre a hűtő, addigra az úgy gondolja, hogy már nem is kell neki, mert közben visszahűlt a GPU(/VRM) attól, hogy rég visszaesett az órajel. Lehet, hogy szándékosan van így hangolva (főleg ha egyéni gyártói verziót és mindenek felett csendes kártyát akartak).

    Szóval esetleg próbaképp húzd fel fix 100%-ra a hűtést és +50%-ra a PowerLimit-et, majd tedd vissza automatára a hűtést, és akkor körbejárod, hogy melyik lehet a korlátozó (ha valamelyik).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz rolko #19696 üzenetére

    Az rablás. :Y
    Augusztusban bruttó 92 és 96 közt, átlag ~94-ért vettem a 8Gb-os ref.-eket, de ma már bruttó 87-ért is lehet csipkedni őket. A hűtésük kielégítő (bár hangos, de nekem nem laktérben vannak) és viszonylag egyszerű babrálni a BIOS-ukat.
    A custom-nak vélhetően magasabb lesz majd a használt ára, és gyorsabban elviszik őket, de nem hiszem, hogy ennyivel.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz P3Dr0 #19708 üzenetére

    Mégis mi lehetne a gond? Ha közvetlenül a slot-okba szúrod őket, az pont olyan, mint a hivatalosan is támogatott (Dual) CrossFire. :U

    Ennél a lapnál amúgy a CPU-tól függ, hogy 2.0 vagy 3.0 a 16x hosszú CPU-s PCI-E (a chipset-es 1x mindig 2.0, a többi attól függ, hogy ix-2xxx vagy ix-3xxx a CPU). De ez bányászatnál mindegy.
    Ha riser-t használsz, akkor lehet hogy vissza kell fognod a PCI-E sebességét (2.0-ra vagy gyatra kábellel akár 1.0-ra), bár ez az alaplap talán nem engedi ezt konfigurálni a Setup-ban (van egy hasonló Z68-as lapom, ami rekord időre ragadt nálam a 2500K CPU-val, pedig utálom :DDD de lehet, hogy Z77 UEFI Setup már kicsit jobb), de ha közvetlenül szúrod a slot-ba mindkettőt, akkor ezzel nem lehet gond (ilyenkor 8x-8x lesz). Sőt, itt szerintem még a maradék két 1x-et is használhatnád nyugodtan, ha szeretnéd (Z170-el lennének gondok, de az 3-4 generációval odébb van). De miért kínlódnál riser-el, ha csak két kártya megy bele, amik szellősen meglennének...? (Ebben a lapban a két slot-nyi méretű kártyák közt is marad egy slot-nyi hely szellőzni, van egy hézag és utána jön még egy sima PCI is.)

    RX kártyákkal talán óvakodni kéne attól, hogy 2 kártya is a slot-ban legyen, ha tuningolni akarod, nem alul-feszelni, de az előző generációs kártyáknál ez sem probléma (és ha nem is érdemes rá fogadni, valószínűleg az RX-ek is ellenének a lapban, ha a táp ATX csatija is normális minőségű).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz P3Dr0 #19710 üzenetére

    A CPU mit? Mikor legutóbb nézegettem, nem találtam CPU-nak semmi hasznosat (se kicsinek, se nagynak).

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz AnonyX #19726 üzenetére

    Az AMD-nél Windows-on a tweak progiknak kell (beleértve a CCC/CNext), hogy AMD kártyán legyen az elsődleges kijelző. Nem tudom, hogy nVidia-nál van-e esetleg ugyan ilyen követelmény, mert akkor lehet probléma, legalább is kényelmi.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz dani88 #19742 üzenetére

    A feszültség függvényében én ezt még nem figyeltem, de nekem olyankor "cicereg" egy kártya, mikor lépkedek a CNext füleken.

    Egyszer volt egy asztali gépem, ami mindig "zenélt" (halkan), ahogy mozgott az egér. Nem emlékszem, hogy pontosan mitől múlt el.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz P3Dr0 #19775 üzenetére

    Ha szüksége van a lelkednek egy ilyen jelegű megnyugvásra, akkor: [link]
    Szerintem nem vételi, hanem feledési idő van (persze spekulálhatsz arra, hogy nem nyíl egyenesen megy majd le, mielőtt ellaposodik hónapokra, hanem pattog kicsit felfelé is, de szerintem most már kár hozzányúlni, ha olyat keresel, amin nagyot lehet akasztani viszonylag egyszerűen).

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Nekem most az Augur tetszett meg, de olyan rövid az árfolyam története, hogy abszolút véletlenszerűnek tűnik számomra, a közeljövőben merre indulhat innen és mekkora lépéssel.

    Gondolom ugyan az lesz ezzel a REP-el is nálam, mint a ZCash-nél. Be voltam érte sz@rva már indulás előtt, aztán mikor a BitMex nyitott neki egy futures-t (bár késve kaptam meg az email-t is, de mindegy), akkor ránéztem és "Á! Tudom, hogy azt mondtam szó szerint bármi áron beleugrom azonnal, de ~0.07 BTC nyitóár azért mégis csak ****** !" (vagyis nem vettem egy szálat se), most meg töretlenül vágtat 0.17-en át az egekbe. :))

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz AnonyX #19789 üzenetére

    https://www.bitmex.com/app/trade/ZECZ16
    Olvasd át figyelmesen a contract scpec-t és a hozzá kapcsolódó platform spec-t (mikor és mihez lesz lezárva az adott szerződés, miként zárják be rizikószint szerint sorban a pozíciókat szoros helyzetekben, ilyesmik, illetve kövesd az esetleges változásokat, amíg nyitva van bármilyen pozíciód, vagy tervezed, hogy hirtelen felindulásból nyitsz egyet -> ez egy komoly kaszinó!), mielőtt akár gondolatban hozzányúlsz. ;)
    Itt is van Augur is, de azért talán inkább a polo-hoz mennék.

    Úgy tudom, hogy a Z készítő csapat felajánlott egy díjat publikus nyílt forrású GPU programra, és egy nappal a start előtt hirdetnek nyertest (gondolom a leghatékonyabb algó győz, ha lesz több versenyző is).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Hurkafej #19811 üzenetére

    https://bitcointalk.org/index.php?topic=1433925.0
    Supports new "dual mining" mode: mining both Ethereum and Decred/Siacoin/Lbry at the same time, with no impact on Ethereum mining speed

    Ez nem teljesen igaz, vagyis nem minden kártyával, az RX 480-on én bárhogy tekeregettem az órajeleket, némileg mindig lassabb lett tőle az ETH, de szerintem "impact" az is, hogy ilyenkor óhatatlanul melegebben fut kártya, ami rossz hatással van a stabilitásra (tuningnál számíthat).

    De a nagyobb probléma, hogy mivel a másodlagos algó GPU intenzív, így jelentősen megdobja a fogyasztást (a GPU órajelet sem vissza, hanem felfelé akarod majd tolni), szóval ha nem "lopod" az áramot, akkor nem feltétlenül éri meg, sőt...

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz LLam #19878 üzenetére

    Kiselejtezett HDTV alaplap, lehetőleg olyan, amin >=2 HDMI port van.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz LLam #19881 üzenetére

    Lehet, hogy ő az új amdgpu-(pro) Linux driver-t használja, aminél sysfs paraméterek váltották le az ADL-t. Bár nem próbáltam még, hogy ezzel együtt eltűnt-e a monitor igény, csak sejtem, mert régen az volt a gond Linux-on (is), hogy az ADL nem akart betöltődni monitor nélkül, noha többeknek is sikerült azt összehozni a screen nevű programmal (vagy valahogy).

    Windows-on viszont még nem is hallottam arról, hogy valaki hamis monitor nélkül megoldotta, hogy betöltődjön a driver ezen része. Igaz, már két-három éve nem próbáltam, azóta volt pár nagyobb Windows és driver változás.

    A remote desktop friss Windows-al és driver-el már nem gond (régen akkor is szétvágta az ADL-t, ha volt hardware-es monitor is), de nem is megoldás (nekem ugyan úgy kell mellé a hardware-es monitor).

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Az XFX RX 480 Triple X 8Gb-okkal van valakinek tapasztalata? Elmegy ugyan azokkal a RAM időzítésekkel és órajelekkel, mint a referencia?

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Overlocker #19906 üzenetére

    Jah, ez most tényleg iskolapéldája volt annak, hogy győzik meg egymást az emberek, hogy meg kell venni a lokális csúcsot, aztán néznek egymásra, hogy mi legyen, mikor elindul lefelé. :)
    (Nem mint ha én sohasem csináltam volna ilyet, vagy akár nagyobb hülyeséget crypto-n belül, akár nagyobb tételben, mint amik itt elhangzottak...)

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz P3Dr0 #19919 üzenetére

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Mesterlovesz #19956 üzenetére

    Lehet, hogy jobb, de azért nem mondanám, hogy sokkal.
    Nálam ~1050W-ot nyal be 220V-ból a komplett 6 kártyás RX480-as gép 6x30Mhps-ért (jóval kevesebb árammal is beéri, ha nem préseled ki belőle a maximumot). A kezdő vételáras ár/teljesítmény terén is csak néhány százalék a különbség.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Overlocker #19958 üzenetére

    Én most kisker bruttó 60-ért, illetve 71-ért látom őket (csak egy szimpla árgép keresés a 4Gb-os modellekre, a 8Gb-os 480 nyilván drágább, de azt 8Gb-os 470-el kéne összevetni...), ami ~18% felár a durván ~12% többlet teljesítményért (közelítésképp 30 és 27 Mhps-el számoltam, mert ez közel esik a GPU SP-k arányához is). Ha közel azonos hash/Watt-ra sikerül őket állítani (visszaveszed a GPU órajelet és feszt a 480-ason, a RAM-ot viszont fentebb húzod, mint 470-en általában lehet), akkor buksz mondjuk 5000Ft-ot kártyánként, mert a használt-piaci áruk is magasabb lesz valamivel, mikor majd eladod (ugyan ez az érv játszik a 8Gb-os kártyák mellett, hogy vélhetően könnyebb lesz majd eladni, ott pedig úgy néz ki még kisebb az árrés 470 és 480 közt). De ez csak Ethereum, és szerintem nem fogjuk végig ezt bányászni, míg kifutnak ezek a kártyák.

    Ezeket átnézve valóban jobbnak tűnik a 470, nem azt mondom, hogy nem, de én valamiért nem látom azt a nagy különbséget, amit ti. Talán jobban utánajártatok és tudtok valahol olcsóbban 470-et venni. De az is lehet, hogy csak a 480-at nem próbáltátok kicsit alacsonyabb fogyasztásra lőni, miközben a 470-et sikerült, mert abból áramzabálót lett volna nehezebb gyártani.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Overlocker #19962 üzenetére

    Szerintem pedig RX 470-ből csakis a Founders Edition™ -t érdemes venni, az pedig szó szerint megfizethetetlen, szóval bocs, de ki kell zárnom a szériát. :P

    Szerintem könnyen lesz előbb PoS az Ether (akár proof of share, akár proof of sh|t értelemben), mint hogy ezt megéljük bányászként, de az tény, hogy általánosságban is divatos lett zabálni a memóriát, azt hiszem a ZCash is hatalmas memóriaigényt tervezett, amin csak a megjelenéshez közeledve változtattak, de még nem néztem mi várható ott 1 éven belül.

    ---

    Apropó ZCash ;] (#19945) Elbandi
    "azert vigyazzatok ezzel a zcash-el!"
    ->Úgy éreztem, hogy ez lesz az a mondat, ami magyarról cryptospekulánsra fordítva "told bele az összes BTC-det most azonnal". :DDD

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Overlocker #19965 üzenetére

    BitMex ZCash Futures (December 30) és referral
    Lehet short-olni is. ;]

    (#19966) ff-thomas
    Ezek azok a dolgok, amikor nem csak rövid, de még középtávon is gyakorlatilag irrelevánsnak szoktak bizonyulni, a hosszú táv pedig általában értelmezhetetlen abban az intervallumban, ami ezek kapcsán érdekel bárkit is.
    Talán a Bitcoin-nál és korai klónjaia közül a kvázi-túlélőkről (zombikról), mint pl. LiteCoin már beszélhetünk ilyesmiről (relatívan), hogy hosszabb táv, de a "második generációs" coin-oknál, amik még ma is csak bukdácsolva kísérleteznek, és szárnyakat próbálnak bontani, mint pl. az Ethereum is, szerintem még nem értelmezhető "hosszabb táv", mert minden korai még.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Dexar007 #19969 üzenetére

    Már annyit linkeltem, hogy ráuntam volna akkor is, ha fizetnének érte. :P
    Közben felszaladt 0.56-ról 0.78-ra. :Y
    Szerintem 0.99-nél elkezdek yolo-short-olni. :DDD

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Mesterlovesz #19975 üzenetére

    De, volt ICO, privát, innen adódik a jelenlegi "index": 15 USD, 0.024790 BTC

    Az Ether DAO-t pedig feltörték, majd (gondolom a valós retorzióktól tartva, mint pl. bíróság és börtön) Vitalik és barátai kitörölték a történelemkönyvekből (mint egy Dr. Who féle The Time Wars), a fork óta olyan, mint ha sohasem létezett volna: mindenki visszakapta az ETH-ját, ráadásként pedig némi ETC-t is, a maradék ETC (az eredeti, fork előtti ETH) pedig a hacker-nél maradt (azt hiszem, nem követtem tovább a híreket, már régi mese és nincs sok jelentősége így, hogy az ETC tartósan stagnál.

    Utoljára azt olvastam, mikor egy másik hacker csapata, ami részben az Ether fejlesztőkből állt, lopott az első hacker-től ETC-t, és próbált tolni "jóhiszeműen" egy hatalmas market sell-t Polo-n (gondolom, hogy "korrigálja" az ő szemében abszolút NULL értékűre az árát, ezzel segítve az ETH piacát, ha "megsemmisül" az ETC piac :DDD), de a váltó letiltotta :D.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Overlocker #19979 üzenetére

    Őszintén: hozzá sem nyúltam! Tudtam, hogy bolondok háza lesz Mex-en, és nem volt most hozzá hangulatom (nincs most "lelki békém" ilyesmihez), csak nézni és kommentálni volt kedvem (de az felettébb szórakoztató volt). :DDD

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Mesterlovesz #19982 üzenetére

    Támogatja a platformod és a hypervizorod az adott adott guest-el a PCI-E passthrough-t, vagy csak úgy nekifutottál, hogy miért is ne menne majd a GPU bányászat virtuális gépből? (Nem lehetetlen, de nem is triviális.)
    Vagy csak előkészíted az OS-t a VM-ben, amit aztán klónozol a gépekre natív OS-nek? (Azzal nincs gond.)

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    107 új üzenet pár nap alatt? Hát tényleg itt az új nagy lufi? ;] :C :DDD

    Én is hazahoztam még pár Sapphire 470-est a hétvégére, de egyelőre pont az van, amit előzetesen sejtettem. Durván annyival lassabb, amennyivel kevesebbet fogyaszt és amennyivel olcsóbb a vételára, de legalább nehezebb belőni a BIOS-át. Persze ez szerencse kérdése is, de személy szerint elég gyorsan ráéreztem a 480 tuningra és pár iterációs pontból találtam egy olyat, amivel elégedett voltam (biztos lehetne még picit csiszolni, de nem érzem fontosnak), míg itt egyelőre kvázi gyári szinten tartok (pontosabban bármit szerkesztettem eddig a 480 analógiájára, még nem lett stabil akkor sem, ha nagyjából a gyári sebességet hozta vele, csak más felállásban).

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Dexar007 #20092 üzenetére

    Régen divat volt ~3kW fűtőszálas "hőtárolós" elektromos kájhákkal fűteni egy-egy szobát, amik az olcsóbb "éjszakai" árammal (<1/2 nap üzem) melegítettek fel egy adag téglát, amiket aztán termosztát vezérlésű ventilátor szellőztetett.

    10db Polaris kártya mindennel együtt durván 2kW, nálam 9db a padláson már nyári hőséget képes összehozni (épp azon gondolkozom, hogy lehúzok egy csövet a régi kéményben, és lefújatom rajta egy ventivel a meleget, így a zaj fennmarad, a meleg lejön...).

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz P3Dr0 #20100 üzenetére

    Pánikra semmi ok. Ha már van confirmed, akkor csak türelem kérdése, ha pedig nincs, akkor még bármikor újraküldheted ugyan azokat a coin-okat magasabb fee-vel (ha egyszer végre bekerül a tranzakció egy blokkba, a többi unconfirmed automatikusan törlődik a memory pool-ból, csak arra kell vigyázni, hogy pontosan ugyan azokat a coin-okat küld).

    Nálam mostanság hobbivá vált, hogy többször küldöm el ugyan azt a tranzakciót pár óránként, egyre növekvő fee-vel, kíváncsiságból, hogy gyakorlatilag mennyivel csusszan át néhány órán belül. Nem vagyok elégedett, a Core féle ajánlott fee-vel is sokat kell néha várni, pedig az is sokszorosa az eredeti díjaknak. Jó lenne, ha megszűnne már ez a spam és akár 0 fee-vel is átmenne minden.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz asaca #20111 üzenetére

    Abból a sok devfee-ből vehetne már végre egy Polaris-os kártyát. :P

    (#20114) Overlocker - Ha boltból gondolod, akkor úgyis meg kell várnod a szerdát, addig szerintem gondold még át. Szerintem még pár nap, vagy hét, és egyik oldalról sokkal hatékonyabb lesz egy Polaris, mint egy SandyBridge, másik oldalról pedig racionálisabbá válik a Zcash árfolyam (mindenképp <1BTC, inkább <=0.1 még idén).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz P3Dr0 #20124 üzenetére

    Met még csak pár ezer van belőle, amit eladnak Polo-n és még érezni a hype-ot.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz P3Dr0 #20142 üzenetére

    Tök jó játék volt ez OKC Futures és Bitfinex közt is még valamikor 2014-ben. Talán még később is, de 2015-től szerintem már jöttek tömegével a botok, amik kézi erővel értelmetlenné tették ezt.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz ff-thomas #20150 üzenetére

    Valahol 16.9 környékén törölték el a Windows driver-ből a BIOS aláírás ellenőrzést, a 16.7-est (a pontos fordulópontot most nem mondom meg, de azt hiszem egy 16.8 Beta/Hotfix verzió volt) nem fog betöltődni, ha szerkeszted (és nem írja neked alá az AMD, amit itt nyilván nem opció...).
    A Linux most passz, ott az amdgpu driver szerintem csak figyelmeztet, de nem tilt, az amdgpu-pro pedig talán tilt is, de akkor gondolom hasonlóan feloldották már a korlátozást szeptember körül.

    Amit a méretekről írt a Mester, az szerintem irreleváns.
    1: Ha magadnak olvasod ki a BIOS-t és 512Kb lesz, majd ugyan azzal az atiflash-el írod vissza is ugyan arra a kártyára, akkor ez nem lehet gond (hacsak nem pont a második 256Kb megléte zavarja össze a szerkesztő programot).
    2: Először én is aggódtam a kérdésen, mikor még mások BIOS-ait töltögettem le, amik 256Kb-osak voltak, nekem pedig 512Kb-t olvasott ki backup-nak, de mivel azok működtek mindenkinék, később én is szándékosan olyat csináltam magamnak (mert további információ hiányában azt is mérlegeltem, talán nem véletlenül flash-elik mások csak az első 256Kb-t -> azóta sem nyomoztam ki az igazságot, de "ami működik, azt nem kell megjavítani").

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Dexar007 #20191 üzenetére

    Ez mondjuk pont fordítva igaz: minél több a bányász, annál drágább kitermelni egy coin-t (mert az időben előre meghatározott mennyiségben potyog ki), annál inkább vonakodva ad el bárki "olcsón" (adott pillanatban relatívan értve, hogy lefelé vagdalkozva a könyvben). De ettől még ja, 0.2 is lesz az szerintem, irdatlanul magas ez az ár.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz deadwing #20388 üzenetére

    Na lássuk, akkor melyik kártya érte meg jobban Clay-ZEC csakánynak: ;]
    RX480 : ~48 Sol/s
    RX470: ~36 Sol/s
    Mindkettő gyári GPU órajelen megy (most visszavettem tesztképp, míg nem tudtam mire számítsak az új programmal), de tuningolt RAM-al (az maradt úgy, ahogy még ETH-hoz lőttem be: RX480-on 2150Mhz az 1750-es gyári strap-et kitolva, RX470-en 1750Mhz az 1625-ös strap-et kitolva). Mindkét mérés 5-6 kártya egy-egy lapban haswell cerkával.

    Szóval én még mindig azt látom, hogy legalább annyival lassabb az RX470, mint amennyivel olcsóbb. Nem csak a CU a kevesebb, de a RAM is gyengébb (alapon is lazábbra van belőve, és mint ha a tuning-potenciál is kisebb lenne). Illetve ugyan így a fogyasztásbeli különbség is nagyjából a teljesítménykülönbséggel arányos. Tehát ha valaki kicentizgeti, akkor kijöhet nyertesnek az RX470 és nagy tételben "sok kicsi sokra megy", de az a kicsi is szerintem még mindig nagyon kicsi (az én ízlésemnek ez kerekítési hiba tartományhoz közeli, ha még azt is nézzük, hogy talán eladhatóbb lesz a 8Gb-os kártya).

    (#20388) deadwing

    Jah, hát ha valaki még csak tesztelgeti, akkor inkább oda menjen az aprópénz, mint a "semmibe".

    Claymore progija eleve csak akkor olvassa be a config.txt-t, ha egyetlen opciót sem adsz meg a parancssorban, egyébként mint ha ott sem lenne a file, bármi is a tartalma.

    (#20378) Overlocker

    Látom te is átfutod a readme-t használat előtt. :DDD (Lásd egyel fentebb.)

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Ghard #20390 üzenetére

    Az egy példa, hogy ott úgy adhatod meg a sajátod.
    Összesen három helyen adhatsz meg pool beállításokat:

    1: a parancssor felülbírálja a settings.txt-t, illetve az elsődleges pool-t
    2: ha üres a parancssor, akkor jön a settings.txt
    3: az epools.txt-ből jönnek a tartalék pool-ok (illetve ha az előző két opció még nem definiált egyet sem, akkor az első tartalék lesz az elsődleges)

    A felhasználó számára irreleváns, hogy az a példa egy "elveszett" cím (random generálták és senkinek nincs hozzá kulcsa), vagy claymore-é, de a józan és azt diktálná, hogy utóbbi legyen, hisz mi értelme szándékosan kidobni az ablakon az ilyen aprópénzt, ha valaki elindítja konfigurálás nélkül?

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák