Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz Frawly #16357 üzenetére

    Ez a bloat szó nem túl jó, valami olyan kéne helyette, ami kifejezi az értelmetlenséget, mivel egyértelműen baromság a bloat szót használni olyan gépeken, ami nálam vígan így bootolt és a rendszert és annak minden elemét hasonló virgoncsággal kezeli.

    Az értelmetlenség abban merül ki szerintem, ha valaki gyenge gépre rak olyan rendszert, ami nyögdécsel rajta és abban, ha valaki erőgépen pálcikawm-et használ! Bár utóbbi sok esetben értelmes, mivel a felhasználó tudatosan és adott céllal teszi ezt, míg az első esetben épp a tudatlanság az ok. Nevezzük inkább ismerethiánynak.

    Nálam az optimális és értelmes felhasználás jelenik meg(mi más), mivel az ismeretszintemnek, felhasználói igényemnek megfelelő hardverelemeken használom az azon optimálisan működő szoftvereket!

    Kisteherautóval szállítom a két zsák cementet, nem 30 tonnás pótossal és nem Suzukival viszem a 3 köbméter sódert.

    Az, hogy egy DE fullos, különösebben nem okoz gondot a gépemen, mivel kontrollálni tudom mind az induló programokat, mind a szolgáltatásokat, így minden más, ami csak ott van, de nem indul terhelve a rendszert, max tárhelyet foglal, ez viszont jelentéktelen méreteket jelent! Ebben az esetben marhabaromság bloatságról beszélni, mivel tökéletesen optimalizált minden.

    Ott van ezzel szemben a kopasz YT-os haverod az erőgépével! :D

    Ezt a systemd dolgot nem igazán értem, bár tisztában vagyok vele, mely csoportok utálják, azt is értem, hogy miért, de marhaság mindenért azt okolni! Ha az nincs, az utóbbi 5 évben a rendszerterhelés ugyanennyit növekedett volna, mint vele. De ezt akár meg is tudhatjuk két kollégától is, akik rácuppantak most a hyperhype MX-re Debian helyett.

    Minimalista, szerverüzemeltető meg oldschool tulok felhasználók egyértelműen utálják a systemd-t meg azokat a felhasználókat is, akik még csak nem is érzékelik, hogy nekik systemd-jük van meg azokat is utálják, akik kiszolgálják ezt a réteget. Összességében a pro/kontra állásban nagyon nokedlik vagytok ezzel az 5 év alatt összekapart pár hátrányával! Ugyanezeket olvasom 5 éve, unalmas emiatt nagyon, lehetne valami új is, mindemellett megértem, kinek miért van baja vele.

    (#16356) Apollyon

    Ne szórakozz már, a kettes hogyan lenne már hármas számrendszerben!? ;] Csak azért, mert valaki bekavar egy nullával? Lószart. Egyébként meg kihagytuk az 1-est, legalábbis az azzal való jelölést. Szóval a nulla az egyes, a 2 a kettes. Ez kettes számrencer nyilvánvalóan. ;) Így már OK?

    (huha, most látom a hsz-t, hogy elküldtem, kezdek Frawly-szintű novellisztikus szintet elérni ezzel a hsz-szel) :DDD

    Konnektorokat meg nem bántja senki, nem csinálnak ők semmit....... Ja, hogy épp ez a baj? ;]

    [ Szerkesztve ]

    eladó Samsung PM883 1,92TB SSD 50eft

Új hozzászólás Aktív témák