Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Frawly

    veterán

    válasz F34R #15116 üzenetére

    Attól függ mihez méred a bloatságot. Egy TinyWM-hez, dwm-hez vagy egy Sway WM-hez képest minden bloat szinte. Én a Waylandet ezért szeretem, kisebb az erőforrásigénye, mint a X.org-nak, még úgy is, hogy az X-es progikat XWayland emulációval futtatja. Persze ha annyira szutyok, régi gép, akkor kb. dwm-en, IceWM-en kívül minden nagyobb sok lesz neki, egy retrós topikban most panaszkodott valaki, hogy a Linux Mint milyen lomha volt egy P4-en. Feltehetőleg Cinnamont próbált rajta, ami nem rá való, végig 100%-on járatta a procit.

    Ha valaki nem terminál/tiling huszár, hanem földi halandó (főleg Windows-szerű felülethez szokott átlag felhasználó), akkor én az IceWM, Openbox, LXDE közül szoktam neki valamit ajánlani olyan tré gépekre, amiknek már egy Xfce, Mate is sok. Ez a felhasználói réteg egy dwm-mel meg egy i3wm-mel semmit nem tud kezdeni, még kattintani sem tud sehová, nem fogja megtalálni, hogyan indítson programokat, hogyan váltson közöttük, hogy zárja be őket, csak kínlódni fog vele, és elmegy a kedve.

Új hozzászólás Aktív témák