Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mitics

    tag

    Na ezen dobtok majd egy hátast :DDD

    Tudom, hogy lassan teljesen hülyét csinálok magamból, de akkor sem tudtam még eldönteni, hogy melyik tv-t vegyem :DDD
    Tegnap odáig jutottam, hogy kész, vége, nem veszek okos tv-t, 120K-ért megveszem a 42LS5600-at, talán az a legjobb vétel a buta tv-k közül ebben a méretben :) Mondanom se kell, ma éjjel is 3-kor aludtam el :DD
    Erre ma reggel felébredek, kinyitom a szemem és a tegnap határozottságom is eltűnt :DDD
    Csak, hogy értsétek, mi a problémán. Tegnap kiszámoltam viszonylag pontosn (+/- 10-20K) hogy mennyibe fog nekem fájni most ez a költözés. Azt eddig is tudtam, hogy 6 jegyű szám lesz, de azt hittem, hogy 3-assal fog kezdődni. :D Hát nem. Sajnos 5-össel fog kezdődni :O :O
    Na ez egy szempillantás alatt eldöntötte, hogy nem kell nekem +30K-ért smart tv :D
    Erre ma reggel... az a kis rohadék sz@rházi kisördög :W Ma már a másik oldalról fogalmazódott meg bennem a dolog: mi az a +30K a fél millához képest :D :W :D
    Ez über gáz :DDD
    Na mindegy, ezt csak azért mondtam, hogy lássátok, nem hülye vagyok, akinek hiányzik egy kereke (bár tudom, úgy tűnik néha) :DDD :DDD , hanem már minden forint fáj az 500K után :(((

    Na de rátérek arra, amit akartam kérdezni és most tényleg hülye kérdések lesznek, mert életemben nem volt még 3D Smart tv-m. Bocsi előre is! :B :B
    Engem a 3D hidegen hagy. Hogy miért, azzal már tényleg nem fárasztok senkit :DDD
    Tegyük fel, hogy valami csoda folytán még is 3D Smartot veszek. Akkor ugye bár szinte természetes, hogy a 42LM620S és a 42LA620S között választok. Na már most a különbségeket az elmúlt pár éjszaka nagyjából összeraktam :) Érdekes módon a tavalyi modell még mindig drágább 15-20K-val. És akkor most jönnek a kérdések:
    1.: nem értem igazából, mitől drágább az LM620 ennyivel...
    2.: az LM620-nál fel van tüntetve a "Prémum tartalmak: Index, Origo, MTV videótár, startlap.hu, port.hu, YouTube, Videa, HBO Go, Museum, Accu Weather (folyamatosan bővülő kínálat)" Létezik, hogy az idei modellnél ez nem elérhető? :F Mivel külön ez nincs feltüntetve. De akkor már is nem ér semmit a "smart" funkció számomra.
    3.: itt van ez a DVR (valahol nekem úgy tűnik, PVR-nek írják) Javítsatok ki, ha rosszul értem most! A DVB-C miatt nem kell hülye set top boxot használnom. Ha van ilyen DVR-em, akkor csak rádugok egy külső vinyót vagy pendrive-ot és függetlenül a szolgáltatótól, rögzíteni tudok bármilyen adást (természetesen csak digitálist), ha nem vagyok otthon vagy nem érek rá? Nem fogok szolgáltató akadályba ütközni? :F Mert ha nem, akkor ez egy nagyon hasznos funkció lenne nekem, de sz@rt se ér, ha nem tudom használni.
    4.: ez a legbutább kérdésem: ha én nem akarok 3D-t nézni, ugye mindkét tv-t tudom 100%-ban 2D-sként használni és minden alkalmazást is. Tehát nem ér hátrány semmilyen szempontból ha nem akarom 3D-sként használni ugye?
    5.: nincs az LA620-nak PC csatija, viszont van wifi, 2 magos a procija (ami szerintem még mindig röhejesen kevés). Az hogy vastagabb, hidegen hagy. Hogy 200 vagy 400 Hz, szerintem teljesen lényegtelen. Akkor most miért is olcsóbb ennyivel egy idei friss modell, mint a tavalyi? Úgy érzem valami nagyon "fontos" paramétert nem veszek észre az LM620-nál, amitől drágább. :)
    6.: ha azt mondom, hogy nem kell a 3D, akkor csak Smart (3D nélkül) melyik modellben érdemes gondolkodni, ami az LA620 tudását hozza a 3D-t leszámítva 42-es méretben? Ami mondjuk idei modell 2 magos procival, de nem 3D-s. Ha jól látom, akkor az LN570S és LN575S ez a két modell és a különbség csak a beépített wifi. :F Tudtok valami hasznos dolgot mondani, ami miatt "kell" a beépített wifi vagy bőven elég az ln570S? Viszont az LS5750S-ben jól látom, hogy csak az 1 magos proci van? Mert akkor ez kiesett gyorba :)

    Szóval ennyi lenne most hirtelenjében :D Szóval a 3D-t letojom, viszont a smart miatt kell az az amúgy is kicsi 2 mag. Nekem sokkal jobb vételnek tűnik az idei modell, még is rengetegen preferálják még most a tavalyit. :F Ennyire rosszul látok valamit? És még mielőtt megkapnám... visszaolvastam szinte mindent ezzel kapcsolatban, de ezekre a kérdésekre nekem nem lett válasz.

    Előre is köszönöm, ha megválaszoljátok a kérdéseim. Én pedig tovább emésztem magam az LS5600 és a két okos tv között.
    Szó szerint egyik pillanatban a világ legfölöslegesebb dolgának tartom, hogy 3D smartot vegyek, a következőben meg úgy gondolom, kell. Pontosabban csak a smart kell és ha 3D nélkül veszem, akkor csak

    :R :R :R :R :R :R

Új hozzászólás Aktív témák