Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • icemad

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz NEXT LP #335 üzenetére

    Nekem pont ilyen van, de az a baj, hogy ez az első lézer gravírozó gépem. Így semmilyen másik géphez sem tudom hasonlítani. Főleg fához használtam én is. Ahhoz jó. Vágtam is vele, 1.5 mm vastag fa lapokat. Na az eléggé időigényes, és kell alá valamilyen spec asztal. Mivel ez a munka eléggé sok füsttel jár, a pincébe kell majd megfelelő szellőztetés is. Összerakni egyébként egyszerű, youtube videó alapján csináltam én is.

    Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

  • icemad

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz NEXT LP #337 üzenetére

    Nekem a kert végében van egy faházban. Egy kisebb ventilátor direktben az asztal felé van irányítva, egy másik meg a hagyományos asztali ventilátor, ami jobbra-balra forog. Ezen kívül a ház tetejébe vágtam még pár 1 cm-es csíkot a jobb szellőzés miatt és az ajtó folyamatosan nyitva van. Így azért meglehet maradni mellette. Viszont ez a faház nagyon kicsi, kb 2.6x3.2 m, nagyobb alapterületen nem hiszem, hogy nagyon durva lenne. Főleg, ha megoldható esetleg a kereszthuzat. A füst mértéke attól is függ, hogy milyen az anyag. Kezeletlen fa annyira nem vészes. Próbáltam lakkozott /festett fát is meg laminált padlót, na az már egy kicsit durva volt. :) A gravírozás is időigényes lehet, de ez millió dologtól függ. Mekkora méretben, mekkora sebességgel, mennyire részletesen és milyen "powert" használsz. Úgy emlékszem a Lightburn programból van demó verzió és gravírozó gép nélkül is elindul. Abban gravírozás előtt talán mutatja, hogy kb mennyi idő az elkészítése. (lehet, hogy rosszul emlékszem, majd a többiek javítanak) Kiindulási alapnak jó lehet.
    Asztalból szerintem csak akkor kell speciális, ha vágni is akarsz vele. Ahhoz meg többféle honeycomb vagy késes asztal is van. Először szerintem ez még nem olyan fontos, érdemesebb a gravírozzással ismerkedni.
    A gép egyébként jól használható, eddig semmilyen gondom nem volt vele. Nekem a mérete is megfelel és van hozzá bővítő szett is, ha nem lenne elég nagy.
    Van hozzá rotation tool is, amivel hengeres tárgyakat lehet gravírozni.
    Viszont ez a hobbi is olyan, hogy sokat kell gyakorolni, többször lesz majd olyan, hogy valami nem úgy sikerül, mint ahogy szeretnéd. De akkor sem kell feladni. Gyakorolni, próbálgatni kell. Meg olvasni ezt a fórumot, mert sokan írtak már itt is hasznos tanácsokat, ötleteket.

    Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

Új hozzászólás Aktív témák